چه مدت بعد مصرف قرص قرص اورژانسی میشه اقدام به بارداری کرد

سلام امروز رابطه محافظت نشده داشتم و فردا هم روز تخمک گذاریمه سریعا قرص قرص اووسیز ۰/۷۵ مصرف کردم سوال اولم اینه که چند درصد احتمال بارداری هست سوال دومم اینه که من قصد دارم از این ماه قرص اسید فولیک مصرف کنم به مدت سه ماه تا بعدش اقدام به بارداری کنم میخوام بدونم این قرص اورژانسی برای باردار شدنم مشکل ایجاد میکنه یا نه

قرص اورژانسی فقط تو همون سیکل تاثیر داره کاری به سیکل بعدی نداره اما از لحاظ زمانی یکم سیکل و تخمک گزاری رو بهم میزنه اگر برای ۳ ماه دیگه میخواید اقدام کنید مشکلی ایجاد نمیکنه.

1 Likes

سلام عزیزم
احتمال بارداری هست اما نمیشه گفت چند درصد. در اکثر مواقع قرص اورژانسی 99 درصد تاثیر گذاره نگران نباشید. بهتر بود 12 ساعت بعد یکی دیگه هم مصرف می کردید تا دوز مصرفی تون 1.5 بشه. همون طور که الهام جان فرمودن تا سه ماه دیگه مشکلی برای باردار شدن تون ایجاد نمی کنه. اما ممکنه در حال حاضر سیکل تون رو به هم بزنه و تخمک گذاری تون رو با مشکل مواجه کنه. چون با مصرف قرص حجم زیادی هورمون به صورت یکجا وارد بدن تون میشه

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.