چه اقداماتی قبل بارداری باید انجام داد

سلام دوستان عزیز مامی گپ…
من قصد دارم انشاالله یکی دو ماه دیگه برای بارداری اقدام کنم.لطفا راهنمایی کنید که الان چه اقداماتی باید انجام بدم؟ایا لازم هست که الان به متخصص مراجعه کنم؟ازمایش خاصی باید بدم؟ ممنون میشم کلا مسایلی که در این دوماه باید رعایت کنم و انجام بدم برام توضیح بدید.

بله گلم بایدبری دکترآزمایش قبل بارداری وبدی،هرچی لازمه روخودشون بهت میگن

سلام عزیزم
بله باید بری دکتر تا یه سری آزمایش برات بنویسه
بعد سونو انجام میده تا ببینه خدای نکرده رحم یا تخمدان مشکلی نداشته باشه

یعنی الان باید برم؟

قرص فولیک اسیدهم بخور

بله دیگه هرچی زودتربهتر،شنبه برو

ارزوجان شنیدم قرص فولیک اسید را باید سه ماه قبل بارداری استفاده کنم,اگر من از الان به مدت دو ماه استفاده کنم اشکالی داره؟
وقتی باردار شدم باید مصرف این قرص قطع بشه؟

نه عزیزم هیچ اشکالی نداره،نه من الان هفت هفتمه وبهداشت بهم قرص فولیک اسیدداده انشاالله که باردارشدی خودشون میگن تاچندماهگی بایدمصرف بشت،چون مصرفش هیچ ضرری نداره وباعث جلوگیری ازنقص جنین میشه

قرص فولیک اسید را بدون تجویز یا نسخه پزشک ,خودم از داروخانه تهیه کنم؟ایرانی یا خارجی فرقی نداره؟

وقتی هم پریودشدی چایی دارچین و…چیزایی که طبع گرم دارن بخـور،باعث میشه رحم پاڪ بشه وزودبارداربشی،خواهرم۶ماه تواقدام بودماهی که ڪاچی تودوران پریودیش خوردباردارشد.

بله عزیزم ازداروخانه بگیر،نه فرق نمیکنه

چه خوب که شما باردای…من اولین باره که میخوام اقدام کنم هم ذوق دارم هم یخورده از الان استرس

اصلااسترس نداشته باش چون استرس سمه برا بارداری،به خداتکیه کن وازش فرزندسالم بخواه،انشاالله هرچی زودترمامان بشی گلم

انشاالله…ممنون عزیزم…انشاالله شما هم دوران بارداری خوبی داشته باشید و زایمان راحت و نی نی سالمی روزیتون بشه

1 Likes

ممنون قربونت برم

سالم باشی…توی چت های دوستان مامی گپ دیدم که در مورد ویتامین d صحبت شده بود, اون هم باید استفاده کنم از الان .مثل اسید فولیک؟

اون ودیگه پزشک تجویزمیده آزمایش که بدی هرچی که لازمه روبهت میگه

متوجه شدم…ممنون خیلی لطف کردید.

1 Likes

میتونه بره بهداشت پرونده قبل بارداری تشکیل بده خود بهداشت به صورت رایگان در اختیارشون قرار میده. و البته دکترا الان میگن ید و فولیک بهتر از اسیدفولیک هست

در مورد بهداشت دهان و دندان هم میشه توضیح بدید.چرا باید قبل از بارداری از سالم بودن دندان مطمین شد؟ایا بر سلامت جنین تاثیر میذاره یا اینکه در دوران بارداری نمیشه برای ترمیم دندون اقدام کرد؟

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.