وزنم کمه در هفته 31 چکار کنم نگرانم

سلام.من هفته۳۱بارداری هستم ووزنم ازاول بارداری ۴کیلواضافه شده فقط.تغذیه م تقریباخوبه.اشتهاداشته باشم میخورم.
۲ماه مولتی ویتامین پریناتال استفاده کردم الانم پرگناکرمیخورم.هفته آینده بایدواسه سونوی تخمین وزن برم.آب دوربچمم کمه.چکاربایدبکنم وزن جنین بره بالا

سلام عزیزم
به مامی گپ خوش اومدین :rose:

کمبود آب دور جنین چگونه درمان می شود

اگر در سه ماهه سوم بارداری کمبود آب دور جنین داشته باشید نیازی به درمان نیست. پزشک حرکات جنین، ضربان قلب و رشد ریه را با استفاده از سونوگرافی بررسی می کند.

از طرف دیگر اگر کمبود آب دور جنین در سه ماهه اول یا دوم بارداری مشاهده شود نیاز به یکی از روش های درمان زیر دارید:

تزریق آب دور جنین:

اگر پزشک این روش را تجویز کند باید مقداری محلول سدیم کلرید در دمای اتاق به شما تزریق شود. در این روش محلول به داخل حفره آب دور جنین تزریق می شود.

انتقال آب دور جنین:

اگر جنین مشکل انسداد و گرفتگی داشته باشد و نتواند آب دور جنین را دفع کند پزشک با استفاده از این روش، ادرار را جهت می دهد. این مسئله از کاهش آب دور جنین جلوگیری می کند اما بر عملکرد کلیه و ریه های جنین تاثیر نمی گذارد.

تزریق مایع:

در این روش مایع به شما تزریق می شود. این تزریقات با استفاده از آمنیوسنتز انجام می شود و به طور موقت باعث افزایش مقدار آب دور جنین می شود. درمان کمبود آب دور جنین به پزشک کمک می کند آناتومی جنین را بهتر بشناسد و در صورت کاهش مقدار آب دور جنین در آینده بتواند بهتر عمل کند.

آبرسانی به مادر:

با استفاده از سرم و مصرف نوشیدنی خوراکی، پزشک مقدار آب دور جنین را افزایش می دهد. بنابراین اگر پزشک به شما توصیه کرد آب زیاد بخورید تعجب نکنید. این روش برای درمان کمبود آب دور جنین در حالت خفیف مناسب است.

استراحت:

اگر پزشک تشخیص دهد کمبود آب دور جنین در شما متوسط یا خفیف است، استراحت را توصیه می کند. در کنار مصرف آب، استراحت به افزایش فضای داخل عروقی در رحم کمک می کند بنابراین باعث افزایش آب دور جنین می شود.

خاتمه دادن به بارداری:

اگر شدت کمبود آب دور جنین در سه ماهه اول بارداری زیاد باشد پزشک توصیه می کند بارداری را خاتمه دهید. زیرا در صورت ادامه جنین مشکلاتی جدی پیدا می کند و احتمال مرگ او نیز وجود دارد.

اگر پزشک در طول بررسی ناهنجاری ذهنی در جنین مشاهده کند توصیه می کند با پزشک متخصص ژنتیک صحبت کنید.

منم موقه بارداری کلاازاول تااخر6کیلواضافه کردم سونوروانجام بده امانگران نباش بچه رشد خودشو میکنه خودت ضعیف میشی من این ماه های اخرمولتی پری ناتال میخوردم مغزیجاتم زیاد خوردم یکم وزنم رفت بالاانشالله بسلامتی فارغ شی

عزیزم اصلانگران نباش،من الان دوروزدیگ وقته زایمانمه،هفته۳۸رفتم بچه سه کیلوبودووگفتن وزنش عالیه،هفت ماه به بعدهم وزن اضاف کردم کلن فقط چهارکیلو

1 Likes

منم دخترم2750بودبه دنیااومد

من ک تا الان 9 کیلو اضافه کردم… ماه هشتم. ینی خیلی اضافه کردم :disappointed_relieved::disappointed_relieved::disappointed_relieved:

توکل بخدادوستان.دوسه روزدیگه میرم سونو.برام دعاکنید.چون کم خونیم دارم ممکنه موثرباشه تورشدبچه م

طبیعی زایمان میکنید؟طبق سونوی ان تی زایمانتون مشخص شد؟ انشالله به سلامتی …شما هفته چندم زایمان میکنید؟خیلی برام مهمه نمیخوام سر خواهر هر طوری شد سر منم بشه خواهرم قرار بود پارسال20تیر زایمان کنه4تیر زایمان کرد اونم طبیعی هفته37

نگران نباش من قبل بارداری۶۸کیلوبودم وقتی باردارشدم وقت زایمانم۶۶کیلوبودم بچمم۳کیلوبودتوماه آخربچه وزن میگیره

طبق سونوان تی امروزبایدزایمان میکردم که هیچ دردی ندارم،طبق سونوآنومالی وبهداشت چهاردهم

1 Likes

انشالله بع سلامتی زایمان میکنی زیر شکمت اگر باز شده باشه و رگه های قرمز داشته باشه بدون نزدیک به زایمانی …اصلا خونه تنها نمون پیش یع آدم مطمئن باش کسی که 24ری بیکاره …یا برو بیمارستان پیش قسمت زایمان دهانه رحمت رو چک کنن اگر باز نشده بود باید سزارین بشی پس خودتو واسه سزارین باید آماده کنی

1 Likes

آدم بیکار پیشم نیس،عزیزم،فردامیرم بیمارستان،آره رگ های قرمزی هس اماشکمم هنوبالاس

1 Likes

نزدیک زایمان همش دردی مثل حالت ادرار داشتن باید داشته باشی

1 Likes

کم دارم،اصلابه زورهم ادرارمیکنم

1 Likes

این موضوع به صورت خود کار بعد از 3 روز بعد از آخرین پاسخ بسته شد. پاسخ جدید دیگر مجاز نیست.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.