مشکوک به پولیپ دهانه رحم

سلام لطفا جواب سونو مامانمو ببینین.تو معاینه ماما مشکوک یه پولیپ دهانه رحم بود متخصص براش سونو واژینال نوشت.امروزم روز 16سیکلشه ممنون.

سلام عزیزم
من خیلی در این مورد چیزی نمی دونم اما این طور که متوجه شدم ایشون فیبروم دارن
به نظرم بهتره این عکس رو برای کارشناسان مامایی بفرستید تا براتون کامل توضیح بدن
با تلفن ثابت به این شماره زنگ بزنید لطفا 02170701050

ممنون

1 Likes

خواهش می کنم :rose:

فقط من الان دسترسی به تلفن ثابت ندارم.فقط میشه بگین فیبروم خطرناکه یانه؟؟؟درمان دارویی داره؟؟

نگران نباشید عزیزم هر چیزی درمانی داره حتی خانم هایی هستن که با وجود فیبروم باردار هم میشن و مشکلی پیش نمیاد

فیبروم یا فیبروئیدهای رحمی به توده‌های غیر سرطانی و خوش خیم که در ناحیه رحم رشد می‌کنند، اطلاق می‌شود. بسیاری از زنان دارای فیبروم‌های رحمی هستند.
این فیبروم‌ها می‌توانند در جاهای مختلف رحم رشد کنند و اندازه آن‌ها معمولا متفاوت است. برخی اوقات این فیبروم‌ها باعث درد و ناراحتی فرد می‌شوند، اما به طور معمول خطرناک نیستند و زندگی فرد را تهدید نمی‌کنند.

تشخیص زودهنگام فیبروم‌های رحمی بسیار مهم است و گام مهمی در جلوگیری از برداشتن رحم (هیسترکتومی) در آینده خواهد بود.

درمان فیبروم رحم

درمانی که پزشکان متخصص برای فیبروم رحم تجویز می‌کنند، به سن، وضعیت سلامت عمومی فرد و اندازه فیبروم بستگی دارد. ممکن است در برخی از موارد از درمان‌های ترکیبی استفاده شود.

۱. داروها

برای کوچک کردن فیبروم و تنظیم میزان هورمون‌های ترشح‌شده می‌توان از برخی داروها در روند درمان فیبروم کمک گرفت، آگونیست‌های هورمون آزادکننده در گنادوتروپین‌ها، مانند لوپرون، باعث افت سطح استروژن و پروژسترون می‌شود.

در نهایت نیز به قطع قاعدگی و کوچک شدن فیبروم می‌انجامد.

برخی دیگر از روش‌های درمانی نیز به کنترل خون‌ریزی و کاهش درد ناشی از فیبروم رحم کمک می‌کنند، ولی موجب کوچک شدن آن نخواهند شد. به مثال‌های زیر توجه کنید:

وسیله درون‌رحمیِ آی یو دی که باعث ترشح هورمون پروژستین می‌شود؛ پروژستین نوعی پروژسترون ساختگی است.

داروهای آرام‌بخش ضددرد و ضدالتهابی مانند ایبوپروفن که به نسخه نیاز ندارند.
قرص‌های ضدبارداری.

۲. جراحی

در صورت وجود چندین فیبروم در رحم یا فیبرومی که بزرگ شده است، از جراحی موسوم به میومکتومی استفاده می‌شود، این جراحی نیازمند ایجاد برشی بزرگ روی شکم است تا به‌واسطه آن فیبروم را خارج کنند. این جراحی می‌تواند از طریق لاپاراسکوپی نیز انجام بشود.

در بعضی موارد وقتی هیچ‌یک از روش‌های درمانی پاسخ‌گو نیستند، عمل هیسترکتومی انجام می‌شود، در این عمل، رحم به‌طورکلی خارج می‌شود و دیگر امکان بارداری وجود نخواهد داشت.

۳. روش‌های کم‌تهاجمی جراحی

در این روش‌های جراحی به انجام برش‌های کمتری نیاز است و از اشعه‌ها برای درمان و فرایند جراحی استفاده می‌شود.

در این روش، فرد مبتلا به فیبروم درون دستگاه ام‌آرآی دراز می‌کشد و خیلی ساده، پزشک درون رحم را معاینه و مشاهده می‌کند.

سپس به کمک اشعه‌هایی با فرکانس بالا، فیبروم شکسته می‌شود و ازبین می‌رود.

از سایر روش‌های کم‌تهاجمی می‌توان به میولیسیس اشاره کرد.

در این روش جریان یا لیزر الکتریکی باعث کوچک شدن فیبروم می‌شود. کریومیولیز نیز روش دیگری است که به‌واسطه آن فیبروم منجمد و ثابت می‌شود.

در شیوه جراحی انقباض آندومتر نیز وسیله مخصوصی در رحم قرار می‌گیرد که دیواره رحم را با جریان الکتریکی، آب داغ، ریزامواج و گرما ازبین می‌برد.

ممنون عزیزم

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم
بعد از این که به پزشک شون مراجعه کردن به ما هم اطلاع بدین نتیجه رو لطفا
نگران نباشید ما برای سلامتی شون دعا می کنیم :rose:

1 Likes

حتما. ممنونم ازتون

1 Likes

سلام خانم حکیمی.دکتر ازمایش رو دید گفت فیبروم نیس چون ضخامت اندومتر کمه مشکلی نیس.فقط موقع معاینه دهانه رحم یه پولیپ خیلی ریز بود که همون موقع برداشت.فقط چون دوطرف تخمدان کیست بود یه سری ازمایشات بدخیمی واسه کیست نوشت

سلام عزیزم
خیلی ممنونم از این که اطلاع دادین
انشالا که اون هم به زودی برطرف میشه :rose:

1 Likes

خواهش میکنم.ممنونم بابت راهنماییاتون

1 Likes

سلام خانم حکیمی عزیز.مامانم کیست دو طرفه تخمدان داشت که دکتر واسه کیستش یه سری ازمایش نوشت میشه ببینید ممنون

1 Likes

سلام عزیزم
من الان سرچ کردم اما دقیقا نفهمیدم چی به چیه
این آزمایش ها برای اینه که ببینن روند درمان چه طور بوده و آیا سرطان عود کرده یا نه (چیزی که من از این مطالبی که خوندم فهمیدم)
بهتره با شماره 02170701050 تماس بگیرید عزیزم انشالا که برای مادر شما چیز خاصی نباشه و همه چیز خوب باشه

عذر می خوام نتونستم کمکی بکنم :slightly_frowning_face:

1 Likes

ممنون

1 Likes

نه عزیزم ممنونم.فقط من از بس گیجم و استرس دارم متوجه ترجمه این قسمت نشدم شما میتونین کمکم کنین؟؟

نوشته اگر بیشتر از 11.4 باشه ریسک سرطان زیاده و اگر کمتر باشه ریسکش هم کمتره
الان عدد آزمایش مادرتون 14.91 هست یعنی از 11.4 بیشتره. نگران نباشید چون این عدد خیلی بیشتر از 11 نیست

1 Likes

ممنونم

1 Likes

خواهش می کنم :rose:

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.