نحوه مصرف قرص دوفاستون

سلام دوستان من برای بارداری به پزشک مراجعه کردم و برام قرص دوفاستون تجویز کرده و گفته از روز ۱۶ پریودی مصرفش کنم سوالم اینه بعد از مصرف قرص اقدام به بارداری کنم؟ اخه شنیدم بعد از مصرف دارو یک هفته بعد پریودی اتفاق میوفته، گیج شدم میشه یکی راهنماییم کنه؟

دوفاستون برای تنظیم پریودی هست نه تحریک تخمدان

1 Likes

دوره رو ۲۸-۲۹ روزه میکنه

1 Likes

براساس ۲۸-۲۹ روز دوره ی پریودی
شما از یازدهم دوره پریودیت اقدام کن ( البته اگر دکتر بهت گفته که اقدام کنی)
از ۱۶ هم دوفاستون رو بخور منظم بشه

1 Likes

مرسی عزیزم
شما استفاده کردی؟
یعنی بعد از مصرف قرص، بصورت نرمال وقتی پریود شدم بعد از چهارده روز که تخمک گذاریمه برای بارداری اقدام کنم

مرسی از راهنماییت عزیزم :rose::rose::rose::rose:

1 Likes

بله یه دوره مصرف کردم و سر ۲۸ -۲۹ روز پریود شدم
به من گفته بود اقدامم بکنم
همون ماهی که قرار بود دوفاستون بخورم اقدام کردم و روز ۱۵ پریودی قرصمو خوردم
البته من خیلی جدی نگرفتم قضیه رو و ادامه ندادم خوردنش رو و قطعش کردم

1 Likes

من این ماه میخوام اقدام کنم الان شش ماهه که داروی تیروئید و پرولاکتین استفاده میکردم چون یه مقدار کم هورمونام ناممظم بود و دارو مصرف میکردم دکترم از این ماه اجازه داده اقدام کنم خدا کنه زود جواب بگیرم…

1 Likes

من سه دوره مصرف کردم ماه پیش آخرش بود واسه من از روز ۱۶ پریودی شبی دوتا خوردم وقتی تموم میشد ۵ روز بعد پری میومد .واسه تنظیم پریودی هستش از بارداری هم جلو گیری نمیکنه

1 Likes

۱۰ شب قرص میخوردم

1 Likes

قرص دوفاستون محرک تخمک گذاری نیست ولی دلیل اینکه برای بارداری دکترا تجویز میکنن اینه که تاریخ پریود رو منظم و دقیق کنه تا تخمک گذاری درست انجام بشه و منظم اینجوری بارداری هم زود صورت میگیره .منم یه ماه استفاده کردم البته نمیدونم دورش ۲۸.۲۹روزه میشه چون من قرص دوفاستون خوردم چند روز بعدش ازمایش بارداریم مثبت شد.

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.