ممکنه لوله هام بسته شده باشن؟

سلام وقتتون بخیر.من ۶ سال هست که ازدواج کردم،۳ سال پیش من توی ۵ هفته سقط داشتم الان تصمیم گرفتم که باردار شم ۱۰ مهر پریود شدم این ماه کلا جلوگیری نداشتم از ۶ آبان من دارم لک میبینم فکر نکنم باردار باشم میخواستم بدونم بخاطر سقطی که داشتم ممکن لوله هام بسته شده باشن؟ خیلی نگرانم

سلام عزیزم
علت سقط تون چی بوده؟

اون موقع شرایطشو نداشتم که بتونم نگه دارم البته قرص ارژانسی هم استفاده کرده بودم بعد که فهمیدم باردارم سونو دادم گفتن بارداریت از یه جایی به بعد انگار متوقف شده و مجبور به سقط شدم

عزیزم شما باید برای اطمینان از باز بودن لوله ها عکس رنگی بگیرید. بسته شدن یا چسبندگی لوله ها علت های زیادی می تونه داشته باشه مثل عفونت، زایمان و …
البته اگر سن تون زیر 35 سال هست و تازه شروع به اقدام کردید نیازی نیست عکس بگیرید چون تا یک سال فرصت دارید به صورت طبیعی اقدام کنید. اگر بعد از یک سال باردار نشدید باید بررسی های لازم رو از جمله عکس رنگی از رحم انجام بدید. زیر نظر پزشک باشید تا آزمایش های لازم رو براتون تجویز کنن. نگران نباشید چون استرس بزرگ ترین مانع برای بارداری محسوب میشه
تغذیه سالم داشته باشید، ورزش منظم انجام بدید و در زمان های مناسب نزدیکی کنید
انشالا به زودی نتیجه می گیرید :rose:

ممنون ازتون من ۲۵ سالمه بله متاسفانه خیلی استرس دارم همش با خودم میگم چون سقط داشتم دیگه نمیتونم بچه دار شم :disappointed_relieved:

خواهش می کنم
دقیقا این علت باردار نشدن شماست. فقط باید آرامش داشته باشید و اصلا به بارداری فکر نکنید
موقع نزدیکی فقط به لذت خودتون و همسرتون فکر کنید
الان بیشتره خانم ها بارداری اول شون سقط میشه نگران نباشید. اون سقط شما هم احتمالا به خاطر این بوده که از قرص استفاده کرده بودید

تمام آزمایشای پیش از بارداری رو هم دادم سونو ام دادم یه فولیکول ۱۷mm هم داشتم پریودام هم منظمه دکتر هم گفت مشکلی نداری فقط از بسته بودن لوله هام میترسم

خب خداروشکر
متاسفانه این عادت ما ایرانیاست که قبل از اتفاق افتادن مشکل حرص و قصه می خوریم. :face_with_raised_eyebrow:

1 Likes

واقعا ممنونم واسه راهنماییتون خیلی بهم دلگرمی دادین :rose::heart:

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم
موفق و پیروز باشید :rose:

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.