نحوه پخت گوشت خورشت

بچه ها چجوری گوشت و پیاز درست میکنید که سفت نشه

قشنگ بپزه سفت نمیشه گلم

منظورت گوشت وپیازوتفت میدیم؟

تنها چیزی ک باعث دیر پختن گوشت میشه نمک هست
اگر همون لحظه اول بهش نمک بزنی سفت میشه

4 Likes

گوشتو پیازو تفت بده بعد بهش آب جوش یا خیلی گرم اضافه کن شعله رو متوسط بذار میپزه.
آب سرد و شعله زیاد باعث میشه سفت شه.
آب به اندازه توش بریز که وسط کار آب اضافه نکنی چون سفت میشه.البته آب جوش مانعی نداره

2 Likes

والا بوده دو سه ساعت بیشتر نپخته

اره برای خورشت

نمی‌زنم هیچ وقت

شبی خانمی همین کارو میکنم، نمی‌دونم چرا نمیپزه… گوشت خر می‌فروشن به مردم 🤦

بنداز تو زود پز میپزه
البته منم یه سری گوشت خریدم به هیچ صراطی مستقیم نبود دیگه همون جوری نصفه پخته میخوردیم

1 Likes

من میریزم تو زودپز قششششششنگ میپزه

نمک و وقتی گوشتت پخت اضافه کن.

بريز تو زودپز ، راحت
گوشت ك تازه باشه زودمى پزه

مال منم نمیپزه مثلا مال گوساله خریدم ولی فک کنم مال گاو پیر دادن که اینقد دیرپزه

1 Likes

من همیشه پیاز داغ میکنم گوشتو میزارم داخل قابلمه فلفل و زرد چوبه و ادویه دلخواه رو میزنم اندازه یک چهارم لیوان اب میریزم در قابلمه رو میندم رو شعله کوچیک با حرارت کم نیم ساعت میزارم تا گوشتم به روغن بیاد بعد اگه بخوام رب میزنم ربم پنج دیقه میزارم با گوشت داغ بشه تا بوی خامیش گرفته بشه اخر سر آب اضافه میکنم با حرارت متوسط معمولا یکساعت و نیم تا دو ساعت میپزه.
وقتی گوشت پخت و خورشتم جا افتاد ی ربع قبل خاموشی نمک میزنم.
معمولا ظهر درست میکنم ک واسه شب اماده باشه و اگه احیانا گوشتم دیرپز باشه وقت کافی رو داشته باشم.

2 Likes

من از صبح زود این کارارو میکنم ولی رب رو زمانی میزنم که گوشتم حسابی نرم شده باشه

1 Likes

اخه من رب ک میزنم حتما باید با گوشتم سرخ کنم اگه سرخ نشه از طعمش خوشم نمیاد فکر میکنم اب و رب میخورم :grimacing::grimacing::grimacing:

1 Likes

منم رب رو سرخ میکنم بهش میزنم یا هم که آب گوشت که آفتاد به روغن توی همون گوشتا سرخش میکنم

1 Likes

البته من خیلی کم از رب استفاده میکنم بیشتر گوجه استفاده میکنم واسه خورش …واسه همه غذاهایی که با رب درست میشه همین کارو میکنم مصرفم ربم خیلی کمه در عوض گوجه زیاد

2 Likes

لابدگوشتت تازه نیست،یاگوشت سرده،ازقصابی بپرس چراگوشتش اینجوریه

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.