معضل صاحبخانه و مستاجر

سلام عزیزان دل
یه مشکلی برامون پیش اومده گفتم باهاتون درمیون بذارم
ما اسفند ماه یه خونه خریدیم که توش مستاجر داشت، تا آخر خرداد هم قرارداد داشت، ما هم که خودمون مستاجر بودیم تا دی قرارداد داشتیم، به مستاجرمون گفتیم بشین تا وقتی که خودمون قراردادمون تموم بشه
نا گفته نمونه که ما قراردادمون که تموم شده بود با صاحبخونه مون لفظی تمدید کردیم و چیزی مکتوب نکرده بودیم
گذشت و یه روز صاحبخونه ما اومد گفت خونه رو فروختم ما هم گفتیم پس بیا قرارداد مارو تمدید کن گفت نه مشکلی نیست من به خریدار گفتم که شما تا دی قرارداد دارین
حالا این صاخبخونه جدیده اومده میگه تا یه ماه دیگه بلند شید
ما هم به مستاجر خودمون گفتیم باید تخلیه کنی موعد قراردادت میگه شما قبلا گفتین بشین، حالا من نمیرم
خلاصه ما چون قراداد نداریم باید تخلیه کنیم و فعلا آواره ایم با بچه کوچیک
به نظرتون حکم تخلیه می تونیم بگیریم؟؟؟ قوانین کرونا اجازه میده؟؟

25 Likes

شما هم که با مستاجر تون قرارداد که نبستین.میتونین بلندش کنین.اما باید یه ماه مهلت بدین

9 Likes

سلام
اگه مستاجرخودتون قرارداد داره نه نمیشه بگین بلندشوتا تموم شدن قراردادش
وشمارو میتونه بگه بلند شین چون شما قرارداد ندارین

7 Likes

عزیزدلم حتما یا یه وکیل و مشاور حقوقی صحبت کنید
شاید برای این مورد تبصره یا قانونی باشه

4 Likes

باید یک ماه تا سه ماه فرصت بدید تا بلند بشه

4 Likes

حکم تخلیه هم میدن
چطور شما رو بلند کنن اونا بشینن؟
کرونا برای همه اس

6 Likes

موعظل مؤزل معظل معذل موعذل موعزل معزل موءزل موظل

5 Likes

اولش میگن برید مصالحه کنید
اگه نشه حکم میدن

3 Likes

خب شما هم به مستاجرتون یه ماه وقت بدید عزیزم تا اونم بتونه جایی رو پیدا کنه

2 Likes

حکم.تخلیه الان صادر نمیکنن

5 Likes

من شنیدم بخاطر کرونا دیگه حکم تخلیه نمیدن بازم قوانین جدید خبر ندارم

6 Likes

عزیزم چون مکتوب نکردید نمیتونید ادعایی کنید. اما اگر با مستجر خودتون مکتوب کرده باشید میتونید ضرر و زیان رو بدید و قولنامه رو فسق کنید.صاحب خونه برادرمنم همینکار رو گرد میخواست،برای پسرش عروسی بگیره شش ماه زودتر مجبور شدن بلند شن. شماهم بهشون بگو یک ماه فرصت دارید برید خونه پیدا کنید .چه پررو شدن مستجرای الانی :confused:

5 Likes

ولی برادرمن قرارداد داشت و یکماه فرصت داد خونه پیدا کنه بلند شه

3 Likes

اگه خودشون قبول کن به توافق برسن اره ولی اگه به شکایت برسه طبق قرارداد عمل میکنن وبرا تخلیه یه فرصت میدن

3 Likes

اگه قرار داد داره نمیتونین

3 Likes

بلایی که صاحبخونه خودتون سرتون اورده میخایین سر مستاجرتون بیارین،قانونی نمیدونم ولی وجدانی سخته،حداقل جریانو بهشون بگین و ی مهلت بهشون بدین که خونه پیدا کنن،یا اصلا بجا اینکه برای خودتون دنبال خونه بگردین شما هم دنبال خونه واسه مستاجرتون باشین البته خودشون درجریان باشن،اینجوری بهتره حداقل بعدا عذاب وجدان ندارین

8 Likes

وقتی خودت میخای بری تو خونت میتونی حکم تخلیه بگیری

3 Likes

اگه قرارداد داره نمیتونین بخاطره کرونا شنیدم حتی قراردادم داشته باشی نمیتونی بلند کنی ولی باز برین سوال کنین

3 Likes

بهترین راهش اینه که توافقی با همدیگه حل کنید
که هر دو طرف راضی باشن و این وسط کار ب قانون نکشه

4 Likes

نمیشه وقتی قرارداد داره .دقیقا همین بلا سر ما اوند پارسال لفظی قرارداد بستیم صاحبخونه فروخت ماهم مجبور شدیم یه خونه پیدا کنیم و خیلی اذیت شدیم واقعا این شد عبرت که همچیز رو کاغذ معتبر تره

3 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.