چیکار کنم پریود شم

سلام دوستان حدود ۵۰ روزه زایمان کردم ولی هنوز پریود نشدم، به نظرتون باید چیکار کنم پریود شم؟ میخام دستگاه بذارم و حتما باید تو پریودی گذاشت، از طرفی تو کلاسای بارداری گفتن تا قبل از اولین پریود تخمک گذاری انجام نمیشه منم جلوگیری نکردم … نکنه حامله باشم :fearful::fearful::fearful::fearful:

در ضمن رازیانه و زعفران هم خوردم ولی باز پریود نشدم

سلام عزیزم
به نظرم بهتره یه آزمایش بتا بدین حتما

یکی از مهمترین سوالات خانواده ها درباره بارداری مجدد و زمان آن می باشد. در پاسخ با این سوال که آیا می توان در دوران شیردهی، مجددا باردار شد؟ باید بگوییم که:

بله. در کل دوران شیردهی احتمال بارداری شما کمتر است اما غیر محتمل هم نیست. اگرچه ممکن است ماه ها پس از زایمان هنوز قاعده نشده باشید، بدن شما معمولا اولین تخمک پس از زایمان را قبل از اولین پریود آزاد میکند. پس شما تا دو هفته پس از تخمک گذاری یعنی زمانی که قاعده میشوید از تخمک گذاری خود خبر نخواهید داشت.

اگر مطمئن هستید که طی دوران شیردهی نمیخواهید باردار شوید، به محض شروع مجدد رابطه جنسی از یک روش جلوگیری استفاده کنید. بیشتر پزشکان روش هایی که از یک مانع استفاده میشود مثل کاندوم یا دیافراگم را توصیه میکنند، اما برخی هم معتقدند قرص های با دوز پایین جدید هم طی دوران شیر دهی ایمن هستند و برای فرزند شما مشکلی ایجاد نمیکنند. از پزشک خود در مورد قرص های مخصوص شیردهی که حاوی استروژن، یعنی هورمونی که میتواند روی شیردهی اثر بگذارد، نیستند و فقط پروژسترون دارند سوال کنید.

2 Likes

من دمنوش آویشن،زنجبیل هم خوردم علاوه بر شربت زعفرون،

1 Likes

عززیزم پریود نشدن بعد زایمان تا دوسال طبیعیه و درافراد متفاوته.من خودم تا ۱۸ماه پریود نشدم و وقتی هم شدم پریودم منظم بود. شماهم بذار مسیر طبیعیش رو طی کنه . شمامیتونی این مدت باکاندوم یا قرص شیردهی جلوگیری کنی تاخیالت راحت باشه که البته بهترین گزینه کاندوم هست تا قرص

1 Likes

یه مدت کاندم استفاده کن فعلا سخت نگیر اینکه چیزای مختلف میخوری واسه پریودشدن ممکنه تو دوران شیردهی واسه بچه ضرر داشته باشه
برا من چهل روز خونریزی طول کشید بعد سی روزم پریودشدم زمان بده درست میشه
شما ممکنه پریود نشی اما تخمک گذاری داشته باشی و احتمال حاملگی هست باید جلوگیری کنی حتما😕 دکتر به من میگفت خانوما پریود نمیشن میگن خب دیگه پس خطری نیس جلوگیری نمیکنن یهو میبینی باردارن اصلا ریسک نکنین

1 Likes

ممنونم
مشکل اینجاس که اصلا با وجود این نی نیم از خونه بیرون نمیتونم برم ولی اگه شما هم میگی احتمالش هس میرم ازمایش میدم

1 Likes

اسما جون اصلا از کاندوم نمیتونم استفاده کنم تو راههای جلوگیری فقط دستگاه بهم میسازه قرص هم سره پسره اولم استفاده کردم که تو رشدش تاثیر داشت کلن چیزای هورمونی برای کسیکه نوزاد پسر داره ضرر داره واسه همین اصرار دارم دستگاه بذارم که اونم دکتر میگه فقط تو پریودی

2 Likes

عزیزم زنجبیل هم میخورم ولی اویشن رو امتحان نکردم شما اینارو خوردی پریود شدی؟

1 Likes

منم ۳۰ روز از خونریزی زایمانم گذشته ولی هنوز نشدم :confused::confused::confused:

عاطي جان من ديروز شبکه سلامت رو نگاه ميکردم ميگفت بدن با بدن متفاوته ممکنه یکی شیر دهی داشته باشه تا آخرش پریود نشه یکی هم ممکنه سی روز بعد بشه نگران نباش

1 Likes

عزیزم من تا۴۰ روز خونریزی داشتم.۲۰ روز پاک شدم بعداز۲۰ روز افتادم به روال عادی وهرماه میشدم
ولی خواهر شوهرم که همزمان بامن زایمان کرده بود دوسال شیردهی پریود نشد…خانما باهم فرق میکنن

2 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.