مشکل تخمدان ها

یه سوال.ضعیف بودن تخمک با تنبلی تخمدان یکیه؟؟

1 Likes

آره عزیزم یکیه اگه تخمدان تنبل باشه تخمک گذاری ضعیف میشه

1 Likes

نه عزیزم یکی نیست تنبلی تخمدان یا همون پلی کیستیک یعنی تعداد زیادی فولیکول ریز که قابلیت بارور شدن ندارن و درمانی هم نداره فقط با دارو کنترل میشه. ضعیف بودن تخمک اصطلاحیه که برای ریز بودن فولیکول به کار میره و در اصل درست نیست. وقتی اندازه فولیکول کم باشه به اصطلاح میگن تخمکش ضعیفه و این مشکل با داروهای محرک تخمک گذاری حل میشه و فولیکول ریز بزرگ میشه و تخمک می تونه آزاد بشه.

1 Likes

ممنون از پاسختون

1 Likes

حالا متفورمین وdupbaston برا کدومشون تجویز میشه؟

عزیز متفورمین برای تقویت فولیکول هست و دو فاستون تنظیم کننده قاعدگی و در صورت تنظیم شدن قاعدگی پیدا کردن روز تخمک گذاری راحت تر میشه

2 Likes

مرسی خیلی ماهیییییی

خواهش می کنم عزیزم

زهره جان درست فرمودن دوفاستون برای تنظیم قاعدگی هست و متفورمین برای تحریک تخمک گذاری

1 Likes

من سری های قبل که نیرفتم دکتر متفورمین بهن دادن خیلیاش نخوردم الان میتونم بخورم ؟چه موقع چجوری میشه خورد

بهتره طبق دستور پزشک مصرف کنید عزیزم. سرخود نخورید

مرسی عزیزم

1 Likes

خواهش میکنم :rose:

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.