پیش از باردار شدن و آزمایشات لازم

سلام من هم تمام آزمایشاتم رو دادم مشکلی نداشتم الان 4ماهه اقدام کردم و باردار نشدم اگر تنبلی تخمدان داشته باشم چطور متوجه میشم باید تا یک سال صبر کنم بعد آزمایش بدم تا مشخص بشه؟

2 Likes

سلام عزیزم
سونوگرافی انجام ندادین؟

خیر فقط آزمایشات قبل بارداری رو انجام دادم
دکترم گفت مشکلی برای اقدام نداری

اگر اضافه وزن دارید یا قاعدگی تون نامنظمه یا موهای زائد دارید شاید دچار پلی کیستیک باشید. برای اطمینان باید سونوگرافی انجام بدید

قاعدگیم منظمه سیکل 26 روزهه
هر ماه هم طبق روال پیش میره
اضافه وزن هم اصلا ندارم
موهای زائد هم همینطور در حد عادی و طبیعه حتی کمتر😢

پس احتمال این که پلی کیستیک داشته باشید خیلی کمه
چون معمولا قاعدگی نامنظم میشه

فعلا استرس نداشته باشید تا به زودی باردار بشید
اگر بعد از یک سال باردار نشدید باید آزمایش بدید تا بر اساس مشکلی که هست دارو تجویز بشه
همسرتون هم باید آزمایش اسپرم بده
شما که قاعدگی تون منظمه و اضافه وزن ندارید پس مشکل خاصی ندارید. نگران نباشید چون استرس باعث میشه لقاح انجام نشه
ورزش منظم انجام بدید، تغذیه سالم داشته باشید، اسید فولیک مصرف کنید، در بازه تخمک گذاری نزدیکی کنید
انشالا به زودی جواب می گیرید

2 Likes

ان شالا ممنون از وقتی که گذاشتید

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم

4 ماه زمانی نیست که نگرانت کنه. بعضی ها از جمله خودم بدون مشکل تا یک و نیم سال حمل نگرفتن. بعضی ها هم دیدم تا 2 سال و 3 سال. اگه محدودیت سنی نداری یکسالت رو صبر کن.

1 Likes

منظورتون از موهاى زائد چيه؟وربطش با باردارى؟

عزیزم تا یک سال طبیعیه
ولی اگه زود میخوای باردار شی سونو بده حتما اونم واژینال که ببینن فولیکول بزرگ داری که تخمکو آزادکنه اون ماه…
من چند ماه باردار نشدم و دکترم یبار سونو واژینال برام نوشت تازه اون ماه فهمیدم تخمکم کی آزاد میشه و اقدام‌کردم و باردار شدم
البته بشرط اینکه مشکل از همسر نباشه

1 Likes

موهای روی چانه یا دور سینه و …
مشکلات هورمونی باعث میشه این موها رشد کنن (افزایش هورمون های مردانه) روی نظم قاعدگی و تخمک گذاری اثر میذارن

1 Likes

متوجه شدم
يه سوال داشتم،نوع زايمان بسته به روند بارداريه،اگه در باردارى مشكلى نباشه و دكتر نظرش اين باشه ك ميشه طبيعى زايمان كرد،نميشه خودمون سزارين رو انتخاب كنيم؟!
يه درگيرى ذهنى شده برام اين☹️

طبیعی خیلی بهتره عزیزم
تا جایی که من میدونم باید پول بدید تا بتونید سزارین انجام بدید

1 Likes

سلام خانوم حکیمی.ترشحات سفید رنگ دارم،صبح کیت گذاشتم ولی منفی بود.امروز روز یازدهم دوره مه.یکم اسفند پری شدم تا ششم.چکار کنم؟کی اقدام کنم واسه پسر دار شدن؟ممنون میشم جوابمو بدین😘

اسفند؟؟

1 Likes

بيمه تكميلي هستيم و باپرداختش مشكلى نداريم.فقط خواستم بدونم ميشه سزارين شد يا نهـ؟

بله میشه مشکلی نیست

1 Likes

از كابوس نجاتم دادين ممنونم ازتون🙏🏻

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.