کمبود ویتامین دلیل ناباروری؟

سلام خسته نباشید… من 3و سال و نیم ازدواج کردم وسه سال جلوگیری طبیعی داشتم.الان 4ماهه برای بارداری اقدام کردم ولی هنوز نتیجه ای نگرفتم. آزمایش های پیش از بارداری رو فقط ازمایش خون رفتم که گفتن ویتامین d3خیلی پایین مقدارش 11 بود. میخاستم بدونم تا الان نتیجه نگرفتم میشه از کمبود این ویتامین باشه؟ چون دقیقا زمان های تخمک گزاری شب در میون رابطه داشتیم. ممنون میشم راهنماییم کنید. درضمن من 21 سالمه و همسرم 24 سال.

سلام عزیزم
بهتره به متخصص زنان مراجعه کنید تا براتون آزمایش ها و سونوگرافی های لازم رو بنویسن. درضمن احتمال بارداری در هر ماه فقط 25 درصده و شما تا یک سال فرصت دارید، اگر بعد از یک سال تلاش نتیجه نگرفتید می تونید زیر نظر پزشک از داروهای محرک تخمک گذاری استفاده کنید و همسرتون هم آزمایش اسپرم بدن تا اگر مشکلی بود برطرف بشه.
تغذیه سالم داشته باشید و ورزش منظم انجام بدید. استرس نداشته باشید چون مهم ترین عامل برای ناباروری محسوب میشه

خیلی ممنون عزیزم از راهنماییاتون

2 Likes

خواهش میکنم عزیزم

بله عزیزم کمبود ویتامین هم باعث کاهش احتمال بارداری میشه

سلام نیلوفرجان من چهارپنج روزه کمردرد شدیددارم ازپا داره درم میاره وحشتناکه خیلی بد درد میکنه چیکارکنم دو سه روزم گذشته ازپریودیم بنظرتون ازبارداریه وایاعادیه یاشاید عفونت باشه که حتی جلوپریوی گرفته؟؟

تغییر خاصی توی بدنت احساس نکردی نسبت به ماه های قبل؟
بجز کمر درد

سلام عزیزم
بهتره آزمایش بدید تا از باردار بودن یا نبودن مطلع بشید. علائم بارداری و قاعدگی خیلی مشابه هستن. بهتره اگر باردار نبودید به پزشک برای دریافت آمپول مراجعه کنید . اگر بهتر نشدید باید از نزدیک معاینه بشید تا علت درد مشخص بشه

1 Likes

چرا زیرشکم دردمیکنه گاهی حالت تهوع دارم

ب ب چ بذار شاید مثبتش الان معلوم شه
میخوای یه روز دیگه صبر کن برو ازمایش بده
من روز چهارمم رفتم ازمایش دادم و مثبت بود
ب ب چ همون روز گذاشته بودم مثبت نشد :joy:

ب ب چک گاهی دروغگوه

1 Likes

اره خیلی :smiley::smiley:

شاید عصر یاصبح برم ازمایش

فردا برو که اگر بتا در حاله بالارفتن باشه عدد بهتری نشون بده و توی مرز شک و ۵۰-۵۰ نباشه

انشالله اره صبح میرم میدم

1 Likes

ان شالله مریم جان

فدات عزیزم ممنون

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.