پریودی نا منظم

سلام من یه خانم مجرد هستم که پریودیم نا منظم هست آیا استفاده طولانی مدت از قرص دوفاستون عوارض داره برام( البته من با تجویز پزشک متخصص دارو مصرف میکنم ) ؟ و دوستان میشه لطفا درمورد کیست خارج از رحم یه توضیح بدید که آیا خطر ناکه یا ایا این باعث اختلال در پریودیم شده و ایا امکان داره من در اینده نتونم باردار بشم .

سلام عزیزم
اگر عکسی از سونوگرافی دارید لطفا بفرستید

دوفاستون هورمون پروژسترون مصنوعیه که در صورتی که میزان پروژسترون بدن تون کم باشه باید استفاده کنید، این دارو مشکلی برای بارداری ایجاد نمی کنه خیال تون راحت
گاهی استفاده طولانی مدت از یک دارو عوارض کمتری نسبت به استفاده نکردنش داره

سلام متاسفانه الان نمیتونم میشه فردا عکس سونو رو برات ارسال کنم ؟

خیلی ممنون از پاسخگویتون

1 Likes

بله عزیزم هر زمان تونستید بفرستید

سلام
صبحتون بخیر

خدمت شما
البته من دو تا سونو انجام دادم یکی برای سینه و دیگری تخمدان رو انجام دادم میشه لطفا بیشتر در مورد کیست خارج از رحم برام توضیح بدید میخام ببینم کی دردسر ساز میشه و یا اینکه امکان از بین رفتنش هست و یا اینکه در اینده باید عمل بشم و یا هر چیزی که باید درموردش بدونم ممنون میشم راهنمایی بفرماید.ببخشید کیفیت عکس پایین هست

خانم حکیمی یه سر به صفحه ی من بزنید لطفا عکس سونو رو گذاشتم . ممنونم از لطفتون

سلام عزیزم همکارم خانم خجسته راهنمایی تون می کنن در این مورد

در مورد سونوگرافی رحم، همه چیز نرماله اما یک کیست 23 * 15 میلیمتری در تخمدان تون دارید که با توجه به عدم تغییر سایزش نسبت به قبل بهتره یه فکری براش بشه. این کیست ها معمولا خود به خود از بین می رن اما کیست شما خودش از بین نرفته با توجه به اینکه سایزش هم بزرگ نیست بهتره به پزشک تون مراجعه کنید تا اگه لازمه داروی مناسب رو براتون تجویز کنه.

در مورد سونوی سینه خیلی اطلاع دقیقی ندارم، البته چیزی که نوشته اینه که کیست ها کوچیکی به اندازه 4 -5 میلیمتر در هر دو سینه دیده شده من خیلی در این مورد نمی دونم.

خیلی ممنون خیلی لطف کردید .

1 Likes

ببخشید اگه ازدواج کنم و از بین نرفته باشه باید عمل کنم؟

اصلا نگران نباشید معمولا با دو سه ماه نهایتا مصرف دارو از بین می رن

یه سوال دیگه هم دارم با توجه به اینکه 35 سالم هست و این شرایط به نظرتون فریز تخمک میتونه تصمیم خوبی باشه ؟

یه سوال دیگه هم دارم با توجه به اینکه 35 سالم هست و این شرایط به نظرتون فریز تخمک میتونه تصمیم خوبی باشه ؟
]

می تونید این کار رو انجام بدید اما در هر صورت مدت طولانی نمی شه نگهش داشت چون کیفیتش رو به کاهش می ره

1 Likes

خانم خجسته عزیزم یه سوال دیگه دارم . اونم اینکه تیرماه ششمین ماهی هست که دوفاستون تجویزی دکترم تموم میشه . من کی باید به دکترم مراجعه کنم ؟؟؟برای چک شدن ، آزمایش و سونو و …

[quote=“u136169, post:17, topic:1089, full:true”]
خانم خجسته عزیزم یه سوال دیگه دارم . اونم اینکه تیرماه ششمین ماهی هست که دوفاستون تجویزی دکترم تموم میشه . من کی باید به دکترم مراجعه کنم ؟؟؟برای چک شدن ، آزمایش و سونو و …
???

خانم حکیمی میشه بفرماید برای من که تیرماه ششمین ماهی هست که دوفاستون تجویزی دکترم تموم میشه کی باید به دکترم مراجعه کنم ؟؟؟برای چک شدن ، آزمایش و سونو و …
???

عزیزم بهتره بعد از اتمام دوره دارو مراجعه کنید

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.