نوزاد شما کجا می خوابه؟

اینکه دقیقا برای جدا خواباندن کودک چه سنی مناسبه، موضوعیه که علما سرش اختلاف دارن، بعضی از کارشناسان از جمله دکتر هولاکویی معتقدند بهتره 5 الی 6 ماهگی باشه که هنوز کودک گرفتار اضطراب جدایی نشده و این تنها خوابیدن براش راحت تره و همچنین وعده شیر شبانه اش قطع شده (اگه هنوز قطع نشده بهتره این کار رو انجام بدید). بعضی دیگه هم اعتقاد دارند بهتره این موضوع بین 12 تا 18 ماه باشه که هنوز یه سری از ترس ها مثل ترس از تاریکی سراغ کودک نیومده. اما تقریبا همه کارشناسان به این باور رسیدن که دیگه بعد از دو سالگی کودک نباید با والدینش بخوابه.
می دونم دوست دارید فرزندتون کنارتون باشه و اینجوری خیال تون راحت تره اما بهتره بدونید هر چه زودتر این جدا شدن اتفاق بیفته برای فرزندتون آسون تر خواهد بود.البته که در نهایت شما به عنوان والدین باید تصمیم بگیرید که چی به صلاح فرزندتون هست و انتخاب این موضوع با شماست.
نظر شما در این باره چیه؟ به نظرتون بهترین زمان برای جدا کردن محل خواب کودک کی هست؟

2 Likes

سلام، به نظرم خیلییی مهمه جدا شدن بچه ها، اما قدم به قدم
من خودم شروع کردم، تا چند روز پیش نار منرو تخت مامیخوابید، انشالله تادوسالگیش اناقشم جدا میکنم، دختر یک سالم الان تو اتاق ما اما رو تخت خودشش میخوابه، تختش چسبیده به تخت من، گاهی دستمومیگیره یا نصف شب بی تابی میکنه، نوازشش میکنم، البته بیشترپدرش اون سمت تخت میخوابه
من سمت دیکر تخت که نوزادمون تو گهواره چسبیده به تخت ما میخوابم
فقط مشکلم اینه که دوسالگی که دخترمو جدا کردم، ایا با وجود خوابیدن کوچیکه پیش ما اون تو اتاق دیگه ای میخوابه؟!؟
نظر شما چیه مامی یارعزیر

1 Likes

سلام عزیزم
شما با تدبیر باید کاری بکنید که از خوابیدن در اتاق خودش لذت ببره
عذر خواهی می کنم الان وقت ندارم بیشتر توضیح بدم انشالا فردا در خدمت تون هستم :rose::pray::pray:

5 الی ۶ ماهگی وعده شیر شبانه باید قطع بشه؟ :flushed: :thinking: مگه میشه؟؟؟؟
پسر من سی ام میره تو ۵ ماه و شبا هر ۲ ساعت یکبار ۹۰ سی سی شیر میخوره دو ساعتش بشه دو ساعت و نیم تو خواب گریه میکنه و تازه شبا شیرش رو تو خواب بهتر میخوره تا توی روز و بیداری یعنی از ۱۲ شب تا ۸ صبح ۵ وعده شیر میخوره چطور میشه ۵ وعده رو حذف کرد برام واقعا سواله.

1 Likes

باید یه چراغ کوچولو توی اتاقش تعبیه کنی که نترسه از تاریکی
چند شب اول رو باید صبرکنی بخوابه بعد بری یا کنارش بخوابی روو زمین و اون روو تخت باشه
هر چندساعت بهش سربزنی
قبل خواب شکمش رو سیر کنی و جاش رو خشک کنی

1 Likes

میگن باید عادت بدین بچه رو که اخر شب قبل خواب کامل سیر بشه
بعد دیگه بره تا نماز صبح
البته پنج ماه بنظرم زوده

2 Likes

وای من خیلی برام سخته
ب نظرم تازمانی واسه بقیه حرف میزنیم همه چی امکان پذیره اما وقتی به خود آدم میرسه سخت ترین کار دنیا میشه اون توصیه ها
من هنوز تصوری از دور شدن از دخترم رو ندارم :pensive:
در خال حاضر توی جایگاهی نیستم بخوام نظر اساتید رو رد کنم
اما ب نظر من بچه تا وقتی نمیتونه صحبت کنه و نیازش و مشکلش رو بگه نباید از چشم پدر و مادر دور بشه
درسته مشکلات اضطراب جدایی و شناخت ترسا دردسر سازه
اما حفظ سلامت جسمانی بچه اهمیتش کمتر از سلامت اجتماعی و روانیش نیست

موضوع استقلال کودکه که میشه با تلاش بیشتر توی مرحله بعد از دو سالگی روش کار کرد

همین سندرم مرگ ناگهانی که یکی از عواملش دمر خوابیدن بچه هاست تا یک سالگی بچه رو تهدید میکنه

واقعا چطور میشه یه بچه بی زبون رو جدا توی یه اتاق دیگه خوابوند؟!!!

ما فقط نباید ببینیم اروپایی ها چطور بچه پرور‌ میدن
با درست و غلطش کار ندارم اما قطعا مقدماتی برای ایجاد و اعمال این نوع تربیت توی فرهنگ اونا ایجاد شده

حقیقتش من خودم هنوز اونقد اضطراب دارم که براحتی نمیتونم دخترمو تنها بزارم
فکر اینکه اتفاقی براش بیوفته دور از خودم و در اثر اینکه دنبال برنامه های خودم باشم وحشت زده ام میکنه

دقیقا الهام جون
دختر منم همینطور الان ۶ماهش تموم شده رفته توی هفت ماهگی
توی خواب پهلو ب پهلو ام میشه گریه اش میگیره :smile:

گل گفتی مریم جون

1 Likes

فدای تو عزیزم

1 Likes

مریم جون مشاور بهم گفته بود ۴ ماهگی جداش کن اما الان به قول شما میبینم غلط میزنه واقعا نگران میشم الان تختش کنار تختمه تا جیک میزنه از خواب میپرم بخوام بزارم تو اتاق خودش دیگه کلا نباید بخوابم همینطوریم مدام شبا باید برم آشپزخونه براش شیر درست کنم.
نمیدونم چطور میگن نوزاد ۵-۶ ماهه رو شیر شبانه ندید بزاریدش تو اتاق خودش برام قابل تصور نیست‌.

محیا جون ایشالا خودت زایمان میکنی به سلامتی متوجه میشی معده بچه کوچیکه و زود به زود گشنش میشه شیر مادر که زودتر هم هضم میشه گناه داره بچه مثلا من ۱۰ شب میخوابونمش تا ۵ صبح بچه ضعف میزنه خودش حداقل ۴ وعده غذا میشه براش.

اخه واقعا بچه پنج ماهه نمیشه شب شیر نداد
منم همینوگفتم

1 Likes

اینجا شبنم :laughing: @Shabiiiii

3 Likes

چ دوست حرف گوش کنی دالم من :innocent:

:blush: قربونت

1 Likes

چه جالبه :smile::ok_hand:

1 Likes

:joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.