نحوه استفاده قرص تری فازیک

سلام خسته نباشین
من 7 ماه هستش زایمان کردم و توی دوران شیردهی قرص لاینسترول میخوردم بعد از 6 ماه چون پریود نشدم با آزمایش عدم بارداری قرص تری فازیک رو شروع کردم. 9 شهریور قرصم تموم شد و امروز 13 شهریور پریود شدم. آیا باید قرص رو از امروز شروع کنم؟؟ممنون میشم زود جوابمو بدین

سلام عزیزم
حتماً و حتماً این نوع قرص را از دانه اول شروع کرده و به ترتیبی که روی بسته مشخص شده این تا دانه آخر مصرف کنید این قرصها نباید جابجا مصرف کرد و حتماً باید بر اساس ترتیب مشخص شده از دانه اول به دانه آخر به پیش رفته و مصرف گردند. مصرف این قرصها از روز اول قاعدگی شروع شده و بعد از پایان بسته اول 7 روز کامل قرص خورده نمی شود و از روز هشتم خوردن بسته دوم شروع می گردد و همین ترتیب 21 روز قرص خوردن و 7 روز نخوردن تا آخر ادامه می یابد. در اینجا نیز بهتر است قرصها در ساعت مشخصی از روز مصرف شوند.
اگر خانمی فراموش کرد قرصی را در ساعت مقرر خود مصرف کند فقط 12 ساعت بعد از آن فرصت دارد تا آن قرص را بخورد و اگر تا 12 ساعت بعد از ساعت مقرر قرص مصرف نشود قرص فراموش شده باید دور انداخته شود و در ساعت مقرر دانه بعدی قرص مصرف گردد و بقیه بسته نیز طبق معمول استفاده گردد. ضمن اینکه تا پایان بسته باید از یک روش پیشگیری از بارداری دیگر (مثل کاندوم) استفاده شود.

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.