نحوه خوابيدن در سه ماهه اخر بارداري

سلام ميخواستم بپرسم از هفته چندم بارداري ديگه نبايد طاق باز بخوابم

از زمانی که شکم بزرگ می شود یعنی حدودا ماه پنجم می بایست به پهلوی چپ و نه پهلوی راست خوابید. در بارداری بیشتر به پهلوی چپ بخوابید و زیر قسمت هایی از بدن که قوس دارند مانند پهلوها، زیر شکم و بین پاها بالش نرمی قرار دهید، با این روش کمتر غلت می زنید، آرامش بیشتری در خواب دارید و خونرسانی بهتر و بیشتری به اندامهایتان و از همه مهم تر جنینتان ایجاد می شود. ضمن اینکه برای تغییر وضعیتتان در هنگام خواب در ماه های آخر، برخلاف تصور قدیمی اطرافیان لازم نیست حتما بصورت کامل بنشینید. برای اینکار دو راه حل دارید یا می توانید در حالت خوابیده، با زانوهای به هم چسبیده و پاهای جفت هم، از پهلو به رو برگردید (یعنی اندام ها با هم و به آرامی در طی چند حرکت کوچک به سمت مقابل بچرخند)، یا اینکه از حالت خوابیده به پهلو به سمت شکم برگردید، کمی روی آرنج و ساعد تکیه داده و بلند شوید (کمی شبیه حالت گربه ) سپس به سمت مقابل برگردید.

ممنون از راهنماييتون فقط اينكه من قبل از بارداريم فقط طاق باز ميخوابيدم و اصلا عادت به پهلو خوابيدن ندارم بعضي وقتها متوجه شدم طالق باز خوايبدم بلافاصله به پهلو ميشم اما نميدونم چه مدت طاق باز خوابيدم ، ممكنه براي كودكم در اون حالت مشكلي پيش بياد؟ شنيدم تو حالت طاق باز بند ناف ممكنه دور گردن بچه بپيچه و اين موضوع ارامش خوابيدن رو از من گرفته :cry::cry::cry:

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.