نوزادم مدام به خودش میپیچه

نوزاد من ۲۵ روزشه از همون اول مدام به خودش میپیچید حتی تو خواب حدودا هر بیست دقیقه یبار
چند روزی بهتر شده بود اما الان دوباره همونجوره کولیک ایز و پدی لاکت هم بهش میدم :neutral_face:کسی میتونه کمکم کنه ؟پیشنهادی دارین ؟

سلام عزیزم برای این که بتونید درمان مناسبی رو در پیش بگیرید به پزشک مراجعه کنید. به احتمال زیاد کولیک دارن کوچولوتون.
عوامل بروز کولیک در نوزاد:
رفلاکس شیر
عدم تحمل لاکتوز (قند شیر)
حساسیت بیش از حد
سیستم گوارشی نابالغ
رشته‌های عصبی
علائم کولیک نوزاد:
سرخی صورت
زانو ها خم شده به سمت سینه
دست‌های مشت شده و سفت
چهره رنجور
پشت خم شده و گردن کشیده
سفت شدن بدن
تعرق پاهای سرد
نپذیرفتن شیشه و پستان

دکتر بردم اما فقط کولیک ایز دادن
تقریبا تمام این علائم را هم بچه من داره :disappointed_relieved: دکتر گفت تو نوزاد ها طبیعیه ؟تا کی معمولا این کولیک طول میکشه ؟

سلام عزیزم پسر منم همینجور بود الان هشت ماهشه خوب شده تا چهار ماهگی خوب میشن نگران نباش هر وقت اینجوری شد بهش یه قاشق چایخوری عرق نعنا بده خودتم بعد از هر وعده غذایی عرق نعنا بخور البته اگه شیر خودت رو میخوره غذاهایی که موجب نفخ میشن هم خودت نخور

سلام عزیزم
وای تا چهار ماه خیلی زیاده :persevere:
اخه خیلی اذیت میشه بچم

حدودا تا 4 ماه طول میکشه. برای تسکین دردش راهکارهای زیر می تونه موثر باشه

1. نوزادتان را بغل کنید: تماس فیزیکی با بدن والدین گاهی به نوزاد آرامش می دهد و سبب تسکین درد خواهد شد.
  2. قنداق کنید: پیچاندن نوزاد در یک ملحفه باعث کاهش حرکات دست و پا و خواب آرام تر او می شود. نوزادانی که تحرک زیادی در طول خواب دارند، خواب سبک و ناآرام تری را تجربه می کنند. البته نیازی به سفت بستن ملحفه دور نوزاد نیست.
  3. ماساژ شکم و تخلیه گاز روده ها
  4. استفاده از پستانک های آنتی کولیک
  5. اگر فرزندتان شیر خشک می خورد، حتما با متخصص اطفال صحبت کنید. سیستم گوارش نوزادان به زمانی برای عادت نیاز دارد.
  6. بنا به توصیه پزشک می توانید از داروهای گیاهی نظیر عرق نعناع یا گریپ میکسچر استفاده کنید.
1 Likes

سلام عزیزم. من دخترم نفخ یا همون کولیک داشت. واقعا روزای سختی واسم بود. دخترم وارد 5ماه که شد کلا خوب شد. هرچیم میبردمش دکتر میگفت طبیعیه. و ارثیه. شوهرم کولیک داشت. و باید روندش طی بشه که خوب بشه. هر دارویی میدادم 1یا 2ساعت اروم بود. انقد دل درد داشت و بیدار بود که صبحا از خستگی خوابش میبرد. واقعاهم واسه بچه هم مادر خیلی سخته. فقط اینکه یادت باشه واسه شب بیداریاش به شوهرتم مسولیت بده. مثل من نکن که به خاطر دلسوزی که شوهرم صبح تا شب میره سرکار اتاقمو جدا کردم و تمام مسولیت بچه با من بود. که الان هنوزم اتاقم جداستو شوهرم راضی نمیشه تو ی اتاق باشیم. فقط عزیزم نگران نباش بعد چند مدت خوب میشه و خوابش تنظیم میشه. اینم یکی از سختیای مادر بودنه

1 Likes

و ی چیز دیگه غذای نفاخ اصلااا نخور. و اینکه بعد هر بار شیرخوردن اروغشو بگیر که باعث نفخ بیشتر نشه. بعضی وقتا ممکن زود اروغ بزنن بعضی وقتام دیر ولی حتما اروغشو بگیرو به پهلو بخوابونش

1 Likes

ممنون خانمی از راهنماییت من ناراحت سختیش نیستم ناراحت اینم که بچم درد میکشه
والا شوهرم را دارم سعی میکنم بهش مسئولیت بدم اگه بشه :wink:

بازم ممنون😍

بچه که طفلی خیلی درد میکشه اینم مثل دندون در اوردنشون درد داره. موفق باشی عزیزم

سلام عزیزم. پسر منم کولیک داره و واقعا اذیت میشه همین دوتا قطره رو من هم بهش دادم اما خوب نشد… تا اینکه گریپ میکسچر دادم و واقعا جواب داد هرچند دکترا مخالفن اما گاهی نباید به حرفشون گوش داد :grin: تو هم ازین بده … پدی لاکت رو البته قطع نکن و بده بهش… و غذاهای نفاخ هم خودت نخور

1 Likes

عزیزم میشه بپرسم شیر خودتون میخوره یا خشک؟

شیر خودم

عیب نداره پسر منم اینجور بود.بخاطر رفلاکسع

1 Likes

عزیزم دختر منم از سه روزگی کولیک داشت.هر قطره ای بگی دادیم ولی تاثیر نداشت. به توصیه یک دکتر شیر خشک ببلاک دادیم و ناگهان دیدیم 70 درصد خوب شد تا اینکه چند روز بعد کاملا خوب شد. ببلاک پروبیوتیک داره که درمان کولیکه… قبل از تایمی که دل درداش شروع بشه چند سی سی بهش بده. برای من که معجزه کرد

1 Likes

دختر من سه ماهگیش خوب شد

خیلی زیاده :disappointed_relieved:

سلام دوست عزیز پسر من هم همینطوری بود و الانم ک چهارماهو نیمشه کاملا خوب نشده و پدی لاکت میخوره محصولات گاوی مخصوصا شیرگاو به هیچ وجه نخور حتما آروق بچتو بگیر وقتی دل دردش شروع شد به صورت دمر بخوابونش روی دستت و آروم پشتشو ماساژ بده باید صبوری کنی عزیزم

2 Likes

۳ ماه خوبه ینی کمترین زمانه واسه خوب شدن کولیک، بعضی بچه ها تا ۹ ماهم طول میکشه که خوب بشن

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.