چجوری پسرمو از شیر بگیرم خیلی دلم براش میسوزه

پسرم 18 ماهشه خیلی به شیر وابسته ست میخوام بگیرم دلم نمیاد کسی میتونه راهنمایی کنه

باید کم کم شروع کنی و نباید یهو از شیر بگیری.و باید محبتت و نوازشو اغوشت بیشتر از قبل باشه تا بچه احساس شکست روحی نکنه.تو حدیث ها هم خیلی اداب و دعا واسه گرفتن شیر داره.درست یادم نمیاد ولی فکر کنم باید ب حرم یا امام زاده ای بری و ی اناری رو ابشو بگیری و دعایی روش بخونی بعد تا اخرشو بدی ب بچه بخوره.میتونی تو اینترنت سرچ کنی.و ی چیز رو نباید فراموش کنی.وقتی از شیر میگیری بچه شکست عاطفی میخوره و همش گریه میکنه و بیتاب میشه باید حوصله ب خرج بدی و اصلا کتکش نزنی.من خیلیارو دیدم ک بچه انقد واسه شیر خوردن گریه میکرد ک مادره کلافه میشد و بچرو میزد.

1 Likes

سلام عزیزم باید کم کم این کارو انجام بدید حداقل باید یک ماه طول بکشه تا کودک رو به طور کامل از شیر بگیرید.
راهکارهایی برای از شیر گرفتن کودک
بسیار مهم است که از شیر گرفتن کودک را به تدریج و با شروع نشانه‌های خواست خود کودکتان انجام دهید. این نکته را نیز به یاد داشته باشید که اگر کودک خود را قبل از اولین سالگرد تولدش از شیر بگیرید، لازم است او تا یک سالگی به خوردن شیر خشک غنی‌شده با آهن ادامه دهد. سپس هنگامی که کودک شما به مرحلۀ نوپایی می‌رسد، ضروری است که انواع بیشتری از مواد غذایی را به او بدهید تا مواد مغذی مورد نیازش را برای رشد کافی تأمین کند. برخی از روش‌هایی که می‌توانید با استفاده از آنها ساده‌تر برای قطع تدریجی شیردهی اقدام کنید شامل موارد زیر است:
یک وعده شیردهی را جا بیندازید: امتحان کنید و ببینید اگر به جای شیردهی به نوزاد خود، در یک شیشه‌شیر یا لیوان مخصوص کودک به او بدهید چه اتفاقی می‌افتد. می‌توانید شیر دوشیده‌شدۀ خودتان یا شیر خشک با رعایت مقدار و میزان مناسب استفاده کنید. کاهش تدریجی وعده‌های شیردهی در طول چند هفته، به کودک فرصت پذیرش بهتری می‌دهد. به این ترتیب، حجم شیر نیز به تدریج کاهش می‌یابد، بدون این که سینۀ شما را متورم کند یا باعث التهاب شود.
طول هر وعدۀ شیردهی را کوتاه کنید: می‌توانید با محدود کردن مدت زمان شیر خوردن کودک شروع کنید. اگر او معمولاً به مدت ۱۰ دقیقه شیر می‌خورد، اکنون پنج دقیقه را امتحان کنید. با توجه به سن کودک، به دنبال هر وعده شیردهی، به او یک میان‌وعدۀ سالم مانند پورۀ میوۀ سیب و بدون شکر یا یک لیوان مخصوص کودک شیر یا شیر خشک بدهید. کودکان کوچک‌تر از شش ماه، معمولاً آمادۀ خوردن مواد غذایی جامد نیستند و بعد از شش ماهگی نیز قادر به خوردن هر مادۀ غذایی جامدی نخواهند بود. پس در انجام این کار دقت کنید و حتماً نظر پزشک کودکتان را بپرسید. همچنین کوتاه کردن وعده‌های شیردهی قبل از خواب ممکن است سخت‌تر باشد، زیرا معمولاً نوزاد با خوردن آخرین وعدۀ غذایی خود در شب، تا روز بعد به خواب می‌رود و ممکن است با گرسنگی بخوابد، پس بهتر است هنگام خواب کودک این کار را انجام ندهید.
شیردهی را به تعویق بیندازید: اگر تنها چند بار در روز شیردهی می‌کنید، سعی کنید وعده‌ها را به تعویق بیندازید. اگر کودک آن‌قدر بزرگ شده است که بتوانید او را به شکلی آرام و قانع کنید، این روش مؤثرتر خواهد بود. اگر فرزند شما درخواست شیر خوردن می‌کند، به او اطمینان دهید که به زودی این کار را می‌کنید و ذهن او را با یک فعالیت دیگر منحرف کنید. اگر کودک در اوایل شب شیر می‌خواهد، توضیح دهید که باید تا هنگام خواب صبر کند. برای راحت‌تر کردن شروع تغذیۀ کودک با شیشه‌شیر هم سعی کنید قبل از دادن شیشه‌شیر به او، چند قطره شیر مادر روی پستانک سرشیشه بریزید.

1 Likes

سلام دوست عزیز از شیر گرفتن باید کم کم و اروم باشه در غیر این صورت عصبی میشه و بهش لطمه میزنه اول از یکی از سینه شروع کن همراه با شیر خشک بعد کم کم فقط شبها بهش شیر بده تا وقتی که بچه کامل به غذاهای کمکی و شیر عادت میکنه اینجوری بنظرم راحتره

منم میخام پسرمو از شیر بگیرم و مثل تو نمیدونم چیکار کنم پسرم خیلی وابستس

عزیزم بذار دوسال بخوره گناه داره الانم فصل بدیه برای از شیر گرفتن

اگر دختره تا دوسال شیر مادر باید بخوره
اگر پسره تا دوسال و دوماه باید بخوره
نباید از شیر گرفتش الان ۱۸ ماهشه تازه

2 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.