نکاتی برای تربیت کودک

اگر نکته تربیتی بلد هستین بگین

1 Likes

:bowing_man:بچه که بودم وقتی کار اشتباهی میکردم مادرم میگفت " اشکال نداره حالا چیکار کنیم تا درست بشه":tipping_hand_woman:
@farzandnet | دانشنامه فرزند

:bowing_man:اما مادر دوستم بهش میگفت "خاک برسرت یه کار درست نمی تونی انجام بدی":ok_woman:

:blonde_man:امروز هر دو بزرگسال و بالغیم. وقتی اتفاق بدی می افته اولین فکری که به ذهنم میاد “خب چیکار کنم؟” و با حداقل اضطراب و عصبانیت مشکل رو حل میکنم.:pouting_woman:
اما دوستم با مواجه شدن با اتفاقات بد عصبانی میشه و میگه "خاک بر سر من که نمی تونم یه کار درست انجام بدم، چرا من اینقدر بدبختم؟":frowning_woman:

:writing_hand:️حرفای امروز ما و احساسی که به فرزندمان می دهیم تبدیل به صدای درونی فرزندمان خواهد شد.
مراقب باشیم چه پیامی برای همه عمر به فرزندانمان می دهیم.

بفرستید برای کسانیکه تربیت کودک براشون مهمه:point_down::point_down::point_down:

4 Likes

من که چیزی بلد نیستم ولی شنیدم و دیدم که هر کاری پدر و مادر انجام بدن بچه هم دقیقا همون طور رفتارو میکنه. پس اگر یه بچه حرف گوش کن و مودب و درس خون و راست گو می خوایم باید از خودمون شروع کنیم قبل از این که بچه دار بشیم.

3 Likes

‍ #پرخاشگری_کودک

اگر کودک به هر دلیلی پرخاشگری را انتخاب کند والدین نباید با پرخاشگری به او پاسخ دهند اما باید محکم باشند.
مثلا اگر کودک را بغل کرده‌اید و او شما را میزند بدون آنکه هیچ بحثی با او بکنید باید خیلی سریع او را زمین بگذارید یا اگر در اتاقش هستید او اسباب‌بازی‌اش را به سمت شما پرت می‌کند بدون اینکه گفتمان خاصی با او داشته باشید،‌ از اتاق بیرون بروید.
بی‌توجهی و ترک کودک بدون حرف زدن با او نشان می‌دهد که نه تنها چیزی را به دست نیاورده بلکه توجه مادر را نیز از دست داده است

3 Likes

بزنیم تو کله اش آدم بشه :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Likes

:grin::grin::grin: افرین

6 Likes

5 Likes

3 Likes

3 Likes

اول عكس پايينى رو بخونين بعد بالايى :nerd_face::nerd_face:

4 Likes

3 Likes

من اين چندمورد رو توگوشيم داشتم اميدوارم بدرد بخوره :blush:

4 Likes

شادی جان خیلی ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار ما گذاشتین، اما خیلی بهتر می شد اگر به جای عکس متن می ذاشتین تا عزیزان بتونن با سرچ کردن هم، این مطالب آموزنده رو ببینن. :rose::pray:

1 Likes

ممنون خانم حكيمى ،نظر لطفتونه :orange_heart:
اره درسته تو اين فكر بودم كه نميشه سرچ كنن
به نظرتون اگه يه قسمت سرچ عكس هم تو سايت اضافه بشه براى اين موارد بهتر نيست ؟

خواهش میکنم عزیزم
چشم من به همکاران واحد فنی اطلاع میدم پیشنهادتون رو
بازم ممنون :rose:

1 Likes

فداتون ممنون :heart::hugs: :heart::hugs:

1 Likes

تربيت فرزند به معني سخت گرفتن نيست!
ما فراموش مي كنيم كه فرزند ما داراي قوه اي است به نام عقل! كه با گفت و گويي منطقي و خالي از تحكم ميتوان او را متوجه كرد كه چرا او را از كاري منع مي كنيم!

او را از پدر و مادرش نترسانيم!
به او حرمت و حريم خانواده را بياموزيم!
بگذاريم گاهي اشتباه كند تا تجربه كسب كند!
هميشه ما كنار فرزندمان نخواهيم بود.

بفرستید برای کسانیکه تربیت کودک براشون مهمه:point_down::point_down::point_down:

1 Likes

وقتی کودک شما لجبازی می‌کند، باید:

• ابتدا مطمئن گردید که کودکتان به خودش، دیگران یا اسباب و اثاثیه منزل آسیبی وارد نمی‌کند.
  • سعی کنید خونسرد و آرام باشید، عصبانیت شما فقط شرایط را وخیم‌تر خواهد کرد و اگر فکر می‌کنید ممکن است کنترل خود را از دست بدهید از اتاق خارج شوید چرا که در غیر این صورت موجبات لجبازی مجدد او را فراهم خواهید کرد.
  • برای استدلال و توضیح وقت خود را تلف نکنید او نمی‌خواهد حرف شما را بشنود. بنابراین به حرفتان گوش نخواهد کرد.
  • در نظر داشته باشید که در اغلب موارد کودکان در محیطی امن و جدای از دیگران زودتر لجبازی را کنار می‌گذارند اگرچه در برخی دیگر از کودکان این مسئله وضعیت را بدتر و وخیم‌تر می‌کند.
  • وقتی مطمئن شدید که کودک نمی‌تواند به کسی یا چیزی آسیب برساند از اتاق خارج شوید. کودکان نوپا وقتی بزرگ‌تر می‌شوند برای اینکه بتوانند کار مورد علاقه‌شان را انجام دهند نمایش لجبازی را اجرا می‌کنند که بهترین راه خنثی کردن آن بی‌تفاوتی و بی‌توجهی به آنان می‌باشد.
3 Likes

:bell: :x:هفت #اشتباه تازه مادران

1⃣اجازه نمی‌دهید دیگران مراقب فرزندتان باشند.
2⃣فرزندتان را در تخت خود می‌خوابانید.
3⃣برای کودکتان هزاران اسباب بازی می‌خرید.
4⃣از خواب کودک برای استراحت استفاده نمی‌کنید.
5⃣می‌خواهید از فرزندتان انیشتین بسازید.
6⃣کودکتان را با بچه‌های دیگر مقایسه می‌کنید.
7⃣همسرتان را فراموش می‌کنید.
به خصوص مورد هفتم رو جدی بگیرید

4 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.