چیکار کنم با یبوست بارداری🥵🥴😔

سلام خانوما باردار، شما واسه درمان یبوست چیکار کردین
بابا هرچی انجیر و روغن زیتون میخورم بی فایدست

2 Likes

انجیرواقعا عالیه…یبوست هست هرچیم بخوری این دوران یبوست هست من انجیرمیخوردم عالی بود کلا میوه های ابدارزیادبخور

1 Likes

سلام عزیزم
مایعات زیاد بخورید
پیاده روی کنید
فیبر بیشتر بخورید

3 Likes

مربای انجیر هم میخورم بی فایدست:roll_eyes:

1 Likes

هلاک شدم دیگه:smile::smile::smile:
دکتر شیاف تجویز کرد، کل شهر رو گشتم پیدا نکردم

برای رفع یبوست در بارداری روش‌های زیر را دنبال کنید

۱. رژیم پُرفیبر

رژیم غذایی پُرفیبر به درمان یبوست در بارداری کمک می‌کند. همچنین فیبر، آنتی اکسیدان ها و ویتامین های مورد نیاز زنان باردار را تأمین می‌کند. زنان باردار باید روزانه ۲۵ تا ۳۰ گرم فیبر مصرف کنند تا سلامتی آنها حفظ شود.

برای تأمین این میزان فیبر، می‌توانید با مقداری تمشک، سیب، موز، انجیر و توت‌فرنگی، سالاد میوه‌ی تازه درست کنید یا مقداری ذرت شیرین، کلم بروکلی و هویج را کباب کنید و یک غذای لذیذ برای خود تهیه کنید.

۲. تأمین رطوبت بدن

تأمین رطوبت بدن در دوران بارداری بسیار مهم است و تقریبا در زمان بارداری باید دوبرابر آب دریافت کنید. زنان باردار باید روزانه ۱۲ لیوان آب بنوشند. این کار کمک می‌کند تا روده نرم بماند و غذا به‌راحتی درون دستگاه گوارش حرکت کند.

۳. وعده‌های غذایی کوچک

سعی کنید وعده‌های غذایی روزانه خود را به ۵ یا ۶ وعده‌ی کوچک در طول روز تقسیم کنید. این کار به کاهش یبوست کمک می‌کند و سبب می‌شود تا معده بدون کارِ زیاد، بتواند غذا را هضم کند و غذا به‌راحتی از روده و کلون عبور کند. وعده‌های غذایی پُرحجم معده را پُر می‌کند و دستگاه گوارش به‌سختی می‌تواند روند هضم غذای مصرفی را انجام دهد.

۴. ورزش کردن

فواید ورزش را دست‌کم نگیرید. انجام حرکات منظم ورزشی می‌تواند به کاهش یبوست کمک کند. ورزش، روده‌ی شما را تحریک می‌کند. زنان باردار باید هفته‌ای سه بار و هر بار به‌مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه ورزش کنند.

گزینه‌های ورزشی نامحدود است. به‌عنوان مثال می‌توانید در مسیرهای موردعلاقه‌ی خود پیاده روی کنید، شنا کردن را در برنامه خود بگنجانید یا در یک بعدازظهرِ آرام حرکات یوگا مخصوص بارداری را انجام دهید.

درباره‌ی اینکه چه ورزشی برای شما و فرزندتان مناسب است، با پزشک خود مشورت کنید.

۵. مُسهِل (نرم‌کننده‌ی مدفوع)

درصورتی‌که روش‌های طبیعی مؤثر نباشد، در بعضی مواقع پزشک برای کمک به رفع یبوست در خانم‌های باردار، برای مدت زمان کوتاهی مسهل (نرم‌کننده‌) مدفوع مانند کولاک (Colace) تجویز می‌کند (مصرف طولانی‌مدت این داروها می‌تواند سبب کمبود آب و تغییر تعادل الکترولیت بدن شود).

نرم‌کننده‌ی مدفوع به نرم شدن روده کمک می‌کند، بنابراین دفع راحت‌تر می‌شود. مصرف این مواد به‌خصوص در خانم‌هایی که به‌دلیل مصرف مکمل های غذایی آهن دچار یبوست می‌شوند، بسیار مفید است؛ معمولا پزشک این مُسهِل‌ها را به همراه قرص آهن تجویز می‌کند.

نرم‌کننده‌ی مدفوع نوعی دارو است. بنابراین بهتر است قبل از مصرف، حتما با پزشک خود مشورت کنید.

2 Likes

من ساعت گذاشتم هر یک ساعت یک لیوان آب می خورم
خیلی خوبه اما همش تو دستشوییم :sweat_smile:

6 Likes

همون دیگه، نمی دونیم چیکار کنیم:smile::smile:

خانم حکیمی گل…توضیحاتتون عالی بود:clap::clap:

1 Likes

انجیر وآلو خیس کن بخور خیلی خوبه کمپوتش به درد نمیخوره خیسشون کن وبخور

2 Likes

ممنون

1 Likes

من صبحاخاکشیرمیخوردم

من دکترم قرص گیاهی نوشته برام .خیلی خوبه

1 Likes

شربت لاکسی ژل
قرص سیلاکس
خوبن برای یبوست
ولی به نظرم زیر نظر دکتر باشه برات دردسرساز نشه :smiling_face_with_three_hearts::ok_hand:

3 Likes

خوبی سارا جون من که از وقتی دمیترون نمی‌خورم یبوستم خوب شده
ناشتا دوتا لیوان آب ولرم بخور خوبه

2 Likes

من از وقتی شیاف پروژسترون رو قطع کردم یبوست شدید گرفتم:roll_eyes::pensive:

1 Likes

من انقد انجیرو آلو خوردم قند گرفتم :woman_facepalming: ببخیال یوبوست شدم گفتم انقد نیا تا بترکونیم . سه روز یه بار میرم دسشویی ولی شربت معده کمکم میکنه

منم سه روز درمیون، و با فشار، میترسم بچه رو اذیت کنه وگرنه خودم به جهنم:pensive::smile:

3 Likes

منم نزدیک موعدمه یبوست شددم یکم بهتر میشم باز یبوست میشم
:woman_facepalming::woman_facepalming:

1 Likes

عزیزم من یه بار وحشتناااااک یبوست شدم هر چی انجیر و الو و لواشک و اب و… خوردم بی فایده بود انقد درد داشتم که گریه میکردم … استراحت مطلق هم بودم هفته ۱۸ … انقد وحشتناک که خواهرم از دوستش که ماما بود پرسید گفت پودر گیاهی پیسیلیوم بگیره بزاره تو اب بخوره و بعدش ۲ تا۳ لیوان اب ولرم بخوره عالیه … این کارو کردم عالی بود برام و ضرری هم نداره

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.