مضرات وای فای در بارداری

سلام اساتید گروه میخواستم بدونم تو بارداری واقعا وای فای تاثیر بد روی جنین میزاره یا نه ممنونم

3 Likes

فک نکنم تاثیرداشته باشه.خب ت مودم خودتون خاموش کنی باز امواج وای فای همسایه ک هست. زیاد حساس نشو

1 Likes

اره میزاره فکر میکنی چرا نسبت به قدیم انقدر مشکلات جنین زیاد شده از سبک زندگیه بعدم شاید برا یکی تاثیر نزاره ولی هرکی ژن خاصی داره بعضیا در برابر چیزایی مقاوم ترن گرچه بازم رو اعصاب تاثیر میزاره نباشه بهتره

5 Likes

محققان می‌گویند اشعه‌های ساطع شده از گوشی های موبایل و مودم های وای فای برای مادران باردار و جنین‌شان خطرناک است. بسیاری از پزشکان بر این باورند که امواج WiFi باعث عقب‌ماندگی ذهنی جنین، مشکلات رفتاری در کودک، بیش‌فعالی و مشکل ارتباطی کودک با دیگران می‌شود و به همین دلیل توصیه شده که زنان باردار در این دوران کمتر از وسایلی مانند گوشی موبایل و لپ تاپ استفاده کنند و زیاد در معرض امواج وای فای قرار نگیرند.

تاثیر امواج وای فای بر مغز
امواج وای فای عوارض زیادی برای سلامت بدن به خصوص سلامت مغز دارد و این عوارض در کودکان بیشتر مشاهده شده است. از جمله عوارض وای فای می‌توان به سردرد، خستگی، اختلال خواب، مشکل گوارشی، اختلال در حافظه، استرس و حتی افسردگی اشاره کرد. همچنین برخی محققان می‌گویند این امواج می‌تواند باعث سقط جنین شود. زنان بارداری که در معرض اشعه‌های این‌چنینی قرار می‌گیرند بیشتر با مشکلاتی چون زایمان زودرس مواجه می‌شوند.

یکی از عوارض امواج وای فای بر جنین، بیش‌فعالی است. گفته شده قرار گرفتن مادر در معرض WiFi بر تکامل مغز جنین تاثیر می‌گذارد و باعث بروز بیش‌فعالی می‌شود. سلول‌های عصبی در دوران جنینی بیشترین رشد را دارند و به همین دلیل بیشترین تاثیر وای فای بر جنین در این قسمت خواهد بود.
توصیه‌هایی برای کم کردن آسیب‌های امواج وای فای
محققان برای جلوگیری یا کمتر کردن آسیب‌های ناشی از امواج وای فای در دوران بارداری راه‌های زیر را توصیه می‌کنند:

1. گوشی را در نزدیک بدنتان نگه ندارید. مثلا برای حمل موبایل خود بهتر است آن را داخل جیبتان نگذارید و گوشی را در کیف نگه دارید.

2. دستگاه‌های بی سیم در حال کار، مانند تبلت روشن را از بدن خود دور کنید.

3. برای مکالمه با موبایل، آن را در حالت بلندگو قرار دهید یا با هندزفری مکالمه کنید.

4. در خودرو، قطار یا آسانسور از دستگاه‌های بی سیم مانند موبایل و تبلت استفاده نکنید.

5. در جایی که می‌خوابید از دستگاه های بی سیم استفاده نکنید.

6. تا جای ممکن سعی کنید از طریق مودم‌های کابل‌دار به اینترنت متصل شوید.

7. زمانی که از اینترنت استفاده نمی‌کنید، حتما مودم را خاموش کنید.

8. زیاد در معرض دستگاه های وای فای قرار نگیرید و به مدت طولانی از اینترنت و دستگاه های بی سیم استفاده نکنید.

9. دوشاخه دستگاه مودم خانگی‌تان را در زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید از برق بکشید.

10. در نزدیکی مودم و دستگاه بی سیم خود نخوابید.

1 Likes

عزیزم تاثیر میذاره
من خودم تو یه کلیپ دیدم که امواج موبایل مورچه ها را گیج کرده بود
خودم شبا گوشیم رو خاموش میکنم
وای فای هم سعی میکنم روشن نباشه زیاد
حالا اگرم تاثیر نداشته باشه رعایت کنی ضرر نمیکنی.

1 Likes

ممنون از همه شما دوستان حتما رعایت میکنم

2 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.