نوزاد و شیردهی

سلام‌ به همه دوستان
یک‌هفته زایمان کردم ی زایمان خیلی سخت بعد از کلی درد کشیدن سزارین شدم ،خیلی سخت بود.
حالا سخت تر از اون اینه که شیرم کمه دخترم سیر نمیشه شبا همش بیداره و گریه میکنه
راهی برای افزایش شیر ،لطفا راهنماییم کنید.
مایعات و اب خیلی می خورم اصلا تاثیری نداشته
اصلا دوست ندارم شیر خشک بدم بهش.
ممنون میشم تحربیاتتون رو در اختیارم بزارید.

عزیزم ماهی بخور خرمازیادبخور

عزیزم رازیانه افزایش دهند شیر هستش

بادمجون هم خوبه

اگر میتونی دم بکن یا با نبات آسیاب بکن بخور همینجور میتونی هم آسیاب شده اش بریزی تو یه فنجون آب داغ یچی بذاری روش یکم دم کشید بعد از صافی رد کنی بخوری

این حدیث از امام رضاست برای ازدیاد شیر خودم تجربه اش کردم. ایه ۱۵سوره محمد ص بنویس بنداز داخل پارچ اب هر وقت تشنه ات شد ازش بخور.

عزیزم خرما با چای بخورید و گردو.سبزیجات مصرف کنید هیچ اشکالی نداره اگه به خاطر نفخش می ترسید بچه دچار نفخ بشه، اگه از اول ب مزه های متفاوت شیرتون عادت کنه قشنگ مقاوم میشه و در آینده با اینجورچیزایی به سادگی دچار مشکل نفخ نمیشه.حبوبات مصرف کنید.آبگوشت خیلی عالیه در افزایش شیر تقریبا تمام مواد رو در خودش داره.من شیرسویا خیلی درافزایش شیرم موثر بود.میوه میل کنید.و اینکه تازه یو هفته است، بزودی شیرتون خیلی حیلی بیشتر میشه

دخترتون باید خوب مک بزنه هر یک ساعت و شبا هر دوساعت حتما بهش شیر بدید ساعت بذارید

خوب عزیزم اینایی رو که میگی بنده خدا باید سه ماه گریه و کولیک بچه اش رو تحمل کنه. کدوم مادری همچین طاقتی داره.همه بچه ها بخاطر نفخ اذیت میشن نمیشه که برای اینکه عادت کنن زجرشون بدیم که

1 Likes

عزيزم خيلي خيلي مبارك باشه
تبريك ميگم تولده گل دخترتو
جداي تغذيه من شنيدم ماساژه سينه با آب گرم باعث ازدياد شيرميشه

1 Likes

من پسرم یکم سبزی یا حبوبات و لبنیات میخوردم روزگارم سیاه میشد از بس از دل درد و نفخ بی قراری میکرد اما وقتی نمیخوردم اروم اروم بود

و اینم بگم بچه ی من هم شیرمادری بود از روز اول و هم شیر خشکی.شبا یک شیشه شیر خشک می دادم بهش و بعد دوسه ساعت بعد بیدارش می کردم شیر خودم و می دادم.بچه تا دوسال و سه ماه شیر خودمو خورد و اصلا با وجود خوردن شیشه سینه مو ول نکرد.چون بیشتر از روزی یه دفعه تا نه ماهگیش بهش شیرخشک نمی دادم. بعد از نه ماهگیش که دیگه خیالم راحت شد که دیگه سینه مو ول نمیکنه وعده های شیرخشکش رو بیشتر کردم مثلا روزی دوبار.هیچ اشکالی هم نداره.و به نظرمن عالی بود.بچه یه تغذیه ی کامل کامل باشیر داشت.و همیشه از لحاظ استخوون بندی و هیکل از بچه های حتی دوسال بزرگتر از خودشم بهتر بود.البته هیچوقت چاق نبود.قدبلندتر بود.

و اینکه صبح که پامیشید صبحانه می خورید معمولابچه رو قبلش شیر دادید.حالا بعد از صبحانه خودتون سریع شیر تولید میشه و بچه خوابه و سیره شما اون شیر و بدوشید، هم یه وعده ی شیره برای مثلا شب موقع خواب بچه و هم در افزایش شیرتون موثره این دوشیدن صبح ها.بدوشید در شیشه استریل نگه داری کنید در یخچال شبا با کمی آب جوش ولرمش کنید بدید بچه بخوره و سیییر بخوابه.من با شیر دوش دستی معمولی می دوشیدم.ازین فیروزایی که تو داروخانه هست.نگران نباشید بچه با یک وعده ی شب شیشه خوردن شیشه ای یافقط شیر خشکی نمیشه.

1 Likes

والا بچه من اینجوری نبود نه به عمرم دیدم بچه کولیک داشته باشه نه دل دردی چیزی.بچه اگه همون اول عادت کنه این اتفاقا نمیفته.اصلاکولیکی سراغش نمیاد که بخواد سه ماه تحملش کنه.البته اینم بگم بچه های سزارینی چون از کانال زایمان عبور داده نمیشن معمولا کولیک دارند،پس شاید بهتره رعایت کنند ایشون ولی نه اینکه لب به سبزیجات و حبوبات نزنند.

2 Likes

اینم بگم من شبی که شیر خودم و دوشیده در یخچال داشتم و همون یه شیشه ی پر و کافی بود دیگه اون شب شیرخشک نمی دادم.

کلا یه قوطی شیر خشک برای یک ماهه بچه ی من کافی بود.چون می دونم بچه های شیرخشکی هر سه روز یا چهارروزی یه قوطی مصرف دارند.

عزیزم سیستم بدنی بچه ها باهم فرق میکنه. نمیشه رو همه تست کرد.

سلام عزیزم
لطفا لینک زیر رو مطالعه کنید پاسخ کارشناس به سوالی مشابه سوال شماست
https://farzand.net/expert-answer/1620071358-ways-to-increase-breast-milk

بادمجون که پر نفخه من دخترم6 ماهشه میخورم متوجه میشم نفخ میگیره بااینکه از اولم جوری نبودم که غذای نفاخ نخورم امابادمجون خیلی باد داره

ممنونم از لطف همگی.

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.