کلومیفن و آزاد سازی تخمک

با سلام. میخواستم بدونم مصرف کلومیفن که باعث آزاد شدن بیش از یک تخمک میشه ،ایا تخمک ها همزمان در یک روز ازاد میشن یا اینکه در طی چند روز؟؟؟

سلام عزیزم نه ممکنه تو هر روزی آزاد شن

پس اگه مثلا دوتا تخمک بارور بشه ، توی دو روز مختلف ازاد میشن . درسته؟؟

سلام عزیزم
مشخص نیست در یک روز آزاد میشن یا نه

مرسی …ولی اگر همه در یک روز ازاد میشن چرا پزشک توصیه می کنن که باید از روز ۱۶ دوره تا ۲۵ دوره یک روز در میون اقدام کنیم. خب تخمک که تا ۲۴ ساعت امکان و موقعیت باروری داره؟؟

خانم حکیمی عزیز.من دیروز روز ١٥ پریودم بود یک لک صورتی مایل ب قرمز دیدم بعد شب رفتم سونو گرافی گفت یک فولیکول ١٧ م م توی تخمدان راستم داشتم وضخامت اندومترم ٧.٥ بود گفت شاید فولیکول دیگه ایی داشتی ک تخمک ازاد کرده میشه راهنماییم کنین لطفا

اصلاح کردم متن رو عزیزم
اصلا به طور مشخص نمیشه گفت تخمک کی آزاد میشه برای همین یه بازه براش تعیین می کنن

1 Likes

مرسی عزیزم.:pray:t2::tulip:

1 Likes

عزیزم عرض کردم مشخص نیست ممکنه در یک روز آزاد بشن ممکنه در روزهای متفاوت این اتفاق بیفته. در مورد شما این احتمال رو دادن که تخمک آزاد شده

منظورم اینه اون لکه بینی بخاطر چی بوده؟ اگه تخمک ازاد بشه تو سونوگرافی دیده میشه یانه؟

اگر تخمک آزاد بشه بله توی سونوگرافی مشخص میشه عزیزم
لکه بینی نزدیک تخمک گذاری ممکنه پیش بیاد و طبیعیه جای نگرانی نداره

سلام خانوم حکیمی شبتون بخیر
راهنمایی لازم دارم
کلومفین (اوومید ۵۰) و دکترم یک چهارم قرص تجویز کرده از ۵ تا ۹ پریودی
همیشه همین مقدار تجویز میشه یا دلیل خاصی داره
البته به همراه
لتراکس۲.۵ دوعدد
و یه قرص دیگه که داروخانه نصفه بریده و اسمشو نمیدونم که از شب ۳ پریودیه
و …
واینکه اگه تخمک ۱۴ قاعدگی آزاد میشه
چرا دکترم گفته بعداز پاکی یک شب درمیان اقدام باشه
البته بازم احتمال میدم علتش اینه که من تخمک ضعیف دارم
به هر حال ممنون میشم یه جمع بندی از این تجویز بدین که چقدر ممکن احتمال بارداری و بالا ببره
و یا هر راهنمایی دیگه ای که خودتون لازم می دونید
ممنون
:relieved::relieved:

سلام عزیزم
هر پزشکی بر اساس تجربیات خودش و شرایط بیمار دارو تجویز می کنه بنابراین تجویز ها متفاوته
تخمک 14 قاعدگی آزاد نمیشه، 14 روز قبل از شروع پریود آزاد میشه. فقط برای سیکل های 28 روزه میشه روز 14 پریود. اگر 30 روزه باشید میشه 16 قاعدگی و …
چون تخمک گذاری ممکنه زودتر یا دیرتر از محاسبات ما انجام بشه بنابراین میگن بعد از پاکی یک روز درمیون نزدیکی داشته باشید تا هر زمان که آزاد شد، اسپرم داخل بدن تون باشه تا شانس بارداری افزایش پیدا کنه
احتمال بارداری در شرایط مطلوب در هر ماه 25 درصده.
برای باردار شدن عوامل مختلفی موثره که مهم ترین اون ها نداشتن استرس هست. اگر در بهترین شرایط بدنی هم باشید ولی استرس داشته باشید بارداری رخ نمیده. بعضیا حتی با وجود تنبلی تخمدان، کیست، واریکوسل و … باردار شدن و دلیلش نداشتن استرس بوده. یعنی اصلا موقع نزدیکی به باردار شدن فکر نکنید و فقط به دنبال لذت بردن باشید و به نتیجه اصلا فکر نکنید و همش منتظر پریود شدن یا نشدن نباشید

2 Likes

ممنونم
پیامتون کامل و راهنماییوتون دلسوزانه ست
به نکته ای اشاره ای کردید که اصلا بهش توجه نکرده بودم و دقیقا مورد اشتباهشو انجام میدادم

واقعا ممنونم
:heartbeat::heartbeat::heartbeat:

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم
خداروشکر که مفید بود براتون :rose::blush:

عالی بود…مرسی بانوی مهربان

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.