پرولاكتين بالا

سلام
پرولاكتينم ٨٥.٢ است ايا بااين ميزان امكان بارداري صفر است؟و تا ميزان كم نشود امكانش نيست؟
ازمايش سونو دادم همه چيزش نرمال بود و ي فوليكول غالب هم داشتم در اين ماه؟
و اگر امكان بارداري هست ايا براي جنين بد است
چون در اقدام بوديم و دكتر گفت ديگر ادامه ندهيم؟

سلام عزیزم
نه برای جنین مشکلی پیش نمیاد

بالا بودن هورمون پرولاکتین خون اغلب مانع تخمک گذاری و بارداری می شود. بنابراین باید ابتدا علت بالا بودن پرولاکتن خون روشن شود. بالا بودن میزان هورمون پرولاکتن می تواند مربوط به هیپوفیز یا تیروئید یا دارویی باشد در هر حال قبل از بارداری باید درمان انجام شود و سپس از داروی تحریک تخمک گذاری برای باردار شدن استفاده کرد.

زنان و مردان دارای سطح پرولاکتین بالا ممکن است از ناباروری، کاهش میل جنسی و پوکی استخوان رنج ببرند.

همچنین، زنان ممکن است علائم زیر را تجربه کنند:

فقدان دوره های قاعدگی و یا قاعدگی های نامنظم
خشکی واژن، رابطه جنسی دردناک
ترشحات سینه در غیر از دوران بارداری یا شیردهی
دختران نوجوان نیز ممکن است از مشکلات قاعدگی و ترشحات سینه رنج ببرند.

ممنون از پاسخگويتون🌹

1 Likes

هستی جان سلام منم شرایطم مثل شماست و دو سه ماهی هست که برای پایین اومدن پرولاکتین دارو استفاده میکنم…به متخصص مغز و اعصاب هم مراجعه کردم نرمال بود و به فوق تخصص غدد هم مراجعه کردم که ایشون گفتن میتونی برای بارداری اقدام کنی در حالی که پزشکم گفته بود اقدام نکنم.به خاطر همین دوباره نوبت گرفتم شنبه با پزشکم مشورت کنم…نظرشو به شما هم میگم…ببخشید طولانی شد…انشاالله هرچی زودتر برای هردوتامون نرمال بشه

راستی پزشک غدد گفتن پرولاکتین بالا مشکلی برای جنین ایجاد نمیکنه و خیلی از خانمها در دوران درمان پرولاکتین باردار هم میشن…ولی نمیدونم چرا پزشک خودم گفت اقدام نکنم؟!!

پزشك به منم گفتن قرص هايي ك تجويز كردن و بخورم و نه حالا و نه تو اون مدت مصرف اقدام نكنم و تا ١٥روز بعد باز دوباره ازمايش بدم ببينم ميزانش اومده پايين يا نه
درصورتي ك من اقدام بودم
فعلا تااون هفته بايد صبر كنم ببينم پريود ميشم يا نه🤔

انشاالله خیلی زود به نتیجه برسی عزیزم

خواهش می کنم عزیزم :rose:

ان شاالله😘

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.