کاش خودم قربونی میکردم...

میدونید دیگه من یه رگه م ترکمنه و عید قربان عید بزرگمونه.ترکمنا هرجور شده قربونی میکنن هرسال. شوهرم فارسه و خب رسم اونجوری ندارن. منم یه خط درمیون قربونی میکنم… پارسال قربونی کردم. امسال از بیرون گوشت خریدم
مواقعی که قربونی نمیکنم مامانم و آبجبام کلی گوشت میدن بهم. حس بدی میگیرم… خب من یخچالم پره خداروشکر. خودم نخاسم قربونی کنم… امسالم دو تا از ابجیام یه عالمه گوشت دادن بهم. نگیری هم ناراحت میشن. مامانم گفت ببر گفتم نمیخام. ابجی کوچیکه م گفت بگیر از گوشت ما. گفتم خب میایم خونه ت میخوریم. گوشت میخام چیکار… حریف بزرگا نشدم…
من حس خوبی نمیگیرم بااینکار. به شوهرمم گفتم ازاین ببعد هرسال خودمون قربونی میکنیم. خوشم نمیاد هی گوشت بدن انگار نداریم :woman_facepalming:

27 Likes

خوب عزیزم خانواده ته چ عیبی داره
انشالله خدا بهتون بده هرسال خودتون قربونی کنین

6 Likes

مام عین ترکمنا برامون مهمه بهش میگیم عید بزرگ ولی متاسفانه امسال تو خونه تنها با گوسفند بودیم:disappointed:

7 Likes

چند روزه از کرونا تون گذشته مهنا؟

3 Likes

هووووم خودت همین گوشتا رو صدقه بده به در و همسایه؟؟میشه ؟امکانش هست؟؟
دیگه چ رسمایی دارین؟واسه قربان میشه بگی؟:heart::star_struck:
@khatere

6 Likes

اشکال نداره خانواده خودتن غریبه که نیستن
قربونی رو که میدن به نیازمندا شما خودتون میخورین :grin:

4 Likes

ما هم هرسال قربونی میدیم و برامون مهمه
اما امسال کرونا داریم نتونستیم بریم دنبالش پولشو دادیم سهیم شدیم تا چند روز دیگه خوب شدیم و دخترمو آوردیم بریم قربونی بگیریم و انجام بدیم

6 Likes

مام بکشیم ب خواهر برادرا میدیم:stuck_out_tongue_closed_eyes:

2 Likes

همون گوشتا رو بگیر بده ب چهار نفره ‌‌ک نیاز دارن.
کلا فلسفه قربانی کردن اینه‌ ک نیازمندان سیر بشن
نه این بین خواهر برادران تقسیم بشه…

11 Likes

خب عزیزم اینجوری ک قبول نیست.
حتما باید از اون گوشت ب نیازمندان داده بشه.
حالا همشو ندادی ی مقدار باید بدی .
اینکه بخری خودتون بخورین ک‌نشد قربونی :expressionless::neutral_face:

7 Likes

افرین شما با یه تیر دونشون میزنین :grin:

3 Likes

۱۴ روزه ولی مادرم اینا رفتن:expressionless:هرچی گفتم نرید هنوز ناقل هستید گوش ندادن

3 Likes

چی میشه مگه خوبه که تو این گرونی گوشت :grin:اگرم نمیخای بدی چندتا نیازمند

2 Likes

دقیقا ازهمین زورم میاد. پولشو داریم آخه. شوهرخرم قربونی نکرد. یخچالمم پر گوشته. نمیدونم چرا حس خوبی نمیگیرم وقتی گوشت میدن

3 Likes

سنیا خیلی مهم میدونن… تو هم بلوچ و سنی هستی دیگه درستع؟

1 Likes

همین قربونیه دیگه… برا عروسم عیدی میبرن

2 Likes

منم واسه همین حس خوبی ندارم… حس میکنم ترحم میکنن چیه… دوست ندارم

3 Likes

انشالله عزیزم :heart_eyes:
منم از صبحه سرماخوردم. گلو درد و… :face_with_thermometer::face_with_thermometer::face_with_thermometer::sneezing_face:

1 Likes

خودم بکشم مشکلی نداره ها. نمیدن. فقط عید دیدنی میریم خونشون میخوریم… وقتی نمیکشم یه عالمه گوش میدن… نیم ساعت پیش ابجیم اورد. سه کیلو گوشتی میشد :astonished: اون یکی ابجیمم یه عالمه گوشت داده

1 Likes

تروخدا جدیش بگیر الان همه چی شده کرونا
خدا نکنه کرونا باشه اما مراقب باش
سرما خوردی زود به خودت برس اصلا در حق خودت کوتاهی نکن

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.