مصرف دارو در بارداری

دوران بارداری زمان خیلی حساسیه و مراقبت زیادی می خواد. به خصوص در مورد مصرف دارو در این دوران که می تونه تاثیر مستقیمی بر سلامت جنین بذاره.
مامانای عزیز در اینجا می تونیم با هم لیستی درست کنیم از داروهایی که در دوران بارداری مجاز یا غیرمجازن.
اگه دارویی رو در دوران بارداری استفاده کردید بگید دلیلش چی بوده و اینکه مشکلی براتون ایجاد نشد؟

2 Likes

سلام.من شیاف دیکلوفناک۱۰۰ دوهفته ست دارم استفاده میکنم.برای تسکین دندون دردم.هفته ۳۶بارداری هم هستم.مشکلی برای جنینم پیش نمیاد؟اگر دندونم رو بکشم بهتر نیست؟لطفا راهنماییم کنید.

1 Likes

سلام عزیزم شیافو دکترتون تجویز کرده؟

سلام من اولين ووز از آخرين قاعدگيم ٢٤فروردين بوده
و ٢٢ارديبهشت فهميدم باردارم
دكترم بهم قرصهايي كه داده:
١.فوليك اسيد ٥
٢.دوفاستون هر ٦ساعت
٣.پردنيزولون هر ١٢ساعت
٤.لووتيروكسين ٠/١ميلي گرم هر روز ١/٢ناشتا
٥.ويتامين eيك روز در ميان
٦.استراديول والرات هر ١٢ساعت ١/٢

البته من سابقه سقط اجباري داشتم
ضربان جنين تو ٨هفته ايستاد حدود ١/٥سال پيش
و براي بارداري مجددم همسرم از آمپول hmg استفاده كرد

من هفته شانزدهمم.قرصایی که تاحالا دکتر بهم داده اسیدفولیک،دمیترون،آمپول اندانسترون، شیاف پروژسترون،قرص کلسیم دی، قرص امگا۳، امپرازول، مدروکسی پروژسترون، قرص برای فشارخون وچنتا آمپول وقرص دیگه…
کلا فکرمیکنم دکترم خیلی دارو میده بهم، منم اصلا استفاده نمیکنم. هفته چهارم لکه بینی داشتم که سریع قطع شد. هفتا شیاف پروژسترون که گذاشتم لکه بینیم قطع شد نمیدونم چرا دیگه سی تا سیکلوژست واسم داد؟! یا بهش گفتم دو بارفشارم رسیده به سیزده ونه، سه بسته قرص واسه فشارم نوشت که نخوردم وهمینطور بقیه داروها که نخوردم.
شوهرم میگه حتما یه چیزی میدونه که دارومیده!:thinking:
موندم توی این دوران اونم با عوارضی که داروها دارن چرا باید اینهمه دارو بده!؟؟

سلام من واسه بارداری تو اقدام هستم من قرص آهن استفاده میکنم ولی نمیتونم اونو رو پایین کنم باید با دندون تکه تکه کنم تا بتونم زیرکنم قرص رو احساس میکنم چند وقتی وقتی خرما اینا میخورم ته دندونم میره دندونه گردم سیخ میزنه بنظرتون جلوتر از بارداری پیش متخصص دندان باید برم یا ن خیلی میگن نمی خواهد

عزیز لازمه که اگر دندونات مشکل دارن قبل از بارداری اقدام کنی برای رفع مشکل چون من از هرکسی که شنیدم گفتن مشکل ایجاد می‌کنه زمان بارداری
در ضمن خود بارداری تأثیر می‌زارن رو دندون باعث درد دندون میشه پس همین حالا اقدام کنید برای رفع دندوناتون

1 Likes

باشه مرسی عزیزم که جواب سوال منو دادی دوست عزیز

سلام من ۷هفته ‌۵رومه سابقه دوتا سقط تو۵و۶هفته داشتم دکتر برام شیاف پروژسترون و دوفاستون و دمیترون و ا س ا نوشتن اسید فولیک شبی دوتا یک میلی گرمی استفاده میکنم بنظرتون خطری نداره

سلام،من هفته ۱۴هستم،تو هفته ۵ به مدت ده روز شیاف پروژسترون استفاده کردم،از قبل قرص لووتیروکسین واسه تیروئیدم استفاده میکردم الانم دارم ادامه میدم،قرص هایی که تو این دوران استفاده میکنم فولیک اسید،مولتی ویتامین پریناتال،قرص ویتامین دی ۱۰۰۰،این هفته دکتر بهم کلسیم هم داده،

سلام.کسی میدونه برای سرماخوردگی باید چیکار کرد؟؟؟ نمیدونم چه دارویی بخورم ک ضرر نداشته باشه.ابریزش و سردرد و گلودرد شدید دارم!!!

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.