نوزاد چهار ماهه باید چند کیلو باشه؟

سلام نوزاد چهارماهه پسر ک در بدو تولدش ۳۱۰۰ وزن داشت الان باید چند کیلو باشه؟فقط از شیر خودم تغذیه میکنه

می تونید از ماشین حساب رشد کودک استفاده کنید:

https://farzand.net/growth-chart

2 Likes

ممنون ولی اونجا فقط صدک میگه نمیگه باید چقدر باشه

میشه دوستان تجربه بگن

حدودا 6 کیلو… ولی کمتر هم باشه مشکلی نیست

6کیلوبراسه ماهه هست

پنج ماهگی باید دوبرابر وزن تولد بشه

واکسن چهار ماهگی که بردم ۶ کیلو بود الان که چهار ماهو دوازده روزشه هم شش کیلو ، روند رشدش پایین اومده احساس میکنم خیلی ریزو کوچولو هست نگرانم

1 Likes

پس باید الان چند کیلو باشه؟

1 Likes

به نظرتون غذارو براش شروع کنم؟

سلام، عزیزم به نظر من فعلا بهش غذا نده منم همین اشتباه و کردم و زود بهش غذا دادم که وزنش بهتر شه دخترم بیشتر به غذا وابسته شد و الان با بدبختی شیر میخوره، سعی کن سبزی و بستنی و مایعات… بخوری که شیرت خوشمزه و زیاد بشه تا وزن گیریش بهتر بشه

متاسفانه پسرم به شیر من حساسیت داره دکتر گفت محصولات گاوی اصلا نخور مواد غذایی نفاخ نخور الان شرایطی شده که هیچی نمیتونم بخورم از طرفی فقط زمانی که میخورم شیر دارم وقتی یکبار شیر میدم باید آنقدر غذا و مایعات بخورم تا شیر داشته باشم

برای اون مواد جایگزین کن من به جای شیر دلستر میخوردم خیلی خوب بود

مثلا چه مواد غذایی؟ میشه بیش‌تر راهنمایی کنید؟ دلستر از بیرون میگرفتید یا خودتون تهیه می‌کردید؟ دلستر های تلخ یا اونهایی که با اسانس میوه هستن؟

مثلا میوه ها ، کاهو ،عرق زیره ، خرما… اینا شیر و زیاد میکنن و حتما چون لبنیات مصرف نمیکنید قرص کلسیوم بخورید. من دلستر و از بیرون میگرفتم بیشتر میوه ای میگرفتم فکر کنم این به ذائقه خود طرف مربوط بشه. میتونید خودتونم آبمیوه طبیعی بگیرید

من شنیدم شنبلیله خیلی شیروزیاد میکنه اما من نمیدونم واسه پسر من که انقدر دل درد میگیره و نفخ میکنه چه تاثیری داره؟ آیا کسی تجربه داره؟

ممنون از راهنماییتون دوست خوبم قرص کلسیوم میخورم:rose::rose::rose:

خواهش میکنم عزیزم امیدوارم پسر گلت همیشه سلامت باشه🌷

زنده باشی عزیزم:rose::rose:

عزیزم دختر منم شش ماهشه. منم 4 و نیم ماهگی براش غذا شروع کردم که اشتباه بود. بچه زیر یک سال فقط و فقط با شیر وزن میگیره. بذار شش ماه که شد کم کم بهش غذا بده .
در ضمن 12 روز ملاک خوبی برای این نیست که بگی رشدش متوقف شده. ماهی یکبار وزن کن. سعی کن شیر خودتو مقوی کنی. من قرص متوکلوپرامید میخورم برای ازدیاد شیر. تا روزی سه عدد مشکلی نداره از دکترم پرسیدم

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.