مقاومت کردن بچه برای رفتن به دستشویی

دختر من نزدیک 3 سالشه.از پوشک گرفتمش اوایلش هم خوب همکاری میکرد ولی یه مدت هست که نمیاد دستشویی و همه اش خودشو خیس میکنه.به نظرتون چه رفتاری باید داشته باشم یا چه راهکاری پیشنهاد میدین؟

وای دقیقا من این مشکل رو با پسرم داشتم همین یه ماه پیش
منم نمیدونم واقعا چی باعث شده بود اینجوری بشه.انقدر خودش رو نگه میداشت که یبوست هم گرفته بود.حالا دیگه چون یبس بود و درد داشت از دستشویی رفتن می ترسید
مجبور شدم بردمش دکتر بهش ملین و پروبیوتیک داد
خودمم انقدر قربون صدقش رفتم و واسش توضیح دادم که اگه نره چه اتفاقی میوفته تا اینکه الان خوب شده دوباره
حتی میرفتم تو دستشویی کنارش میموندم تا ترسش بریزه
ولی خیلی اذیت شدم اشکمو درآورده بود

2 Likes

خدا رو شکر که مشکل تون حل شد.
ولی دختر من برای جیش کردن نمیاد ببرمش و خیلی مقاومت میکنه و آخرش هم میبینم خودشو خیس کرده.
نمیدونم اگر دائم بگم بیا بریم دستشویی بهتره یا اینکه اصلا چیزی نگم؟!

مجبورین بذارین خودشو خیس کنه تا عاقبت کار خودشو ببینه
پسر من که هرچی بهش میگی جیش داری انگار فقط باید بگه نه
من الان سعی میکنم صبر کنم خودش بگه

با یه جایزه های خیلی کوچیک تشویقش کنین
اما واقعا کوچیک باشه
مثلا برچسبی یه چیز خیلی کوچولو
که بتونه جمع کنه
بعد وقتی مثلا 10 تا شد یه دونه اضافه تر بهش بدین
شاید تشویق بشه

1 Likes

عزیز این چیزا واسه وقتیه که تازه میخوای از پوشک بگیری.دیکه الان گول نمیخورن
بچه های ما اون مراحل رو طی کردن
پسر من بعداز یک سال و سه ماه که داشت بدون هیچ مشکلی دستشویی میرفت یهو شروع کرد لجبازی

1 Likes

هر دوساعت یه بار ببرینش دسشویی

1 Likes

به حال خودش بذار تا کم کم راضی شه.براش توضیح بده که این کار و باید تو سرویس انجام داد نه روی فرش و اتاق. لگن براش بخر ازین پلاستیکیا بگو هروقت جیش داشتی برو بشین رو لگن.ابدا دعواش نکن.شاید هنوز امادگیشو نداره از پمپرز گرفته شه هنوز نمیتونه خودشو کنترل کنه.و هیچ اشکالی هم نداره.تا چهارسالگی وقتهست که بچه کنترل خودشو به دست بیاره.

1 Likes

بچه فامیل ما تا ۶ سالگی تو پوشک دستشویی بزرگ میکرد :neutral_face: تا اینکه میخواس بره مدرسه خجالت میکشید کم کم ترک دادنش از پوشک :woman_facepalming:t2:

واویلا :woman_facepalming:t2:

1 Likes

من هم جایزه رو امتحان کردم.
هم توالت فرنگی کوچولو براش گرفتم.
مشکل منم اینه که اوایل اینجوری نبود و خودش هم خیلی حساس بود که خیس نشه و زود بهمون میگفت ولی الان چند وقته که اینجوری شده و اصلا نمیگه.خودمم که میخوام ببرمش خیلی مقاومت میکنه که نیاد.

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 30 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشید، بهتره گپ جدیدی رو آغاز کنید.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.