کاهش درد قاعدگی

دوستان سلام خواهشا برا کاهش درد پریود اگه کسی راهکاری میدونه بگه.من خیلی دردهام شدیده و همش ژلوفن میخورم تا اروم بشم.ولی دیگه ژلوفن نمیخوام بخورم چون خیلی ضرر داره

کافی میکس
قهوه
شکلات تلخ دردو کاهش میده
اما زیاد نباید بخوری کم خونی میگیری

3 Likes

مرسی ازاده جون.غیر از اینا

1 Likes

یه هفته قبل پریودت سردیجات نخور.

1 Likes

نمیدونم

به نظرتون مفنامیک اسید 8 ساعت بخورم

اونم مسکنه

بهتره قرص نخوری ولی بازم مفنامیک ضررش کمتر از ژلوفن و کدئین هست

3 Likes

برای درد و زود تموم شدن پری آب نبات داغ بخور یکم توش زعفران بریز زود حل میشه مشکلت

1 Likes

دمنوش گرم باید بخوری
مثل دارچین،زیره،رازیانه،هرچیزی که گرمه اینا بدن رو گرم میکنه و درد رو کمتر میکنه
کاچی با روغن حیوانی هم خیلی خوبه،کره گیاهی هم میتونی بزنی

1 Likes

سلام عزیزم
شاید این مطلب براتون مفید باشه

1- اسیدهای چرب بیشتری مصرف کنید:

مطالعات زیادی نشان داده است که مصرف این اسیدهای چرب که عمدتا در غذاهایی مانند ماهی، آجیل‌ها مثل گردو، بادام و یا دانه‌هایی مانند کنجد وجود دارد، سبب کاهش علایم دیسمنوره (درد هنگام پریود) می‌گردد.

2- غذاهایی که باید یک هفته قبل از شروع پریود شدن مصرف کنید:

یک هفته قبل از شروع پریود، بهتر است از اسفناج (می‌توانید آن را بخارپز کرده و با ماست میل کنید که بسیار هم خوشمزه است) ، تمشک و گردو استفاده کنید.

همچنین از زعفران، رازیانه، ترخون، تره‌فرنگی، موسیر، فلفل‌سیاه، دارچین و پوست پرتقال بیشتری در موقع طبخ غذاها استفاده کنید.

3- دم کرده ی‌مخصوص بنوشید:

برای کاهش درد در زمان پریود میتوانید از دم کرده های مخصوص استفاده کنید. دم کرده ی بابونه، سنبل‌الطیب و گل گاوزبان، تمشک و سرخ‌ولیک در کاهش درد پریود و ایجاد آرامش بسیار موثرند. هریک از این دم کرده‌ها را می‌توانید به طور مجزا تهیه و به دلخواه خود در زمان پریود تان مصرف کنید.

لازم به ذکر است که این دم کرده های گیاهی در واقع گنجینه‌های علم پزشکی شرق است که به ما به ارث رسیده و با مصرف به جای آنها می‌توانید بسیار بهره ببرید. 4- مکمل منیزیم مصرف کنید:

بعضی از خانم‌ها به دلیل کاهش منیزیم خون، دچار دردهای پیش از دوره ماهانه (پریود) می‌گردند. لذا توصیه می‌شود، یک هفته قبل از پریود، شروع به مصرف روزانه 500 میلی‌گرم منیزیم به علاوه 50 میلی‌گرم ویتامین B6 کنید که در کاهش درد و گرفتگی‌های زیر شکم بسیار مفید است (البته تحت نظر پزشک) .

5- فهرستی از غذاهای حساسیت‌زا را برای خودتان تهیه کنید:

حتما تا حالا متوجه شده اید که یک هفته قبل از پریود، به بعضی غذاها حساسیت و واکنش نشان می‌دهید که گاهی سبب تشدید ناراحتی شما در هنگام پریود تان می‌گردند. لذا به شما توصیه می‌کنیم تا فهرستی از این غذاها را تهیه نموده و در دوره‌های بعدی، از مصرف آنها خودداری کنید.

6- از تمرین‌های ورزشی و ذهنی غافل نشوید:

بر خلاف گذشته که توصیه به استراحت می‌شد، در طب چینی انجام ورزش‌های بدنی و ذهنی آرام و در حد متوسط توصیه می‌گردد (مانند ورزش‌های تایی‌چی، یوگا) که سبب می‌شود تا شما در آرامش و تعادل بیشتری به سر برید.

7- مصرف نمک و کافئین را محدود کنید:

ممکن است شما نسبت به خوردن این مواد میل زیادی داشته باشد، اما باید بدانید که مصرف این مواد در زمان پریود در تشدید مشکلات شما بسیار موثرند و اگر واقعا نمی‌توانید در برابر آنها مقاومت کنید، حداقل مصرف متوسط و کمی‌از آنها داشته باشید.

8- نفس عمیق بکشید:

مواقعی که بسیار کلافه و مضطربید، پنج بار از راه بینی نفس عمیق به درون بکشید و بیرون دهید. خواهید دید که در تخفیف درد و علایم شما بسیار موثر است.

4 Likes

کامل تر از این دیگه نمیشد پیدا کنیم
ممنون نیلوفرجون :blush::blush::blush::blush:

3 Likes

خواهش می کنم عزیزم :rose:

1 Likes

منم اونقدر دردام شدیده که سه روز اول میفتم. اما ی مدته جوشنده رازیانه میخورم این ماه جز یکم درد کمر هیچ دردی نداشتم تازه همه کارامم انجام دادم

2 Likes

من درد ندارم یعنی هرگز درد نداشتم فقط اضطراب روز قبل پریود میگیرم یه دلشوره و مدام میخام عجله کنم تو انجام کارهام
و هفته قبلشم به شدت دلم مغز های بو داده مثه اجیل و تخمه و شوریجات میخاد و باید بخورم و گرنه اضطرابم زیاد میشه اگر بخورم این 24 ساعت اضطاربه اصلا سراغم نمیاد :tired_face:

1 Likes

رازیانه میگن تو پریودی خوب نیست

1 Likes

ممنون خانم حکیمی عزیز:heart_eyes::heart_eyes:

خواهش می کنم :rose:

والله من برعکسش رو شنیدم

1 Likes

آره میگن رازیانه رو از قبلش بخورید. دوران پریود، خونریزی رو زباد می کنه. اما خب حالا برا شما جواب داده. اگه خونریزی رو زیاد نکرده به زحمت ننداخته که مشکل دیگه ای نیس.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.