مسافرت میشه رفت؟

سلام دوستان
به نظرتون منکه تو ماه هفتم بارداری هستم میتونم با اتوبوس به سفر برم ۸ساعت طول مسیرش هست؟ بخاطر بچه اولم که دلش میخاد بره

سلام عزیزم
این پاسخ کارشناس به سوالی مشابه سوال شماست لطفا مطالعه کنید.
https://farzand.net/expert-answer/1378345092-is-traveling-in-the-third-trimester-of-pregnancy-is-permitte

من با اتوبوس ده دقیقه رفتم تا خونه
انقدر بد رانندگی کرد یک روز کامل کمرم درد میکرد
راننده به فکر تو نیست که مراقب چاله چوله ها باشه :cry:

1 Likes

ممنون ولی لینکش برام باز نمیشه نمیدونم چرا

1 Likes

آیا مسافرت در سه ماهه سوم بارداری مجاز است؟ با ماشین، قطار یا هواپیما؟ کدام بهتر است؟ اگر مجاز است چه مواردی را باید رعایت کنم؟

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):
بهتر است اگر ضروری ندارد در سه ماهه اول و سوم سفر نکرد. بهترین زمان برای سفر سه ماهه دوم هست. اما اگر علت بسیار ویژه و ضروری برای سفر وجود دارد، تنها در حالتی مجاز به سفرید که خونریزی، لکه بینی، هماتوم پشت جفت و یا سابقه تشکیل لخته در عروق را نداشته باشید و پزشکتان مجوز سفر را داده باشد. در مسافت های طولانی سفر با هواپیما یا قطار (بهترین وسیله) ارجح تر است. البته در سه ماهه سوم برای سفر با هواپیما هم باید نامه پزشکی داشته باشید و هم از شرکت هواپیمایی مدنظر مجوز بگیرید. برخی شرکت های هواپیمایی به خانم های در سه ماهه سوم مجوز سفر نمی دهند. اگر با قطار به سفر می روید حتما هر یک ساعت کمی راه بروید و کوپه ای را بگیرید که بتوانید در آن دراز بکشید و راحت باشید. بطور کلی در سفر با هر نوع وسیله مصرف آب را فراموش نکنید تا بدن کم آب نشود، آزمایشات خود را به همراه داشته باشید تا اگر مشکلی پیش آمد بتوانید به پزشک مراجعه کنید، به هیچ عنوان ادرار خود را نگه ندارید تا دچار عفونت ادراری نشوید. غذای سالم با خودتان برده و غذاهای تهیه شده در رستوران ها را نخورید. اگر احیانا تصمیم گرفتید با ماشین به سفر بروید، حتما هرازگاهی صندلی را عقب داده و دراز بکشید. هر یک ساعت از ماشین پیاده شده و راه بروید.

مریم زردشت (کارشناس مامایی):
اگر هیچ گونه مشکلی ندارید مسافرت منعی ندارد اما با هر وسیله ای که باشید اگر مسیر طولانی باشد نباید دایم نشسته باشید و هر نیم ساعت یا 45 دقیقه یک بار پنج تا ده دقیقه پیاده روی کنید. فقط از هفته 34 به بعد به علت احتمال وقوع زایمان زودرس توصیه می شود در صورت امکان مسافرت غیر ضروری انجام نشود.

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):
مسافرت در هفته های آخر ممنوع است، اما اگر در هفته های پایانی نیستید مسیرهای نزدیک مشکلی ندارد. فرقی نمیکند با کدام وسیله فقط باید هر یک ساعتی که مینشینید ده دقیقه راه بروید تمام مدارک پزشکی همراهتان باشد کمربند ایمنی حتما از زیر شکم بسته شود، باید کاملا احتیاط کنید.

من رفتم امامسافتش 5ساعته بود باvipرفتم خیلی اذیت نشدمم

سپاس گلم

خواهش می کنم :rose:

منکه تا باردار شدم فقط با هواپیما سفر کردم. اتوبوس اصلا استفاده نکنید واقعا حالتون رو بد میکنه. حداقل با قطار برید یا تاکسی شخصی.که حداقل هر دوساعت یک ربع پیاده شید خستگیتون رو رفع کنید

2 Likes

فعلا بلیط قطار موجود نیست…نمیدونم شاید بزارم بعد از زایمان …

انشالله همیشه تنتون سلامت باشه عزیزم برای سفر همیشه وقت هست اما سلامتی نی نی از هر چیزی مهمتره

اونکه آره صددرصد

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.