مصرف ویتامین دی در سه ماه اول بارداری

سلام .خانم حکیمی من از سه ماه قبل بارداریم تا الانی که باردار شدم و هفته یازده هستم دکترم برام مصرف ویتامین دی روزانه با دوز ۱۰۰۰ تجویز کرده .حالا به یه پزشک دیگه رفتم و اون به من گفت مامعمولا تا سه ماه اول ویتامین دی تجویز نمیکنیم فقط فولیک اسید.گفت مصرفت رو قطع کن . من توی اینترنت هم که سرچ کردم دیدم اکثرا نوشتن که بعد از سه ماهگی ویتامین دی مصرف کردند.حالا من نگران شدم خدایی نکرده مصرفش باعث ایجاد مشکلی برای بچم نشه .(البته اینم بگم که با وجود مصرف قرص ویتامین دی هنوز توی رنج ناکافی هستم و عددش ۲۵ هست)

1 Likes

کسی کمکم نمیکنه😔

عزیزم منم از اول بارداری قرص ویتاین دی مصرف میکردم با دوز ۱۰۰۰ ازمایش که داده بود ویتامین دی بدنم ۷ بود الان که تو ۸ ماهم هستم هنوز مصرف میکنم روزی دوتا

1 Likes

سلام عزیزم
اگر پزشک لازم دیدن که شما از این ویتامین استفاده کنید حتما این کار رو انجام بدید چون بعضی مواقع ضرر دارو از فایدش کمتره. اگر به پزشک تون اعتماد ندارید بهتره دکترتون رو عوض کنید.

1 Likes

سمیرا جان از همون اول اولش شما هم استفاده میکردی؟

1 Likes

اخه بیشتر پزشک ها نظرشون به اینه که نباید استفاده بشه .آدم نمیدونه
سلامت بچش رو بعد خدا دست کی بسپاره.

1 Likes

از زمانی که اولین ازمایش بعد فهمیدن بارداریم دادم گلم

1 Likes

شما از پزشکتون راضی هستید کدوم شهر هستید؟من یه سوال دیگه هم دارم پزشکم بهم گفته هیچ نوع غذایی در یایی استفاده نکنم در صورتی که اکثر دکترها مصرف ماهی قزل الا رو مجاز میدونن.

1 Likes

اگر بدن تون به این ویتامین نیاز داره باید استفاده کنید عزیزم. این که میگن نباید قبل از سه ماه مصرف بشه در صورتیه که سطح این ویتامین در بدن نرمال باشه. با توجه به این که شما کمبود ویتامین a دارید حتما باید استفاده کنید عزیزم. پزشک شما با توجه به آزمایش ها این دارو رو براتون تجویز کردن و ایشون بیشتر از هر کسی از نیاز های بدن تون آگاه هستن

1 Likes

بله من راضیم گیلانی هستم عزیزم

2 Likes

ممنونم از راهنماییتون

1 Likes

بسلامتی عزیز دلم .انشالله با سلامتی کامل فارغ بشید🙏

1 Likes

منم ويتامين د بدنم خيلي كم بود ولي دكتر قرص جدا بهم نداد فقط ازهمون روز اول كلسيم دي برام تجويز كرد

2 Likes

فدات گلم همچنین

1 Likes

عه خوشبختم منم گیلانی ام :blush::blush:

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم :rose:

ایجاااانم:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:کدوم شهر

1 Likes

رشت :blush::wink:

1 Likes

:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:ایجاااانم

1 Likes

شمام رشتی؟ :blush:

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.