پيش به سوي اقدام به بارداري

سلام
من ميخوام اقدام كنم واسه باردار شدن
ممنون ميشم راهنماييم كنين
اينكه چكار هايي بايد انجام بدم
از نظر تغذيه بايد چكار كنم ، اصلا تاثيرگذار هست؟؟!
چطوري بايد رابطه داشته باشم
و كلي سوال ديگه

سلام عزیزم
اولین قدم اینه که به پزشک مراجعه کنید و آزمایش های لازم رو انجام بدید تا اگر خدای نکرده بیماری، عفونت یا مشکل تیروئید دارید برطرف بشه و از سلامت تخمدان ها و رحم مطمئن بشید.
ورزش منظم انجام بدید، تغذیه سالم داشته باشید.
اگر قاعدگی تون نامنظم هست باید تنظیم بشه تا بتونید روز تخمک گذاری رو مشخص کنید.
مهم ترین مسئله نداشتن استرس هست. حتی اگر هیچ مشکلی نداشته باشید استرس باعث ناباروری و بی نظمی قاعدگی میشه.
مصرف اسید فولیک سه ماه قبل از بارداری ضروریه

تغذیه بسیار مهمه هم برای باردار شدن هم در دوران بارداری. پیش از بارداری برای تقویت تخمک گذاری و سلامت بدن مهمه و بعد در بارداری برای سلامت مادر و جنین

1 Likes

سلام دقیقا موافقم،من همش استرس دارم مخصوصا وقتایی که باید نزدیکی داشته باشم،فک میکنم میشه یا نمیشه

1 Likes

میشه بگید بهتره چه چیزهایی بخوریم یا چه ورزش هایی انجام بدیم

1 Likes

از همه گروه های غذایی باید استفاده کنید ولی در حد متعادل. مثلا سبزیجات، میوه ها، کربوهیدرات، فیبر و … از فست فود بهتره که استفاده نکنید یا خیلی کم مصرف کنید. هر ورزشی دوست دارید می تونید انجام بدید اما ورزش های مناسب در دوران بارداری شنا، یوگا و پیاده روی هست البته زیر نظر پزشک.

1 Likes

مواد غذایی برای تقویت اسپرم یا تخمک هم هست که بخوریم

1 Likes

مصرف همه نوع ماده مغذی و ۵ گروه غذایی قبل از بارداری برای بهبود کیفیت اسپرم و تخمک توصیه میشود، مانند: مصرف ۳ تا ۵ وعده میوه و سبزیجات تازه، غلات مانند ماکارانی، برنج، سیب زمینی. مصرف ویتامین C و E، روی و اسیدفولیک و آهن مانند حبوبات، کلم، اسفناج، گوجه فرنگی، چهار مغز، بادام، زیتون، میگو، گردو. مصرف کلسیم مانند شیر، ماست، دوغ و عدم مصرف سیگار و دخانیات و نوشیدنی کافئین دار، مصرف ماهی دو وعده در هفته و گوشت قرمز و سفید.

این بدترین چیزه و مانع از بارداری میشه. عزیزم شانس بارداری فقط 25 درصده که با استرس به صفر میرسه متاسفانه

ممنونم،حتما استفاده میکنم

:sob::sob::sob::sob::sob:

باید خودم رو بزنم ب بیخیالی😃

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم موفق باشید

سلام
برو دکتر ازمایشات اولیه رو برات مینویسه از ویتامیت تا تیروئید و عفونت و ویروس همه چی.
خیلی خیلی بهتره همسرتونم ازمایش اسپرم بده اینطوری خیالت راحت میشه
چون خیلی ها باردار نمیشن فکر میکنن مشکل از خانمه اما بعد متوجه میشن اسپرم همسرم کم و چسبندگیش کمه.
اگه برات زمان و وقت مهمه برای بارداری همسرتونم ازمایش بده تا اگه قرار باشه داروی داده بشه زود اقدام کنید تا نتیجه بگیرید
اسیدفولیک.ویتامین ای و سی و ب ۱۲ خیلی برای اقایون خوبه و شما از سه ماه قبل باید اسیدفولیک بخورید.و ویتامین ای
برای افزایش اسپرم و بالا رفتن بارداری خیلی موثره
ایشالا زودی باردار میشید

1 Likes

سلام
ممنون از همگي
چه راهنمايي هاي خوبي

ممنون از لطفتون
آزمايشات رو تقريبا يك ماه پيش دادم و سونو هم دادم همه چي خوب بود و گفتن شرايط خوبه
فقط بهم قرص متفورمين دادن
و من ميخوام از ماه بعد شروع كنم
ميشه لطف كنين بگين چه زمان هايي تخمك گذاري داريم؟؟ بعد پريود يا چند روز قبل شروعش؟؟

و اينكه يه سوال ديگه
من مثلا از ماه تير اقدام ميكنم از كجا ميشه فهميد كه كي باردار ميشم كه از ٣ماه قبلش اسيدفوليك مصرف كنم؟
يني منظورم اينه ك هنوز زمان درست مصرف اسيدفوليكو متوجه نشدم
يني از زماني ك اقدام ميكنم بايد مصرف كنم؟

آره عزيزم
استرس از هرچيزي تاثيرش بيشتره
با خودت بگو چه استرس داشته باشم چه مداشته باشم بارداري در زماني كه بايد اتفاق ميفته
مث پريود ك ببين وقتي استرس داريم چقدر ديرتر ميشيم

شما از الان برو داروخانه قرص اسیدفولیک بگیر شبی یدونه بخور.من چهار ماه قبل اینکه اقدام کنم دکتر داد و گفت حتما بخورم

2 Likes

آهان
ميشه لطف كنين اسم كاملشو بهم بگين

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.