چرا بايد متفورمين خورد؟؟

سلام
كسي درمورد مصرف قرص متفورمين چيزي ميدونه؟؟
من پريودم مرتبه و كيست و فيبروم و تنبلي هم ندارم
و حتي هنوز قصد اقدام هم ندارم
ولي دكتر واسم تجويز كرد به مدت ٦ماه
يه سوال
به نظرتون متفورمين قاعدگي رو بهم ميريزه مصرفش؟؟

سلام عزیزم بهتره از پزشک تون بپرسید که علت تجویزش چی بوده
بیشتر برای این مورد استفاده میشه :point_down::point_down:
داروهاي كاهش دهنده انسولين مثل متفورمین و یا نوع خارجی آن که به گلوکوفاژ معروف است براي القاء تخمك گذاري در زناني كه به تخمدان پلي كيستيك مبتلا هستند ، به دليل كم هزينه بودن، عوارض جانبي كمتر، و كمترين خطر چند قلويي در مقايسه با داروهاي ديگر، ارجح مي باشند. متفورمین با تنظیم وضعیت متابولیسم درون تخمدان باعث تنظیم سیکل می شود.

این داروی خوارکی باعث افزایش میزان تخمک گذاری می شود. این دارو زمانی استفاده می گردد که مقاومت به انسولین، علت ناباروری باشد. مقاومت به انسولین در ایجاد سندروم تخمدان پلی کیستیک نقش دارد.

1 Likes

اينكه متفورمين قاعدگي رو بهم ميريزه درسته؟؟؟

نه عزیزم به هم نمی ریزه اتفاقا باعث منظم شدنش میشه

1 Likes

اما برای من بهم ریخت اصلا منظم نشد نامنظم بود سه ماهی یبار با متفورمین شد دو ماه یکبار

شما از اول نامنظم بود قاعدگي هاتون؟؟؟
آخه من مرتبه ميترسم با مصرفش كلا بهم بريزه🙂

نه نامنظم بود

1 Likes

نیلوفر جون دکتر من متفورین برای لاغری بهم داده بود روزی ی دونه .‌منم ی ماه خوردم دیدم تاثیری نداره و بدتر دارم چاق میشم قطعش کردم. باتوجه به اینکه قاعدگیم منظمه و ۲۹روزه ست وتمام ازمایشات و سونوم خوب بوده میشه علت باردار نشدنم قطع کردن متفورمین باشه

عزیزم من نشنیدم متفورمین رو برای لاغری بدن، این یکی از داروهای محرک تخمک گذاریه تا اونجا که من میدونم :thinking:

علت های زیادی داره اما اگر پزشک تجویز کردن حتما ادامه بدین سرخود قطع نکنین

عزیز فقط بخاطر لاغری دادن علت دیگه نداشت

درسته عزیزم برای کاهش وزن هم استفاده میشه
تحقیقات نشان داده متفورمین برای درمان مشکل اضافه وزن در افراد چاق، بی خطر است.

با این حال شاید دریافت متفورمین برای همه انتخاب مناسبی نباشد، مخصوصا آنهایی که اضافه وزنشان آن چنان بالا نیست.

2 Likes

من مشکل پرولاکتین ویه کوچولوقندم بالا بود ومشکل تخمدان هم دارم دکتربرای قندم متفورمین داد.ماه اول هیچ تغییرخاصی متوجه نشدم ولی از ماه بعدی کم کم وزنم کمترشدکه حتی دریک ماه ۳کیلو کم کردم

1 Likes

خانم حکیمی من مشکل قندم وپرولاکتین هم درست وتنظیم شده ولی تخمدان هام فکرکنم ضعیف هستندسرتاریخ پریودیم یه لکه میبینم ولی دیگه قط میشه قرص دوفاستون هم درماههای گذشته استفاده کردم.ولی بازم هیچ.چکارکنم

عزیزم بهتره به پزشک مراجعه کنید تا داروی مناسب تری تجویز کنن انشالا این مشکل هم برطرف میشه
می تونید با مشاوران مامایی هم مشورت کنید
02170701050
با تلفن ثابت تماس بگیرید لطفا

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.