مشکل هورمونی

سلام. دختر ۲۶ ساله هستم. حدود دوماه پیش به علت لکه بینی های قبل از شروع قاعدگی به پزشک مراجعه کردم ایشون آزمایش هورمونی و سونو نوشت …توی سونو به لحاظ سایز تخمک و تخمک گذاری مشکلی نداشتم اما آزمایشاتی که دادم آنتی مولرین هورمونم پایین بود و تیروئیدم هم در مرز کم کاری بود دکتر علاوه بر توصیه من به مراجعه به متخصص غدد برای کم کاری تیروئید ، قرص مدروکسی پروژسترون و پودر اینفولیک تجویز کردن که حدود دوماه هست دارم مصرف میکنم تا اینکه در ماه گذشته دوبار پریود شدم و هر پریودی حدود دوازده روز طول کشید و الانم بعد از ۵ روز پاکی باز پریود شدم البته خونریزی رقیق ندارم همه بصورت لخته و تیره رنگ هست و بسیار هم کم ریزش دارم… با دکتر تماس گرفتم ایشون پرسیدن نزدیکی داشتم یا نه… اینم لازم به ذکر میدونم که زمانی که درمان رو شروع کردم مجرد بودم ولی الان عقد کردم ولی نزدیکی نداشتم. دکتر گفتن شاید تیروئید کار خودش رو کرده و کم کاریش جدی شده …‌با این اوصاف درگیرم و نمیدونم قرص مدروکسی رو ادامه بدم یا نه چون دستور پزشک این بودش که قرص رو از روز ۱۱ پریودی به مدت دو هفته بخورم ولی با وجود این سه پریودی اخیرم که حسابی بهم ریخته توی خوردن قرص و ادامه دارو درمانی مرددم… ضمن اینکه پزشک من اهواز بوده و من الان دیگه دسترسی به ایشون ندارم چون به تهران نقل مکان کردم… نمیدونم الان باز برم پیش دکتری دیگه و مجدد آزمایش بدم یا به همین روند دارودرمانی ادامه بدم چون ظاهرا تا دو هفته دیگه پودر و قرصم تمام میشه …ممنونم

@hakimi

نیلوفر جون جوابتونو بدن بهتره گلم

ممنونم عزیزم امیدوارم جواب بدن :*

1 Likes

سلام عزیزم
شما اولین کاری که باید انجام بدید اینه که به دکتر غدد مراجعه کنید تا با آزمایش مشخص بشه که کم کاری تیروئید دارید یا نه. چون یکی از علائم کم کاری تیروئید همین خونریزی های زیاد و غیر طبیعی هست که شما الان دارید. فعلا نیازی نیست قرص مدروکسی رو ادامه بدید. اول این موضوع رو حل کنید بعد

ازمایشاتی که قبلا انجام دادی رو ببر پیش ی متخصص غدد تو تهران باداروهات خودش میدونه چکار کنه

ممنونم از شما عزیز گرامی

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم :rose:

آزمایش هورمونی روکی بایدانجام بدیم؟؟؟؟

چون من شنیدم بایدروزسوم پریودی انجام بدی…ایاحقیقت داره

برا چی دروغ باشه؟ آره گلم روز سوم پریود هست

چون دکتری که برامن نوشت دکترزنان نگفت روزسوم پریودی بدی

نیلوفر جون تو پرکاری تیرویید خونریزی زیاده تو کم کاری آدم مدام عقب میندازه.

1 Likes

عزیزم حتما برو پیش فوق تخصص غدد تا اون بگه چیکار بکنی تشخیص کم کاری یا پرکاری فقط با آزمایش هم نیست شاید برات سونو بنویسه شاید هم بگه عکس هسته ای بگیری بهر حال وقتی کسی مشکل هورمونی داره باید صبر و حوصله داشته باشه و مدام بره دکتر و آزمایش بده تا سطح هورمونها رو کنترل کنن اینجور سوالا رو کسی نمیتونه از علایم برات توضیح بده فقط باید دکتر خوب انتخاب کنی و تند تند آزمایش بدی.

1 Likes

مرسی متشکرم

ممنونم عزیزم

پزشک من به من توصیه کرد روز دوم یا سوم انجام بشه

بستگی داره چه آزمایشی باشه …مثلا همین آنتی مولرین هورمون که ذخیره تخمدان رو بررسی میکنه هرروزی از سیکل باشه فرقی نداره ولی برای آیتم های دیگه شاید روز چندم بودن اهمیت داشته باشه مثل تیروئید که توصیه میشه روز دو یا سه انجام بشه

1 Likes

درواقع من اصلا خونریزی نداشتم همه لک بود ولی تمومی هم نداشت الان اون قرص مدروکسی رو قطع کردم شکرخدا دارم پاک میشم

1 Likes

ممنون از راهنمایی

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.