چرا باید سیسمونی با خانواده دختر باشه

بچه ها چرا باید سیسمونی با خانواده دختر باشه
واقعا این رسم از کجا اومده
مگه نوه اون یکیا نیست فقط نوه خانواده دختره؟؟؟؟؟
خیلی رسم مسخره ای هست
اصلا ایناش هیچی خب زن و شوهر خودشون دارن بچه دار میشن چرا پدر و مادر دختر باید بگیره ؟

ما تو خونه قبلی یه خوابه بود همه میگفتن بچه دارشو میگفتم جای سیسمونی ندارم
خواهرشوهرم برگشت گفت خب بچه بیار اما به مامانت بگو بجای سیسمونی یا پولشو بده یا طلا بده حالا که جا نداری :flushed::flushed::flushed::flushed::flushed::flushed::flushed:

بعدم که ما ازاون خونه پاشدیم دو خوابه گرفتیم و همچنان بچه نیوردم :grinning::grinning:

اما واقعا این چه قانونیه که باید خانواده زن سیسمونی بدن آخرم بچه مال آقایون و خانوادشونه

وظیفه بابای بچه نیست به نظرتون ؟

20 Likes

من که به شوهرم گفتم سیسمونی رو خودمون میخریم
جهزیه رو مامانم تمام و کمال داده دیگه وظیفه نداره بخواد وسایل واسه بچمون هم تهیه کنه اونا خودشون گرفتاری دارن
شوهرمم قبول کرد و اونم نظرش همینه ک بچه مال کسی دیگس چرا یکی دیگه خرجش بده

8 Likes

همسر منم نظرش همینه اما با خانواده ش که اینجوری نشون دادن منتظر سیسمونی هستن چه کنم؟

2 Likes

اصلا خانواده برات مهم نباشه منم ب خانواده شوهرم هیچی نگفتم مهم تصمیمی هست ک خودتون میگیرید

3 Likes

از وقتی باردار شدم وسایل ها رو خورد خورد میگیرم خانواده شوهرمم ک پیشم نیستن بخان بدونن من دارم چی کار میکنم

3 Likes

خیلی رسم بیخودیه‌…من به همسرم گفتم خودمون میگیریم گفته باشه
خونواده عروس تا کی باید ابنکارارو‌انجام بدن.
همه وسایل ضروریشو خودمون میگیریم اوناهم هرچی خواستن به عنوان کادو میگیرن دستشونم درد نکنه.
قدیما که سیسمونی با خونواده عروس بود،دلیلش این بود که اینهمه تشریفات نبود،حیلی قدیما از پارچه های تترون چنددیت لباس نوزادی میدوختن ،مسلما عروس نمیتونس بدوزه و مادرش مبدوخت و با یه دست لهاف تشک و چنتا کهنه .الان سیسمونی اندازه جهیزیه تشریفات داره و انصاف نیس.

11 Likes

حالا مامانم میده من مشکلم این نیست اما انصافا من دیگه خجالت میکشم
همه چی خانواده من
مگه خدمات پس از فروشه

8 Likes

آره به نظرمنم بچه مال یکی دیگست بعدبنده خداپدرمادردختربایدوسایلشوبدن اونم تاسن 10-12سالگیش خوب اگه قراره کمک بشه به پدر ومادربچه هردوخانواده وسایل روبدن یاخودپدرومادربچه بگیرن چه رسم‌های مسخره ای داریم ما

6 Likes

آخه خداییش چه احتیاجی هست تا سن ده دوازده سالگی وسیله بدن!!اصلا تااون موقع همه چی از مد میفته بحدا

3 Likes

والله منم جهازم خیلی بود واقعا شوهرم میگفت توروخدا بسه بگو مامانت چیزی نگیره دیگه

سیسمونی هم میده مامانم

اما به نظرم خیلی چیزای سیسمونی فقط تشریفاته
به چه دردی میخوره

خب آدم کم کم میتونه بگیره دیگه

3 Likes

دقیقا همینطوره

2 Likes

منم مامانم گفت میدم گفتم نمیخام تو ب اندازه کافی جهیزیه دادی دستت درد نکنه ولی با این حال دلش راضی نشده میگه اسباب بازی براش میخرم پس
ک همونم راضی نیستم

6 Likes

به نظرمن ازیه جابایدشروع بشه تااین رسم مسخره برکنارشه طفلی خانواده دختردختردسته گلشونوبدن جهیزیه بدن سیسمونی بدن هرجاکه دامادموندکمک کنن اونوقت خانواده پسرهنوز توقع بیجادارن

9 Likes

والله مادرمنم میگه میدم
اما در کل من دیگه خجالت میکشم

1 Likes

آره واقعا خیلی بی خوده

1 Likes

به نطرتون این عکس را بذارم اینستام خواهرشوهر ببینه زشته

8 Likes

اره واقعا ادم خودش خجالت میکشه اینم تو این اوضاع اقتصادی

2 Likes

اخه میگم خواهر شوهرم راحت برگشت گفت جا نداری خب بگو برات طلا بخرن یا پولشو بدن بهت :flushed::flushed::flushed::flushed::flushed:

3 Likes

توهم بگومارسم سیسمونی نداریم بچه خودش پدرومادرداره

3 Likes

از الان اونا رو ننداز ب جون خودت هرموقه باردار شدی برو ذره ذره خرید کن محل ب اونا هم نزار وقتی توجه نکنی حساب کار دستشون میاد

3 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.