کبودی رو بدن

سلام عزیزان… ی سوال. من بدنم بیشتر رو پاهام بی خودی میبینم کبود شده بدون اینکه ضربه خورده باش یا درد داشته باشه. بنظرتون از چیه؟ تاحالا شماهم اینجوری شدین؟ لازمه برم دکتر یا طبیعیه؟ نگران شدم یکم :confused:

1 Likes

مال منم بعضی مواقع خود به خود کبود میشه منم دلیلش نمی‌دونم ولی حدس بزنم فشار خون تو مویرگ های باریک و ظریف بالا میره باعث پاره شدن مویرگ میشه و اینجور سیاه کبود میشه :thinking::thinking:

ینی مشکل ساز نیس؟ خطری نداره؟ ی کبودی روی پام بود 5 ماه زمان برد تا کمرنگ شد و ازبین رفت… اخه اینه چه مدلشه دیگه

کبودی‌هایی که ساده بروز پیدا می‌کند

در مواردی خونمردگی به دلیل پاره شدن مویرگ‌های ریز و ورود خون به داخل بافت زیر پوست به وجود می‌آید. در این شرایط اگر این اتفاق بر اثر ضربه و کوفتگی ناشی از آن نباشد، ممکن است مشکلات داخلی مثل مشکلات انعقادی مانع خروج خون به خارج از عروق و بروز خونمردگی شود.

دکتر کلانتر معتمدی، درباره علل شایع خونمردگی‌ها به جام‌جم می‌گوید: شایع‌ترین علت بروز خونمردگی‌های بی‌دلیل، شکنندگی بیش از حد طبیعی مویرگ‌ها در افرادی است که به شکل ژنتیک این مشکل را دارند. این اتفاق ممکن است به دلیل بیماری خاصی نباشد و با یک ضربه بسیار خفیف که حتی فرد متوجه آن نشود، بروز پیدا کند. به این عارضه کبود شدن آسان (easy bruising) می‌گویند.

در واقع هنگامی به این کبودی‌ها کبودی بی‌خطر یا آسان گفته می‌شود که بدون این که فرد ضربه‌ای را به خاطر بیاورد، دچار کبودی شده باشد. بروز خونمردگی بی‌خطر، نشانه بیماری نیست و فقط در مواردی که بیش از حد معمول رخ دهد، نیاز به آزمایش و مراجعه به پزشک احساس می‌شود. این آزمایش‌ها هم آزمایش شمارش پلاکت و میزان انعقاد خون است که اگر نتایج آن برای فرد طبیعی باشد، جای نگرانی نیست. اگر مشکل از انعقاد خون باشد نیاز به پیگیری و انجام روند درمانی دارد و در مواردی ممکن است عروق فرد شکننده باشد

عزیز انشاالله که مشکلی نیست ولی اگر خیلی نگران هستید با دکتر مشورت کنید و یه آزمایش خون بدین ولی به دلتون بد ندین چون بعضی مواقع برای منم پیش میاد و تا کبودی از بین بره طول میکشه

منم برام پیش میادولی زودمیره

منم برام اتفاقا چند وقت پیش رو پاهام پیش اومد کبودی اولو گفتم حتما بجایی خورده حواسم نبوده ولی دومی رو دیگه مطمئن بودم که پام به جایی نخورده .ولی بی خیالش شدم خودش زود خوب شد

اگه طولانی مدت هست حتما آزمایش بدین
ان شاءالله که مشکلی نباشه

حامله نیستی ؟با حیوانات در ارتباط نیستی؟

سلام گلم .چیز،خاصی نیست مویرگ پاره شه باعث کبودی میشه اسمش راش هست و طبیعیه برای منم همینطور،میشه خصوصا در پاییز،و زمستون

ممنون از همتون که راهنمایی کردین… جدیدا خیلی حساس شدم و زود نگران میشم… :pray::pray::pray:

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.