واسه اینکه تخمکم بزرگتر بشه چی بخورم؟

سلام خانمها کسی هست کمکم کنه
من یه سقط داشتم سر بارداری دوم بعد ۵ماه حامله نشدم رفتم دکتر خودم سونو دادم تخمکم کوچیک بود بهم دارو و ویتامین داد کپسول رویال ژلی و چندتا قرص دیگه که یادم نیست اخه بچم الان ۵سالشه
بازم باردار نشدم دیگه دکتر شوهرم رو آزمایش فرستاد که دید اسپرمش کم تحرک بود اینم بگم قلیون میکشه رفت دکتر بهش ویتامین ای داد با یه قرص دیگه نمیدونم چی بود الان قصد باردار شدن دارم خودم رفتم دکتر تخمکم کوچیک بود دکتر بهم دارو نداد اندازه تخمکم ۱۳ بود این واسه روز۱۳ یا ۱۴ بعد پریودی بود هیچ دارویی نداد
واسه شوهرم هم قضیه بارداری قبلیم رو گفتم آزمایش نوشت شوهرم میگه نمیرم همون قرص قبلیهارو ببین چی بود بخورم یادم نمیاد کسی اینجوری مشکل داشت الان نه خودم میدونم واسه اینکه تخمکم بزرگتر بشه چی بخورم نه شوهرم؟

خانم حکیمی عزیز من منتظر جوابتونم

1 Likes

باز خوبه شما دلیل حامله نشدنتون میدونین. من هر چ میرم دکتر میگه مشکلی ندارین ولی نمیدونم چرا حامله نمیشم😔

1 Likes

سلام عزیزم
سیکل تون چند روزه ست؟ اگر روز 13 سیکل تون نزدیک به تخمک گذاری باشه بله این سایز کمه اما اگر چند روز بعدش تخمک گذاری داشته باشید می تونه مناسب باشه. در هر صورت اگر پزشک صلاح می دونست براتون دارو تجویز می کرد.
همسرتون هم باید قلیون رو بذارن کنار اگر قصد بارداری دارن و زیر نظر پزشک از دارو استفاده کنن. اصلا نباید سرخود چیزی مصرف کنن

1 Likes

من سیکلم ۲۸ روزه میشه فکر کنم اخه ۲۵ ماه قبل شدم این ماه هم ۲۳ شدم
اره روز ۱۳ بعد از پریودی رفتم سونو بهم گفت تخمک ۱۳ ولی دارویی چیزی دکتر بهم نداد فقط گفت قرص یدوفولیک رو بخور همین بعدش هم گفت احتمال بارداری توی هرماه ۲۵درصده یعنی من شوهرم بره آزمایش بده اگه مشکلی نداشت تا چندماه باردار نشدم دوباره باید برم پیش دکترم
اینو بهم نگفت

1 Likes

عزیزم تخمک گذاری در قاعدگی های 28 روزه تقریبا روز 14 سیکل انجام میشه. برای این که تخمک آزاد بشه باید سایز فولیکول 18 به بالا باشه.
هر فولیکول ممکنه هر روز یک تا دو میلیمتر رشد کنه. یعنی روز 14 سیکل فولیکول شما نهایتا میشه 15 میلیمتر و باز هم برای بارداری مناسب نیست.
ولی طبق دستور پزشک تون عمل کنید. فعلا از دارو استفاده نکنید تا ببینیم تا چند ماه آینده باردار میشید یا نه. همسرتون هم حتما تغذیه مناسبی داشته باشن و از دود استفاده نکنن تا انشالا اسپرم شون تقویت بشه.
از سبزیجات و میوه های تازه استفاده کنید. ویتامین e، زینک و اسید فولیک مصرف کنین هم شما هم همسرتون

1 Likes

خانم حکیمی ویتامینeواس فولیکول خوبه؟؟

1 Likes

کلا همه ویتامین ها باید به اندازه کافی به بدن برسه

1 Likes

ممنونم ازتون الان جواب ازمایش اسپرم شوهرم رو میفرستم یه نگاه بندازین بهش

1 Likes

1 Likes

1 Likes

ویتامین eهرشب باید هردوتا مصرف کنیم؟
زینک و اسیک فولیک رو هم هرشب؟
یدوفولیک که دکتر بهم دادن دیگه نخورم؟

2 Likes

آزمایش شوهرتون خوبه عزیزم.مشکلی نداره

1 Likes

ویتامین ای شبی یکی بخور.اگه مشکل تیروئید نداری یدوفولیک بخور.

1 Likes

واقعا😀

1 Likes

نه تیروئید ندارم
منهم شوهرم هم خودم دو سه شب داشتیم میخوردیم که شنیدم ویتامین e شبی یکی نباید خورد باید هر ۱۵روز و بعدم ماهی یک بار اخه ما ویتامین D رو اینجور مصرف میکنیم اینو تازه شنیدم

1 Likes

بازم ممنون از جوابتون لطف کردین

1 Likes

واقعا احتیاج به قرص و دارو نداره اخه سر پسرم دکتر بهش ویتامین e و یه قرص دیگه داد گفت بخور که ماه اول نه ماه دوم باردار شدم

1 Likes

اگه دوس دارین قویتر بشه میتونین ویتامین ای بخورین.ولی آزمایش خوبه

1 Likes

قبل از مصرف ویتامین باید آزمایش بدید تا اگر کمبودی دارید دکتر براتون تجویز کنه
اما یدوفولیک رو حتما باید هر شب مصرف کنید. اسید فولیک رو نیازی نیست مصرف کنید چون به جاش دکتر یدوفولیک رو دادن بهتون. یدوفولیک همون اسید فولیکه که توش ید هم داره

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.