هزینه بچه دار شدن

توی گپ صدف ک درباره هزینه ای وی اف ک رهبر میده رو دیدم میخوام بدونم برای چی بچه دار می شیم من خودم دهه ۷۰ هستم موقع منم ماشین کنترلی و دوچرخه و… بود اما مادر و پدر من نخریدن بنظرتون الان واسه بچه های الان تبلت و… نخرن عقده ای میشن؟ هزینه پوشک و شیرخشک زیاد هست چه دلیلی داره خانواده های فقیر زیاد بچه میارن وقتی ندارن ؟ کی گفته هرکی بچه میشه حتما باید همه چی واسش خرید تا عقده ای نشه ؟ یک روزی بچه تون بگه میخواستی منو دنیا نیاری تو ک پول نداشتی چی میگین بهش؟

18 Likes

من خودم چندبار عصبانی شدم ب مامانم گفتم تو ک نداشتی نمیاوردی معمولا سکوت میکنه
ولی خوب ما ۶تایم

10 Likes

بچه با خودش برکت میاره

8 Likes

من پدر و مادرم کارمند هستن اما خیلی وقتا واسم چیزی نمیخریدن مثل ماشین کنترلی و موبایل و… ولی عقده ای نشدم مامانت چی جواب میده؟

6 Likes

اره دقیقا ولی هزینه پوشک الان واسه سلدا ماهی ۴۰۰ تومانه

2 Likes

سلام
من در حد توانم سعی میکنم،مایحتاج ضروری و در حد توان مالیم، برای بچم تهیه کنم
دیگه اگه بزرگ شد،و قدر شناس نبود،یا حتی بدتر،طلبکار بود ازم
معرفت خودش نشون میده

5 Likes

سکوت میکنه چون من ۳سالع بودم بابام فوت شده معمولا خودم خودمو محکوم میکنم بعدشم بابام علاقه ب بچه داشته و دیدم ک همه تلاششو برا تامین نیازامون کرده میببنم اونم حق داره

5 Likes

اره دقیقا پسرعمه ام ۶سالش بود براش تبلت خریدن شکست من هیچ دلیلی نمی بینم واسه بچه ۶ساله تبلت بخرم ک سرش توش باشه

4 Likes

هیچ پدر و مادری برای بچه اش کم نمیزاره تا حدی که از دستش برمیاد انجام میده وقتی چیزی تهیه نکرده پس در توانش نبود بحث کردن نداره.

6 Likes

خدا بیامرزه اینطوری به مادرت نگو دلش میشکنه

5 Likes

من یه مولتی ویتامین خریدم ۴۵۰ تومن.
هزینه پوشکش حدود یک میلیون میشه.
شیرخشک حدود ۶۰۰ تومن.
حالا بسته به بچه هزینه متغییر هست

4 Likes

بعضی وسایلو نمیشه خرید همین ک خرج خودمون بدیم شاهکار کردیم

2 Likes

از توان شما خارج هست نمیخرین. ولی اگه در توانتون باشه میخرین

2 Likes

اره به خدا هزینه خودمون سربه فلک میزنه دیگ پول ماشین شارژی و… از کجا بیاریم

2 Likes

من میگم خدایا اصلا بمن بچه نده
چون میبینم خودم گلی ب سر پدر مادرم نزدم واقعا

3 Likes

عزیزم ببخشید بنظرم صفت خانواده فقیر درست نیست …ولی خب کسی مثلا پارسال حامله شده امسال بچش نیاز ب پوشک داره از پارسال و پریسال ک ااونها اقدام کردن جامعه70 درصد فرق کرده تورم بیشتر شده

5 Likes

بعضی چیزا به نظر من مازاد هست. بچه زیر سه سال ماشین شارژی لازم نداره بعد سه سال بسته با توان خانواده حالا برای مناسبتی شاید بشه خرید.

3 Likes

من در توانم هست بخرم اما دلیلی نمی بینم ک واسه ۳ساله ماشین شارژی بخرم ک دوبار بیشتر استفاده نمیشه

1 Likes

نه همیشه هم بحث توان مالی نیست من خودم میتونستم برای دخترم مثلا ماشین شارژی بخرم ولی به نظرم چیز بی خودیه و جا گیر،هیچ وقت زیر بار نرفتم

3 Likes

من حتی اگر داشته باشم هم هر چی بخواد برای بچه م نمی خرم
مگر این که ضروری باشه و یا بدونم براش مفیده. هر چیزی به موقع خودش و بنا به ضرورت باید خریداری بشه، نه لزوما تمایل کودک
بچه ها بیش از هر چیز به محبت و آموزش نیاز دارن
حالا این آموزش هم نیاز به صرف وقت و هزینه داره قطعا

21 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.