مشاوره میخوام

سلام دوستان،شوهر من با برادرشوهرم شریکن،یه شراکت بی حساب کتاب ک هرکی هرچی خرج کرد، ما الان ۱سال و نیم عروسی کردیم،برادر شوهرم۸سال یه بچه هم دارن
من حس میکنم جاریم از وقتی ما عروسی کردیم خیلی حریص شده ب پول خرج کردن،مدام برای خودش و بچش لباس میخره دقیقا ۳برابر من پول خرج میکنه،
هرچی ب شوهرم میگم میگه:من نمی تونم حرفی بزنم نمی تونم ک دعوا کنم،هرچی هم ب داداشم میگم میگه منم پول ندارم.
منم خیلی عجله دارم ب خونه خریدن ولی با اینا ما ب هیچ جا نمیرسیم چون هرچی من پول جمع کنم اونا خرج میکنن،،،واقعا نمیدونم چکار کنم، خیلی اذیت میشم هر دفعه هم ک ب شوهرم میگم حتما بحثمون میشه و مطمئنم شوهرم خیلی بدش میاد،هیچوقت دوست نداشتم سر مسائل مالی باهاش بحث کنم ولی نمیشه

1 Likes

سلام
دوست من شراکت هم قاعده و قوانین خودش رو داده. به نظر من بهتره که هرکسی بدونه و سهم و درامدش چقدره.
و این رو هم درنطر بگیر که خرج و پخارج تازه عروس و دامادها خیلی کمتر از زن و شوهریه که هشت ساله ازدواج کردن و یه بچه هم دارن. نمیشه انتظار داشت اونا اندازه شما خرج کنن. ولی بهتره با روی خوش و گشاده رویی از همسرتون بخوایید در عین حفظ شراکت، سهم درآمدیش رد با برادرش تفکیک کنه. تا هرکسی به اندازه ای که تمایل داره خرج یا پس انداز کنه

خیلی سعی میکنم با روی خوش بگم ولی وقتی ازشون دفاع میکنه و حق میده ک خرج کنن عصبانی میشم،مثلا میگم خیلی برا بچش لباس میخره میگه خب بچه ست! اینجا دیگه صدام در میاد

به نظر من از یه بزرگتر که شوهرت قبولش داشته باشه مشورت بخواین و اجازه بده اون به شوهرت بگه که شراکت قواعد خودش رو داره
شاید اینجوری تاثیر داشته باشه شما هم با شوهرت بحثت نمیشه

1 Likes

راستش دوست ندارم حرفی ک من میزنم رو از کس دیگه بشنوه و قبول کنه وگرنه هزار بار فکر کردم ک به خواهرش بگم،خواهرش خیلی تاثیر میذاره روش ولی دوست ندارم
حالا دیشب خیلی نرم بهش گفتم، یکم رفت تو فکر ولی فکر نکنم کاری کنه ولی تا همین جاشم خداروشکر😊

وقتی حالش خوبه
خستگیش دررفته
قربون صدقه ات میره
روی پات سرش رو گذاشته و دراز کشیده
شما نوازشش کن و حرفاتو اروم و شمرده شمرده بزن
بگو که من میدونم برادرت چقدر خوبه چقدر باهم کارتون خوبه ولی به فلان دلیل ها بنظرم داره بهت ظلم میشه
اول از جمله های مثبت استفاده کن
بعد جمله ی انتقادی و منفی

1 Likes

ببخشید عزیزم قصد فوضولی ندارم ولی این چ شراکتیه ک همه پولا رو گذاشتن وسط ک هرچی هرچقدر دلش خواست برداره،این دیگه شراکت نمیشه ک

عزیزم هر بار که خواستی صحبت کنی این نکته رو مد نظر داشته باش. همانطور که شما همسرش هستید. اون آقا و خانم و اون بچه هم برادر. زن داداش و برادرزاده هستن. غریبه نیستن. درضمن درسته که شما بعنوان یه همسر از همه اعضای خانواده به ایشون نزدیک تری. ولی بابرادرو زن داداشش مدت طولانی تری زندگی کرده.
و در آخر هم اینکه سعی کنید رفتارتون طوری نباشه که برای شوهرتون سوءتفاهم ایجاد بشه. بعضی از مردها همچین مواقعی به اشتباه فکر میکنن همسرشون داره به زندگی دیگری حسادت میکنه

نه خواهش میکنم،خب منم حرفم همینه، اونجوری ک اونا پول خرج میکنن منی ک پول جمع میکنم در اصل دارم درجا میزنم و ب ضرر خودم چون اونا پولو خرج میکنن و کیف میکنن من خرج نمیکنم و فقط حرص میخورم

خب واقعا هم شاید حسادت باشه شایدم دلم میسوزه برا خودم و شوهرم،خیلی زحمت میکشه منم سعی میکنم ولخرجی نکنم تو این۱سال ۲تومن پول جمع کردم ک متاسفانه ۱تومنش خرج شد

عزیزم واقعاهزینه های زندگی قابل پیش بینی نیست. منم مثل شما یک سال و نیم هست که ازدواج کردم.درک میکنم چی میگی. ولی هرکسی دوست داره درآمدش برای خودش باشه. اگر هم خواست به کسی کمک کنه با حساب و کتاب باشه
انشاءلله وقتی بچه دار بشید میبینید که هزینه ها خیلی زیاد تر میشه.شاید اونوقت بگید همعروس انچنان که فکر میکردم ولخرج نیست.
سعی کن تا جایی که میشه از زبان خوش و نرم استفاده کن

اتفاقا تو ک پس انداز میکنی
دو روز دیگه جدا که بشه کارشون
شوهرت پول داره
اما برادرشوهرت یه پاپاسی هم نداره

برای خودت وقتی لازم داری همه چی بخر
فداکاری الکی نکن
ولی اینکه ولخرجی الکی نمیکنی عالیه

درسته ولی والا میترسم شر بشه بعدا بگن شما بیشتر پول بر میداشتید

1 Likes

خیلی پولی دستم نمیاد ولی اونم ک دستم میاد خیلی حساس خرجش میکنم

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.