کلم بروکلی

با کلم بروکلی چی میشه درست کرد به چه صورت هایی خورده میشه :expressionless::expressionless::expressionless:

1 Likes

تو سالاد خیلی خوشمزس.خورد کنی با کاهو و خیار و گوجه با سس بخوری. بعضی هام بخار پز میکنن که من تا حالا پختشو نخوردم

2 Likes

عزیزم آب پزش میکنی ومیکوبیش وباپیازتفتش میدی وادویه

1 Likes

من بیشتر تو سالاد استفاده میکنم،یا بخار پز میکنم کنار مرغ میزارم

1 Likes

جیگر طلا دستور تهیه غذا با کلم بروکلی مینویسد :grin::grin:

2 Likes

مریم جون میتونی برش های اندازه دو بند انگشت بزنی
پیاز خلالی فراوون
فلفل دلمه ای
قارچ
گل کلم
کدو
جوانه گندم
نخود فرنگی
زنجبیل
و ( کلا هر چیزی که داری )
همه رو توی یه ماهیتابه بزرگ و گود تفت بدی با سیر و ادویه فراوون
با نودل یا برنج
گشینیز تازه هم آخر سر اضافه کن روش
میتونی هم تیکه های مرغ سرخ کنی کنارش
یا بدون گوشت و مرغ کلا

3 Likes

یس یس :crazy_face::grin::heart_eyes:

2 Likes

:clap::clap::clap::clap::clap::clap:

2 Likes

سوپ هم میشه درست کرد

با پیاز و از این عصاره ها و گل کلم و ساقه کرفس و با اسفناج و نخود فرنگی
و نمک ادویه بپز
بعد میکس کن یه کم خامه یا شیر اضافه کن
نوش جان کن

3 Likes

من بروکلی همراه مرغ و قارچ و سیب زمینی و هویج و پیاز حلقه شده را داخل کمی اب میزارم روش کمی اویشن میپاشم میگذارم تو فر مغز پخت بشه ، خیلی سالم و خوشمزه هست ، اب زیاد نریز جون موادت خودش اب میندازه ، هر وقت که تقزیبا ابش داره خشک میشه برش دار ، تو قابلمه ی در بسته روی اجاق هم میشه ، اما در کل باید با شعله ی کم پخته شه

1 Likes

احسنت به همتون
من هیچی بلدنبودم کلی شوهرم واسم اورد گفت خیلی مقویه درست کن مونده تویخچال گفتم از امشب یک چندتا دستور باشه باهاش درست کنم

2 Likes

یعنی توسالاد بدون ابپز کردن خوردش کنم بریزم

آره خام خورد کن بریز تو سالاد

1 Likes

خخخ نفاخ نیست ؟؟

اونشو دیگه نمیدونم :joy::joy:

1 Likes

خخخخخ

من باهاش سوپ.مرغ.خورشت.سالاد. درست میکنم

1 Likes

میشه دستور خورشت رو یگین

3 Likes

ما خام میخوریم خیلی خوشمزس
تا رنگش زرد نشده هرروز بریز تو سالاد بخور خیلی مفیده
با روغن زیتون و آبلیمو
خواستی بشوری بریز تو تشت آب یه ربع تا بیست دقیقه بمونه خیس بخوره بعد آبکش کن :hugs:

1 Likes

برای غذای رژیمی… باید ماهیتابه رژیمی باشه که هم دردار،باشه هم روغن نخواد. پیاز خلقه حلقه میکنم کف ماهیتابه میچینم بعد مرغارو که تیکه های کوجیک کردم میچیبم روپیاز بعد هویجهایی که خلال درشت کردم میچینم و بعد کلم بروکلی ها رو میچینم و دراخر ادویه و نمک و ابلیمو میریزم با نصف لیوان آب .به هیچ وجه رب نمیریزم. میذارم خوب ی طرفش که کباب شد ماهیتابه رو برمیگردونم اونورشم کباب بشه.این غذا هم ابپز هست هم رژیمی و واقعا خوشمزه میشه. من تهران میرم برای بابام که دیابت داره اینطور درست میکنم خیلی خوشش میاد.

خورشت کلم بروکلی … پیاز سرخ میکنم کلم بروکلیا رو که ریز کردم همراه باپیاز تفت میدم مرغ رو هم اضافه میکنم تفت میدم بعد ادویه و رب اضافه اش میکنم بامقداری اب لیمو.میذارم جا بیفته.

برای سوپم که هرنو سوپی دارم و همه بلدن درست میکنم فقط کلمهای ریز شده رو که اول همه مواد تفت میدم اضافه میکنم و ادویه و رب و ابجوش اضافه میکنم در نهایت هم ابلیمو و خامه رو قاطی میکنم اضافه میکنم به سوپ. واوووو خودم بدجور هوس،کردم :yum::yum::yum::yum:

برای سالاد هم تو سالاد فصل هم سالادماکارانی و سالاد صیفی جات و سبزیجاتم استفاده میکنم. فقط برای سالاد ماکاری به اندازه یک ربع کلمها رو بخازپر میکنم.

امیدوارم مفید بوده باشه براتون عزیزم.هرجاش سوالی داشتی بپرس بیشتر توضیح بدم

3 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.