پرولاکتین بالا و تخمک گذاری

سلام
ببخشید من آز دادم پرولاکتینم بالا بود سونو رفتم گفت یه فولیکول 23 آزاد کردی بهترین زمان برای اقدامه همون شب اقدام کردیم جواب آز و سونو رو که پیش دکترم بردم گفت صبر کن اگه حامله نشدی دارو بخور برای پرو
میخواستم ببینم امکانش هست پرو بالا باشه ولی تخمک هم آزاد بشه مگه مانع تخمک گذاری نیست؟

سلام عزیزم
بله ممکنه با وجود پرولاکتین بالا تخمک گذاری هم انجام بشه در بعضی مواقع هم در تخمک گذاری اختلال ایجاد میکنه

خیلی ممنون یعنی احتمال بارداری هست ؟
و اینکه من نه کیست دارم نه تنبلی تخمدان نه تیروییدم مشکل داره MRI هم دادم سالم بوده هیچ علائمی هم مثل ترشح سینه یا پرمویی ندارم فقط سینه هام به شدت سنگین و دردناک میشن نمیدونم علت بالا رفتنش چیه ؟

بله احتمالش هست.
علل بالا بودن پرولاکتین در زنان چیست؟
علل طبیعی افزایش پرولاکتین:
در زمان بارداری و شیردهی میزان پرولاکتین بالا کاملا معمولی است.
در مواردی که استرس روحی وجود دارد و در زمان خواب میزان آن به طور طبیعی بالا می رود.
افزایش کاذب پرولاکتین به علت وجود مولکول‌های غیر فعال این هورمون دیده شده است که علائمی ایجاد نکرده است.
علل غیر طبیعی افزایش پرولاکتین:
کم کاری تیروئید
استفاده از بعضی داروها، به خصوص داروهایی که جهت درمان بیماری های روانی داده می شود.
بیماریهای کبد و کلیه ها و تخمدان ها
تومورهای هیپوفیز
تحریک نوک پستان ها
صدمات و ضایعات قفسه سینه به علت درگیری اعصاب پستان ها
در بسیاری از موارد علت بالا بودن پرولاکتین نامشخص می باشد. اندازه‌گیری میزان پرولاکتین خون و تست‌های تیروئید و غیره و انجام MRI از نظر وجود تومور هیپوفیز برای تشخیص علت توصیه می‌شود.

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.