واسه گوش درد نوزاد چه کار کنم

سلام خانم حکیمی عزیز و دوست هایی عزیزم اگه کسی تجربه ای داره کمکم کنید لطفا گل دخترم ۲نیم اش گوش درد داره دکتر هم بردمش دکتر معاینه اش کرد گفته هیچ مشکلی نداره گوش اش هیچی بهم دارو نداد دیگه ولی مادرم میگه طبیعی این باد میگیره گوش بچه ها هم همین جور هستن وقتی کوچک هستن کسی بود بچه اش اینجوری بود بعضی ها بهم میگین گوش دخمل سوراخ بکنی درست میشه نمیدونم حقیقت داره یان آخه این خیلی کوچولو ادم دلش نمیاد گوش سوراخ بکن زجر نیسته حتی پرسیدم که بعضی از دکتر چون کوچک طفلی سوراخ نمیکنه؟ میگین تا ۸ یا ۷ به بعد سوراخ میکنن دکترها نمیدونم چه کار کنم خیلی بیقراری میکنه ویکس می کشم پشت گوش کمی دردش آروم میشه ولی بعداز چند دقیقه باز همون جوری میشه و پشت گوش له کرد سرخ شد فکر کنم مال همین ویکس باشه لطفا کمکم کنید با تشکر از همه

سلام عزیزم
به نظر من سوراخ کردن گوش ربطی به درد گوش بچه نداره، اگر بچه پسر باشه چیکار می کنن؟ مادرتون درست میگن باد میگیره و طبیعیه

کمپرس آب گرم:
در اسرع وقت، بر روی گوش اعمال شود تا درد را آرام کند. گرما، باعث کاهش درد و حتی جلوگیری از ضایعات میکروارگانیسم ها می شود.
دستمال تمیز را در آب خیس کنید، آب اضافی را بگیرید و دستمال را روی گوش دردناک تا 5 دقیقه قرار دهید.
10 دقیقه صبر کنید، سپس فرآیند را در صورت نیاز تکرار کنید. به جای آن، یک بطری آب گرم یا پد گرم بر روی گوش را میتوانید فشار دهید.
یکی دیگر از گزینه ها این است که 1 فنجان نمک را در اجاق گاز یا مایکروویو بگذارید، نمک گرم را بر روی یک تکه پارچه قرار دهید، آن را بسته بندی کنید و به مدت 10 دقیقه روی گوش قرار دهید.

2 Likes

باشه ممنون عزیزم تشکر بابت راهنمایی ات کامل و بجا تون

1 Likes

بنظرم هرچقدسنش کمترباشه بنفعشه که گوشش وسوراخ کنی

4 Likes

خواهش می کنم عزیزم

1 Likes

من دوست دارم ولی دکترها انجام نمیدن برای نوزادهای که ماه شون کم باشه میگین ۷و۸ ماه به بالا سوراخ میکنه دکترها ولی خاله ام باسوزن میگه بیا واسه ات سوراخ بکنم ولی خودم دلم نمیاد با سوزن طفلی زجرمیکشه فکر کنم با دستگاه دکترها انجام بدن بهتر

1 Likes

تسکین درد گوش نوزاد با یک روش ساده و طبیعی
با یک روش ساده و خیلی راحت و بی ضرر می توانیم درد گوش نوزاد را تسکین دهیم و آن در حالت کلی، گرم کردن گوش نوزاد است. گرم کردن گوش نوزاد بهترین راه کار برای تسکین درد گوش طفل است. اما چگونه بایستی گوش نوزاد را گرم کنیم؟ در اینجا دو روش برای گرم کردن گوش نوزاد به منظور تسکین درد آن ارائه می شود. یکی از این روش ها برای گرم کردن گوش نوزاد از قسمت بیرون و روش دیگر برای گرم کردن گوش نوزاد از داخل گوش است.

گرم کردن گوش نوزاد از قسمت بیرون: جهت گرم کردن قسمت بیرونی گوش نوزاد، دور تا دور گوش نوزاد و مخصوصا پشت گوش نوزاد را با استفاده از روغن های طبیعی گرم مثل روغن سیاهدانه، یا روغن بنفشه یا روغن زیتون یا روغن گردو یا ترکیبی از آن ها مالش می دهیم. این کار سبب گرم شدن گوش نوزاد و تسکین درد گوش او خواهد شد.

گرم کردن گوش نوزاد از قسمت درون گوش: به منظور گرم کردن قسمت داخلی گوش نوزاد جهت تسکین درد آن، یک تکه پنبه استریل را به یکی از روغن های اشاره شده در بالا (روغن سیاهدانه، روغن بنفشه، روغن گردو یا ترجیحا روغن زیتون) آغشته کرده و در دهانه سوراخ گوش نوزاد قرار می دهیم. توجه داشته باشید که اولا پنبه زیاد به روغن آغشته نشود تا باعث جاری شدن روغن به داخل گوش نوزاد نگردد و ضمنا مقدار پنبه طوری انتخاب شود که اندازه آن پس از آغشته شدن به روغن طوری باشد که پنبه آغشته به روغن نه داخل گوش نوزاد بشود و نه از گوش نوزاد بیفتد بلکه به راحتی در دهانه سوراخ گوش نوزاد قرار گیرد. این پنبه را پس از مدتی که نوزاد آرام گرفت و احساس کردید که درد گوش نوزاد از بین رفته می توانید از گوش نوزاد دربیاورید.

1 Likes

زهرا جون ولی من زیاد دیدم نوزادایی ک کوچولو بودن و گوششون رو سوراخ کردن
بنظرم این دیگه سلیقه ایه بعضی مامانا دوست دارن گوش دخترشونو زود سوراخ کنن بعضیا دوست ندارن
با سوزن هم سوراخ نکنید چون احتمال عفونتش بیشتره

1 Likes

بهتره وقتی کوچیکه سوراخ بشه چون بزرگ که بشه وقتی گوششو سوراخ کنی درد میکنه بعدخودش با دست میکشدش عفونت میکنه بیشتر درد میکنه اگه کوچیک باشه قنداقش میکنی دیگه نمیکشه

3 Likes

اره فدات منم از همین اش میترسم فدات

1 Likes

درست من دوست دارم سوراخ بکنم ولی میگین دکترها الان نمیکنه؟ گفتن تا ۷ماه به بالا حالا من صبر میکنم چند روزی دیگه سه ماه اش بشه خانم اون موقع میبرمش دکتر دیگه نگاه کنم چه میگیه برام

جایی ک من هسم ک راحت سوراخ میکنن چند وقت پیش دختر عموم ۲ ماهش بود گوششو سوارخ کردیم راحت شد، بزرگتر ک بشه سخت تره

2 Likes

اره منم همین میگیم واسه بچه هم سخت تر ان شاءالله چند روز دیگه سه ماه بشه میرم پیش دکتری دیگه شاید سوراخ بکن برام

ان شاءالله ک سوراخ کنن زودم خوب بشه عزیزم

1 Likes

ان شاالله فدات خدا از دهانت بشنو عزیزم

1 Likes

:tulip::kissing_smiling_eyes: ان شاءالله

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.