نیاز جنسی ام براورده نمیشه

خانوما مشاوره میخوام. من مزاج ام گرمه. اقا معمولیه. کارش سنگینه و شبا خسته از سر کار میاد. نیاز ها ی جنسی ام براورده نمیشه. دارویی هست ک نیازم کمتر بشه. نمیخوام به بیراهه برم. اقا انزال زودرس داره. و منم دیر به ارگاسم میرسم

1 Likes

بله عزیزم
هم برای همسرتون درمان وجود داره هم برای نرمال شدن میل شما

1 Likes

روش های درمان انزال زودرس:

۱–درمان های موضعی: یکی از روشهای درمان انزال زودرس استفاده از کرم های بیحس کننده مانند ژل لیدوکابین ۲% و اسپری های بیحس کننده است. (ژل ۲% لیدوکابین + کرم پریلو کابین ۲.۵% + استفاده از کاندوم باعث افزایش زمان انزال میشود و استفاده از اسپری های بیحس کننده به دلیل ایجاد حالت تکرر بعد از مصرف زیاد توصیه نمیشود.)

۲- درمان های دارویی: دارو های مهار کننده بازجذب سرتونین و ضد افسرده گی در درمان انزال زود رس موثر اند، بر فرض مثال میتوان به داروهای خانواده اس اس آر آی، اشاره کرد که شامل داپوکستین، فلوکستین، پاروکستین و سرتالین میباشند و همچنین گه گاه داروی ویاگرا را توصیه میکنند. (درمان های دارویی را در مراحل حاد بیماری که بیماری از فاز پزشکی وارد فاز روانی شدید شده و موجبات مشکلات عدیده در روابط فرد شده است، تجویز میشوند و استفاده بدون نظر پزشک از این داروها به دلایل ماهیت های اعتیاد آور و شرطی کننده و گه گاه تکرر جنسی و همچنین آمار بالای خودکشی در اثر استفاده از داروهای ضد افسرده گی، توصیه نمیشود، لذا در صورت تمایل به استفاده از این روش حتما قبلا با یک متخصص سایکوتراپ یا روانکاو مشورت کنید)

۳–درمان های رفتاری: این نوع درمان انزال زودرس از موثر ترین و سالم و بدون عارضه ترین نوع درمانها میباشند و بر طبق آنها فرد به جای استفاده از دارو یا مواد مصنوعی با استفاده از روش های آموزشی رفتاری، سعی میکند که رفتار و احساسات خود را کنترل کند (در بیشتر مواقع این روشها اولین پیشنهاد برای درمان میباشند) ، این روشهای درمان انزال زودرس به هفت بخش تقسیم میشوند که شامل:

تکنیک ماستر و جانسون: این روش درمان انزال زودرس شامل یادگیری، تشخیص و کنترل احساسات و رفتارهایی است که منجر میشود فرد به اوج نقطه لذت برسد و انزال صورت گیرد، این روش نیاز به اراده و تمرین زیاد دارد، اما از جمله موثرترین روشهای درمانی است که تاکنون برای درمان انزال زود رس شناخته شده است، بر طبق آن فرد در ابتدا توسط خود یا شریکش، تحریک میشود و هر بار که به نزدیکی نقطه اوج لذت میرسند، عمل تحریک را متوقف و بعد از چند لحظه که احساسات فروکش کرد، دوباره اقدام مینمایند، بعد از چند روز تمرین اولیه، عمل زناشویی به روشی که مرد در زیر و زن در بالا قرار میگیرد عمل تکرار میشود به این صورت که مرد در زمان نزدیک شدن به اوج نقطه لذت با آگاه کردن زن که در اینجا کنترل عمل زناشویی را در دست گرفته، او را باخبر میسازد تا رابطه را کنترل کند، بر طبق این روش که از جمله بهترین روشهای درمانی است، فرد بعد از چندین هفته تمرین و ممارست، به مرحله ای میرسد که کنترل رابطه جنسی برایش شرطی میشود و میتواند با کنترل احساسات خود، هم زمان رابطه اش را زیاد کند و هم شریکش را ارضاء کند. (کلیه اصول این روش بر پایه تحریک و توقف قبل از نقطه اوج لذت میباشد، لذا از جمله بهترین روشها برای افزایش مهارت محسوب میشود)

تکنیک فشار: بر طبق این روش درمان انزال زودرس با فشار دادن انتها یا سر آلت تناسلی قبل از انزال، از انزال جلوگیری میشود که دلیل جلوگیری کردن آن این است که با فشار آوردن به این نقاط فشار خون در این نقاط کم میشود و درنتیجه نعوظ یا ارکیسون کم میشود و انزال دیر انجام می پزیرد.

پوزسیون خوب هنگام مقاربت: روش های معمول (مرد در بالا) کمک خیلی زیادی به درمان انزال زود رس نمیکند، برای درمان میبایست از روشهایی که در آن مرد به پشت خوابیده و زن در رو عمل زناشویی را با فعالیت زیاد کنترل میکند از جمله بهترین روشها برای درمان انزال زودرس میباشند.

تعدد مقاربت: زیاد کردن تعداد عمل زناشویی در طول هفته و روز میتواند به در مان انزال زودرس کمک کند به طوریکه اگر هفته ای دو بار عمل زناشویی دارید و آن را تبدیل به هفته ای ۴ الی ۶ بار برسانید، بعد از چند هفته مشکل زود انزالیتان تا حدودی رفع میشود.

استفاده از کاندوم: یکی دیگر از روشهای درمان انزال زودرس استفاده از کاندوم است، استفاده از کاندوم و بخصوص از نوع بیحس کننده آن که در بازار به فروانی موجود است، میتواند به دلیل کمتر کردن میزان تماس آلت مردانه، باعث رفع زود انزالی شود.

۴ - درمان های روانی – عاطفی: یکی از بهترین ها و موثرترین روشها برای درمان انزال زود رس و افزایش لذت در روابط زناشویی، جایگزینی عشق بازی در عمل زناشویی است، بدیهی است که در زمانیکه عشق بازی در رابطه جنسی برقرار باشد و دو طرف در حال عشق بازی بایکدیگر اند، دیگر زود انزالی معنی خود را از دست میدهد ! کارهایی مثل نوازش، تحریک کلامی و بدنی زن قبل از دخول و کارهایی مانند توجه و دادن احساس قدرت به مرد در رابطه، میتوانند به این مهم کمک کنند. (به طور خلاصه اگر زن و مرد در هنگام عمل زناشویی مشغول عشق بازی باشند به دلیل اینکه رضایت جنسی هر دو طرف ایجاد میشود، زود انزالی به طور کلی برطرف میشود)

۵–درمان های سنتی و گیاهی: یکی دیگر از روشهای درمان انزال زودرس درمان های سنتی و گیاهی است. دمکرده گل شقایق و دارچین و همچنین سیاه دانه و بخته سنجد در روغن زیتون باعث دیر انزالی یا به اصطلاح سفتی کمر میشود، همچنین مالیدن حنا هم در بعضی از متون قدیمی آمده شده (صحت علمی روشهای فوق تایید نشده و بیشتر تجربی اند ! تا علمی !)

جمع بندی و نتیجه گیری:

زود انزالی در اصل مشکل یا بیماری محسوب نمیشود و میتوان گفت که این وسواس فکری افراد و اضطراب آنها از داشتن یک رابطه با کیفیت است که منجر بروز این امر میشود، لذا کاهش اضطراب و حفظ آرامش در کنار کنترل بدن و احساسات با تمرین بیشتر بهترین راه کار برای پیشگیری و درمان این مشکل اند. در پایان جا دارد به چند حدیث که در مورد زود انزالی روایت شده اند اشاره کنم: حضرت محمد (ص) میفرمایند: «چون کسی خواهد که با زن خود جماع کند به روش مرغان به نزد او نرود، بلکه اول با او دستبازی و خوش طبعی کند و بعد از آن جماع کند» توضیح: حضرت فرموده اند که همان اول کار فوری نروید سراغ دخول، بلکه با نوازش کردن و تحریک لمسی همسرتان را برای دخول آماده کنید و بعد به انجام مقاربت بپردازید. (اگر فقط همین حدیث را اجرا کنید و سر لوحه زندگیتان کنید دیگر مشکلی به نام عدم رضایت جنسی، تکراری شدن برای همدیگر و زود انزالی دچار نمی شوید ! حال بروید و بگویید که اسلام دینی است خرافی و با مقتضیات زمان هماهنگ نیست !)

حضرت علی (ع) میفرمایند: «هرکسی که میخواهد با زن خود نزدیکی کند، تعجیل نکند که زنان را کارها میباشد»

توضیح: حضرت به مانند پیامبر بزرگوار اسلام تاکید دارند که عجله در عمل زناشویی نادرست است و بهتر است قبل از انجام عمل دخول با عشق بازی همسر را برای انجام این کار آماده کرد، این را علم روز دنیا هم ثابت کرده که اگر عمل زناشویی این چنین شروع و خاتمه یابد به دلیل ارضاء شدن زن و ایجاد مهر و عطوفت بین زوجین، موجبات پایداری زندگی زناشویی فراهم میشود

1 Likes

راهکارهای کاهش میل جنسی

مراجعه به متخصص:

اصولی ترین راه برای کنترل یا کاهش میل جنسی مشورت با یک متخصص است. میل جنسی زیاد می تواند به دلایل مختلف روی دهد؛ برای مثال اختلال های شخصیت کلاستر B، و بیش فعالی باعث افزایش میل جنسی می شود. در این صورت داروهای کاهش دهنده میل جنسی تجویز می شود و از روان درمانی برای تغییر سبک زندگی و کمک به افراد برای هدایت احساسات استفاده می شود.

دور شدن از محرک های جنسی:

اگر میل جنسی زیادی دارید پی احتمالا با دیدن کوچک ترین محرک های جنسی ممکن است تحریک شوید. یهتر است از دیدن عکس و فیلم های پورن خودداری کنید. به علاوه بهتر است از پوشیدن لباس های تنگ که اندام جنسی را تحت فشار قرار می دهد، بپرهیزید. تا جایی که می توانید از معاشرت با افرادی که باعث تحریک شما می شوند دوری کنید.

داشتن فعالیت های سرگرم کننده:

برای دور کردن ذهن خود از مسائل جنسی می توانید برای اوقات فراغت خود برنامه ریزی کنید. به فعالیت های سرگرم کننده بپردازید تا بتوانند جایگزین افکار جنسی شما شوند. هر فعالیتی که بتواند باعث ایجاد خستگی ذهنی و بدنی در شما شود می تواند موثر باشد. با منحرف کردن ذهن و دور شدن از محرک های جنسی می توان میل جنسی را کاهش داد. مسافرت، گردش، تفریح، کوهنوردی، کار و فعالیت زیاد در کاهش میل جنسی موثر است.

تغییر رژیم غذایی:

هورمون های تستوسترون و استروژن نفش حیاتی در بدن زن و مرد دارند. با این حال عدم تعادل این دو هومون می تواند باعث افزایش یا کاهش میل جنسی شود. برخی از مواد غذایی در کاهش یا افزایش این هورمون ها نقش اساسی دارند. شما می توانید با یک رژیم غذایی مناسب، از افزایش میل جنسی جلوگیری کنید. مواد غذایی با طبع گرم باعث افزایش میل جنسی می شوند.

بعضی خوراکی ها مثل سیر و پیاز، موز، مشروبات الکلی، خرما، فلفل، تخم مرغ، گوشت قرمز، غذاهای پرچرب، زنجبیل، نارگیل، دانه های روغنی، شکلات، مارچوبه، انجیر باعث افزایش میل جنسی می شود. بنابراین کاهش استفاده از این مواد غذایی در کاهش میل جنسی شما می تواند موثر باشد.

در مقابل برگ کاهو، کلم، دانه تمبر هندی، خوردن دوغ تازه، برگ ریواس، عرق کاسنی، رازیانه، کافور، آب انار، سرکه، ترشیجات، ماست، کشک، پنیر، سویا، ذرت بو داده، کلم بروکلی، چغندر (لبو) ، شیرین بیان، نعنا، سویا، میل جنسی را کاهش می دهد.

ورزش و فعالیت بدنی:

ورزش و فعالیت های بدنی راه بسیار خوبی برای تخلیه انرژی بدن است. در نتیجه نیاز شدید برای رابطه جنسی یا خودارضایی کاهش پیدا می کند. مشخص شده افرادی که تمرینات ورزشی کم تا متوسط انجام می دهند، میل جنسی بیش تری دارند. در صورتی که بالا رفتن شدت تمرینات و مدت زمان تمرینات با کاهش میل جنسی همراه است. ورزش شدید اثر منفی روی تستوسترون می گذارد و به این ترتیب میل جنسی کاهش پیدا می کند.

داروهای موثر در کاهش میل جنسی

مصرف برخی داروها باعث کاهش شهوات زنان و مردان می شوند، اکثر این داروها با هدف درمانی غیر از کاهش میل جنسی توسط پزشک تجویز می شوند.

داروهای بتابلوکر: پروپرانولول، متوپرولول و قطره های چشمی حاوی بتابلوکرها مانند تیمولول و …

داروهای کاهش دهنده فشار خون: مانند هیدروکلرتیازید و …

داروهای ضدتشنج: تگرتول و …

داروهای ضد افسردگی: فلوکستین، سرترالین، ونلافاکسین و …

آنتی آندروژن ها (داروهای ضد هورمون مردانه) : فیناستراید، کتوکونازول، اسپیرونولاکتون و …

قرص های ضد حاملگی

مخدرهای مسکن درد: ویکودین، پرکوست و …

کسب آرامش

سعی کنید به دنبال راه هایی برای کاهش استرس باشید. در برخی افراد تمایل زیاد جنسی به دلیل استرس ها و تنش های زیادی است که در زندگی با آن رو به رو می شوند. کسب آرامش به شما کمک می کند تا بتوانید با تنش های جنسی مقابله کنید. یکی از راه های کسب آرامش مدیتیشن می باشد که می تواند به بهبود تمرکز، تنظیم هیجان و احساسات کمک کند.

تحریک مغزی

تحریک الکتریکی مغز از روی جمجمه یک روش درمانی است که در آن یک جریان مستقیم و ضعیف را به مناطق قشری مغز وارد کرده و فعالیت عصبی را تسهیل یا بازداری می کند. این جریان ضعیف و مستقیم از طریق اتصال دو الکترود با قطب های مختلف بر روی سطح جمجمه منجر به تحریک نورون ها می شود. تحریک مغزی هیپوتلاموس به کاهش میل جنسی کمک می کند. این روش معمولا برای افراد دارای سابقه انحراف جنسی یا میل جنسی بیش از حد استفاده می شود.

1 Likes

به نظرم خوبه که شوهرتو در جریان بزاری و باهاش مشورت کنی. چون همینجور که مردا توقع دارن و میگن وظیفس ما نیارشون و رفع کنیم وظیفه ی اونام هست نسبت به نیاز زنشون توجه بیشتری داشته باشن

7 Likes

در کنار نظرات خوبی که داده شد:
خستگی خیلی تاثیر داره.
زمانی که کار می کردم، این وظیفه برام مثل شکنجه بود، گرچه به روم نمیاوردم اما همسرم متوجه میشد. سرچ کردم غذاهایی درست می کردم که میلش کمتر بشه، و برای خودم برعکس.
تو هم همینکارو کن. برنامه تغذیه درست کن. طوری که میل خودت کمتر بشه، میل شوهرت بیشتر.

1 Likes

بنظرم میل دو طرف مثل هم باشه هیچ وقت دچار مشکل نمیشن

اووف منم این مشکلو دارم تو این یه سال نشده من به ارگاسم برسم هروقت نزدیک شد شوهرم زودتر رسید تاحالا اعتراضی نکردم بهش ولی خب …

3 Likes

عزیزم شما هم حق داری
این یه رابطه ی دونفره ست
چرا حرفی نزدی دربارش؟
تو یه موقعیت مناسب حتما به همسرت بگو چون واقعا موضوع مهمی هستش

1 Likes

اخه چند بار ک باهاش شوخی جنسی کردم. بهم گفت اگه مرد بودی پدر زنتو در میاوردی. منم تو ذوقم خورد و خجالت کشیدم. الانم نمیتونم خواسته هامو بهش بگم

1 Likes

ولی یکی یه پیشنهاد داد گفت از تو کانال های تلگرام ک ذکر منبع موثق داره پیام فوروارد کن مطالعه کنه منم این کار رو کردم. بنظرم بهتر شده

واقعا پیام چی؟

اره خب ولی وقتی میبینم اونم میخواد که منم راضی بشم اما نمیشم ترجیح میدم چیزی نگم ولی اره میگم اما میترسم یهو واسه خودش فکرای دیگه کنه و بدبرداشت کنه :expressionless:

اگه تو بخوای راضی میشی
باید بیشتر رو خودت کار کنی عزیزم برای زندگیت وقت بزار تازه اول راه هستی :blush:

چه کنم مثلا :thinking:

مثلا اینکه خوب باهاش صحبت کنی درباره ی نیازت
بعد از اون استرس و فکر و خیال اضافی باعث سرد مزاجی خانومها میشه و دیرتر ارضا میشن
باید رو خودت کار کنی تا اون افکار رو دور کنی درکنارش همسرت همراهت باشه تا بتونه به نیازت پاسخ بده

اما در هرصورت نیازت رو سرکوب نکن به هوای اینکه شوهرت اذیت نشه یا خسته نشه یا هرچی…

1 Likes

:anguished: امامن دقیقا همین فکرارو باخودم میکنم

مشکل همینجاست دیگه

1 Likes

شما هم اشتباه میکنید انتظار نداشته باشید مردها از همه فنون و راههای لذت جویی و لذت دهی باخبرن چرا راهنماییش نمیکنی خودتون خوب میدونید به چه روشی یا کدوم پوزیشنی یا تمرکز روی کدوم قسمت یا نقطه و حتی ترتیب دلخواهتون رو پس به اون بگید خیلی ساده و راحت ضمن تمجید از قدرت و هیجان اون و اینکه فقط اون رو توی دنیا میبینید دوست دارید و میپذیرید قدم به قدم درخواستهاتون رو بهش بگید

1 Likes

شوخی با قصد تنوع؟

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.