پرخاشگری کودکان ۵ ساله

با سلام وخسته نباشید خدمت شما سوالم در مورد فرزند پسرم که ۵ساله هست و با رفتارهای پرخاشگرانه وخطرناک مثل دست زدن به چاقو وکبریت وجواب دادن به بزرگتر ونترسیدن علاقه به سیگار و… ما را عصبی کرده البته یه دختر ۱۳ ساله هم دارم میخواستم راهنمایی کنید به چه متخصصی باید مراجعه کنم متخصص مغز واعصاب کودکان یا متخصص روانشناس کودکان البته نشانه هایی هم از بیش فعال دارد ولی مطمئن نیستم

انجام دادن رفتارهای خطرناک که از روی کنجکاویه

دقیقا منظورتون از رفتار پرخاشگرانه چیه؟
مثلا چکار می کنه؟

سلام عزیزم شما باید به روانشناس مراجعه کنید تا ایشون تشخیص بدن که کودک شما بیش فعال هست یا نه و راه های درمان مناسب رو دریافت کنید.

مثلا دیروز لباس مجلسی مامان تو کمد اتش زده

دلیل این کارش چی بود؟

یعنی دکتر متخصص مغز واعصاب کودکان یا متخصص روانشناس کودکان

بازی با کبریت

پس از روی خشم و عصبانیت یا پرخاشگری نبوده، فقط می خواسته بازی کنه و این به خودی خود چیز بدی نیست
به نوع خاصی از بازی ها علاقه داره و شما می تونید از علاقه رو در مسیر درستش هدایت کنید

خانم دکتر در اصل من خاله پرهام هستم به خاطر کاراش مادر وپدرش دائم اختلاف دارن گرچه اصل رفتار بد بچه بخاطر اختلافات خانوادگیشون هست ولی کارای این بچه بیشتر اعصابشان را خراب کرده خودش به تنهایی خونه ما خوبه ولی مشکل در کارایی که تو خونه انجام میده بازی با تیغ کبریت چاقو اتش جیغ زدن مو کشیدن خواهرش بازی با گاز وبخاری وبرق دیروزم پرسیدم چرا لباس اتش زدی گفت بازم میکنم تا مامانم گریه کنه دائم هم کتک میخوره

چند روز پیشم سوئیچ گرفته رفته ماشین روشن کرده درحال حرکتم در ماشین باز میکنه یا سوئیچ یک دفعه در حال حرکت در میاره ته سیگار هم پیدا میکنه یواشکی میکشه

روانشناس کودک

یکی از دلایل پرخاشگریش همین کتک هاییه که می خوره :pensive:

عزیز دلم من متخصص نیستم ولی خود شما دارید در این پیام ها جواب خودتون رو می دید

اختلاف بین پدر و مادر یکی از دلایل بزرگ این نوع رفتارهاست
شما می فرمایید دائم کتک می خوره! دقیقا به چه علت؟ هیچ پدر و مادری حق زدن فرزندشون رو ندارن، اگر خواهر و شوهر خواهر شما تصور می کنن با کتک زدن فرزندشون دارن اون رو تربیت می کنن بسیار در اشتباه هستند. مثل اینه که به یکی با فحش دادن بخواید آموزش بدید که فحش دادن کار خوبی نیست! به نظر خودتون منطقیه این کار؟
بچه ای که از بزرگ ترش به هر علتی کتک می خوره انتظار دارید در حین بازی موهای خواهرش رو نکشه؟

شما خودتون می گید خونه شما که هست خوبه. پس مشکل از پرهام عزیزمون نیست مشکل از محیطیه که در اون زندگی می کنه. پرهام نمی تونه مثل ما بزرگ تر ها درد و دل کنه و مشکلاتی که داره رو در رفتارهاش نشون میده

ممنون از سعه صدر ووقتی که گذاشتین البته اینجوری نمیتونم کامل توضیح بدم ولی شده که گاه منم از ذست کاراش از کوره در رفتم مثلا وقتی که تو صورتم اب دهان ریخت ملا هر چند وقت روی یه کارکلید میکنه قبل اتش بازی فقط فحشهای زشت میداد اونم بلند تو خیابون الان سوالم اینه باید به متخصص مغز واعصاب کودکان مراجعه کنم یا متخصص روانشناسی کودکان

ممنون از راهنمایی که کردین

خواهش می کنم عزیزم
ممنون از شما که به ما اعتماد کردید :rose:

با توجه به رفتارهایی که می فرمایید اصلا نیاز به متخصص مغز و اعصاب نیست

حتما به همراه والدین باید به روانشناس کودک مراجعه کنن تا مشکلات به صورت ریشه ای حل بشه

ممنون از لطفت وراهنمایی که کردین

1 Likes

سلام،

به نظر من حس کنجکاوی و شرارتی که تو وجود پسر بچه ها هست باید یه جا تخلیه بشه.

بچه هایی که شیطونی میکنن معمولا خیلی باهوش هستند. این بچه ها مراقبت بیشتری میخوان، و البته صبر زیاد…

در کنار مراجعه به روانشناس کودک، تفریح هایی مثل ورزش رو هم در نظر بگیرید. کمک می‌کنه به تخلیه انرژی

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 30 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشید، بهتره گپ جدیدی رو آغاز کنید.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.