چجوری نه بگیم؟

چجوری نه بگیم که طرف مقابل ناراحت نشه و فکر نکنه خودمونو گرفتیم؟
وقتی یکی خیلی تلاش میکنه نظرتونو جلب کنه و آدم محترمی هم هست و میخواید بدون اینکه ناراحتی پیش بیاد، بهش نه بگید چجوری اینکارو میکنید؟
(خیلی تلاش کرده به چشمتون بیاد اما شما واقعا تمایلی ندارین، با این وجود بخاطر احترامی ک برای شخصیتش و رفتار خوبش قائل هستین نمیخواین ناراحتش کنین)
تو همچین شرایطی چه جوابی باید داد ک هم نه رو بگی هم ناراحت نشه طرف مقابل؟

1 Likes

نفهمیدم یعنی پیشنهاد دوستی میده؟؟بگید شما ادم خوبی هستید ولی من تمایلی به اشناییت بیشتر ندارم

من همیشه درعین خوشروئی و شوخ طبعی رک هستم خیلی راحت نه میگم
من اگه باشم با روی خوش میگم نه:slight_smile:

نه پیشنهاد دوستی نه. ب خودش اجازه همچین کاری رو نمیده. میدونم که تو فکر ازدواجه ولی من اهل دوستی اصلا نیستم چون یکی رو دوست دارم، حتی اگ اهلشم باشم بخاطر اونیکه دوسش دارم نمیتونم قبول کنم.
ولی میخوام این بنده خدام بفهمه ک الکی دل نبنده. چیزی نگفته مستقیم. میخوام بدون اینکه بی احترامی کنم بهش، بدون اینکه ناراحتش کنم با رفتارم بهش بگم نه.
آدم خوبیه دوست ندارم بخوره تو ذوقش و ناراحت بشه. دلم میسوزه ببینم میخوره تو پرش

در ضمن اینم بگم باهم در ارتباط نیستیم. فکر اشتباه نکنین یوقت. از رفتارش فهمیدم و دوستامم گفتن یجورایی تو صحبتاش غیرمستقیم پرسیده ک بنظرشون نظر ی دختری با مشخصات من در مورد پسری مثل خودش چیه؟ و حاضره با همچین کسی ازدواج کنه و…

جدی بودنشو میدونم جدیه برا همون میترسم خیلی بخوره تو ذوقش یا فکر کنه من دارم خودمو بالاتر از اون میبینم و اونو ب حساب نمیارمو ازین حرفا

1 Likes

مساله اینه ک نیومده مستقیما بهم بگه چون اصلا روی من و ایشون ب روی هم باز نیست. من اصلا با پسرا راحت نیستم و همیشه ام اینطوری بودم، طوری که بقیه ام میدونن نباید باهام راحت باشن. اخمو نیستم ولی قاطی ام نمیشم باهاشون.

1 Likes

خب ایشون هنوز مستقیم اقدامی نکردن، هروقت مستقیم اومد و ازتون درخواست دوستی یا ازدواج کرد همون موقع خیلی محترمانه یکم از شخصیتش تعریف کن و بعد بگو با این اوصاف جواب من منفیه

قبل اینکه بگه یجورایی متوجهش کن که یکی دیگه رو میخای

بنظرم منطقی نیست چون اون آقا هنوز اقدام نکرده برا خواستگاری

ن که مستقیم بگه همونطور ک اون آقا هنوز مستقیم اقدامی نکرده و دوستمون متوجه شده ایشونم غیرمستقیم متوجهش کنه کسی دیگه تو زندگیش هست

نمیخوام دل خوش باشه و ب اونجا برسه. میخوام از رفتارم غیر مستقیم بفهمه و الکی احساساتش بعدا جریحه دار نشه.
شرایط زندگیشو شنیدم واقعا دلم نمیخواد ناراحت بشه. تو زندگیش سختی زیاد کشیده (از نظر مالی نه ولی از نظر عاطفی زیاد سختی کشیده ولی ازوناییه ک خودشو تو ظاهر سرپا نگه میداره چون زندگی ای ک اون داشته واقعا سخت بوده
میخوام تا دلبستگیش بیشتر نشده بفهمه ک راحت براش تموم بشه

آخه نمیتونم اینو ب کسی بگم. ب خودشم ک نمیتونم برم بگم. نمیخوام کسی بفهمه

شما یک درصد احتمال بده اشتباه میکنی و ایشون قصدی نداره، در این صورت بخوای قبل از اقدام ایشون جواب منفی بدی بنظرم منطقی نیست چون اگر واقعا هیچی تو دلش نباشه اونوقت براتون بد میشه، بازم هرجور خودتون صلاح میدونین

خوب منم براهمون میگم چجوری با رفتارم غیر مستقیم بگم. چون نگفته هنوز و نمیدونم کی میخواد بگه. و میدونم هرچی بگذره بیشتر دلخوش میکنه و علاقه مند میشه. برا من ک کاری نداره اهمیتی ندمو بزارم طرف با ناراحتی نه بشنوه ولی دلم نمیاد بزارم علاقه اش بیشتر بشه بعد بیاد جلو و نه بگم
غیر مستقیم از الان بفهمونم بهتره
خداوکیلی دلم نمیاد بزارم دلش الکی خوش باشه

خب منم همینو میگم عزیزم میگم یک درصد فکر کن اصلا قصدی نداشته و شما اشتباها فکر میکنی شما رو دوست داره، غیرمستقیم هم بخوای بهش بفهمونی راهی جز بی محلی کردن نداره که اونم اگر متوجه بشه و واقعا قصدی هم نداشته، پیش خودش فکر میکنه ببخشید شما توهم زدید

خب تو هم غیر مستقیم نشون بده راضی نیستی

نه کاملا مطمئنم ازین بابت. ذره ای شک ندارم ک اشتباه نمیکنم.

چجوری مثلا؟ چکار کنم ک هم خودمو نگرفته باشم ک بی احترامی بشه و هم نشون داده باشم ک تمایلی ندارم.

1 Likes

والا من چون کلا رک حرفامو میزنم نمیدونم باید چطور راهنماییت کنم

1 Likes

خب هنوز چیزی نگفته ایشون عرکاری کنید بنظرم سه هست بعد گیرم که اینده درخواست کنه نه بشنوه مگه چی میشه موردی نداره…اگر ایشون رو جاهای خاصی میبینید نرید اونجا تا برخورد نداشته باشین باهاش

جاهایی ک میبینم نمیسه نرفت.
بعدم اینکه من باید صبر کنم تا اون بگه، تا اونموقع هم این حس دلبستگیش بیشتر میشه. من الان میگم چکار کنم ک غیر مستقیم نه رو از قبل گفته باشم تو رفتارم. ک اصلا این دلبستگیهه بیشتر نشه.
نمیخوام صبر کنم اول اون بگه بعد بشینم فکر کنم ببینم چجوری باید نه بگم. میخوام کلا این اتفاق نیفته
چون واقعا طرف خیلی آدم سختی کشیده ایه و بسیار بسیار محترم و خوب.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.