هفت نکته برای بارداری سریعتر

با اینکه همه چیز را نمی توان کنترل کرد اما با برخی راهکارها می توان احتمال بارداری خود را افزایش داد. در ادامه با برخی از این راهکارها آشنا می شویم. ۱ . آزمایش‌ها و معاینات لازم را انجام دهید قبل از اقدام برای بارداری، برای انجام آزمایش ها و معاینات لازم به متخصص زنان مراجعه کنید. از دکتر بخواهید ویتامین های قبل از بارداری شامل فولیک اسید که از نقص تولد مانند اسپینا بیفیدا (spina bifida) جلوگیری می کنند را برایتان تجویز کند. فولیک اسید برای مراحل اولیه دوران بارداری ضروری است به همین دلیل بهتر است قبل از اقدام برای بارداری مطمئن شوید به اندازه کافی فولیک اسید دریافت می کنید. همچنین اگر هرگونه بیماری یا مشکل دارید، قبل از اقدام برای بارداری بهتر است آن ها را کنترل کنید.
۲ . در مورد چرخه قاعدگی خود بیشتر بدانید در مورد چرخه قاعدگی چقدر آگاه هستید؟ این آگاهی به شما کمک می کند نسبت به زمانی که بیشترین میزان باروری را دارید آگاه شوید. دوران تخمک گذاری بهترین زمان برای بارداری و بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی است. بهتر است در مورد علائم تخمک گذاری از جمله تغییر در مخاط دهانه رحم مطلع شوید. در دورانی که باروری شما زیادتر است ترشحات واژن رقیق تر و لیزتر می شوند. برخی زنان همچنین ممکن است درد شدید یکطرفه ای را تجربه کنند. کیت تخمک گذاری نیز به شناسایی بهترین زمان برای بارداری نیز کمک می کند. این کیت ها نه تنها شما را از زمان تخمک گذاری آگاه می کنند، اگر رابطه جنسی کمی دارید به کمک کیت تخمک گذاری زمانی که باید رابطه جنسی داشته باشید را خواهید یافت. نحوه عملکرد کیت: اگر اولین روز پریود به عنوان روز اول در نظر گرفته شود، از روز نهم آزمایش را شروع کنید و ادامه دهید تا جواب مثبت شود. زنانی که چرخه قاعدگی آن ها ۲۸ روزه است، معمولا در روز چهاردهم تخمک گذاری آن ها شروع می شود. اما بسیاری از زنان چرخه های طولانی تر یا کوتاه تری دارند. در صورت استفاده از روش های ضد بارداری چه باید کرد؟ آیا باید قبل از اقدام برای بارداری مدتی صبر کرد؟ پیشنهاد ما » رژیم لاغری تخم مرغ پخته در ۱۴ روز پاسخ این سوال خیر است. در گذشته اینطور تصور می شد که باید مدتی بعد از قطع روش های جلوگیری از بارداری صبر کرد اما دیگر این عقیده مورد تایید نیست. شما می توانید درست بعد از قطع این روش ها برای بارداری اقدام کنید. تنها چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که ممکن است قبل از پریود باردار شوید برای همین پیگیری زمان تخمک گذاری مشکل بوده و دانستن زمان زایمان نیز سخت تر خواهد شد.
۳ . در مورد بهترین پوزیشن برای بارداری نگران نباشید شایعات در مورد بهترین پوزیشن در رابطه جنسی برای بارداری سریعتر زیاد است، اما هیچ کدام حقیقت ندارند. در واقع هیچ تحقیق علمی ثابت نکرده که پوزیشن خاصی شانس باروری را افزایش یا کاهش دهد.
۴ . آیا بعد از رابطه جنسی باید دراز کشید؟ احتمالا شنده اید که می گویند برای افزایش احتمال بارداری بعد از رابطه جنسی روی تخت خوابیده و پاهایتان را بالا بگیرید. اما باید بدانید این فرضیه هنوز ثابت نشده و قطعی نیست. اینکه ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بعد از رابطه جنسی در تخت دراز بکشید فکر خوبی است اما نیازی نیست پاهای خود را به سمت بالا ببرید. زمانی که پاهای خود را بالا میگیرید لگن حرکت نمی کند همچنین در این زمان دستشویی هم نروید. اگر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبرر کنید، اسپرمی که به سمت دهانه رحم می رود به داخل رحم راه خواهد یافت.
۵ . رابطه جنسی زیاد فایده ای ندارد هر روز رابطه جنسی داشتن حتی در زمان تخمک گذاری لزوما شانس بارداری را افزایش نخواهد داد. به طور کلی داشتن رابطه جنسی در روزهای قبل و بعد از تخمک گذاری نیز احتمال بارداری را افزایش می دهد. اسپرم تا ۷۲ ساعت بعد از رابطه جنسی می تواند زنده بماند. بهترین پیشنهاد داشتن رابطه جنسی منظم است نه فقط در دوران تخمک گذاری. پوشیدن لباس های تنگ روی تعداد اسپرم ها تاثیر منفی دارد. همچنین ماندن طولانی مدت در جکوزی یا آب داغ نیز مضر است. مراقب گوشی های همراه خود نیز باشید. مطالعات اخیر در زمینه باروری نشان می دهد مردانی که موبایل خود را در نزدیکی بیضه های خود نگه می دارند، کیفیت اسپرم پایین تری دارند. پیشنهاد ما » با ترک این ۳ عادت، از قلب‌تان محافظت کنید همچنین برای مردان بهتر است مدتی از خوردن سویا یا غذاهای حاوی سویا پرهیز کنند چرا که تحقیقات اخیر نشان می دهد مردانی که در رژیم غذایی آن ها سویا زیاد است، غلظت اسپرم پایین تری نسبت به سایر مردان دارند. آزمایش اسپرم کیفیت اسپرم و توانایی باروری مردان مردان را مشخص می کند.
۶ . تا جایی که می‌توانید استراحت کنید در مورد باروری خود اصلا نگران نباشید و استرس و تنش را از خود دور کنید. استرس روی تخمک گذاری زن تاثیر داشته و به همین دلیل هرچه بیشتر استراحت کنید بهتر است. هر کاری که به کاهش استرس شما کمک کند و سالم باشد را امتحان کنید. برخی تحقیقات نشان می دهند طب سوزنی استرس را از شما دور کرده و احتمال بارداری را افزایش می دهد. همچنین باید بدانید مصرف نوشیدنی های الکلی قبل از بارداری کار خردمندانه ای نیست پس آن را کنار بگذارید.
۷ . زندگی سالمی داشته باشید ورزش عادت سالمی است و همینطور به داشتن وزن ایده آل شما کمک می کند. اما دقت کنید که مثل هرچیز دیگری باید اعتدال را رعایت کنید. ورزش بیش از حد و سخت نیز مانع تخمک گذاری زن می شود. بهترین راه برای بهره مندی از مزایای افزایش باروری با ورزش انجام تمرینات متعادل است. در هفته به مدت دو ساعت و نیم پیاده روی تند (حداقل ۳۰ دقیقه و ۵ روز در هفته) انجام دهید. پرهیز از مصرف سیگار احتمال باروری را به میزان زیادی افزایش می دهد. در کنار سایر مضرات مصرف سیگار، این عادت ناپسند باعث ناباروری نیز می شود چرا که روی سطح استروژن و تخمک گذاری تاثیر می گذارد. زیاد در مورد زمان نگزان نباشید. ۸۵% از زنانی که اقدام به بارداری می کنند طی یکسال موفق به باردار شدن میشوند.
مطالعه هفت نکته برای بارداری سریع‌تر در مجله ونوس https://mag.farzand.net/?p=54319

7 Likes

مرسی اسما جان

1 Likes

ممنون اسما جون :blush:

1 Likes

مرسي اسما جون

1 Likes

یه سوال دارم ؟ توی سن 39 سالگی میشه باردارشد دیگه؟

چرا نشه؟

وقتی تو سن ۱۰۰سالگی میشه باردار شد چرا تو سن ۳۹سالگی نشه؟؟؟؟

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.