مسافرت در دوران بارداری

عزیزام
چرا میگن مسافرت تو بارداری نباید رفت ؟

چون نشستن طولانی مدت توی ماشین و تکون هایی که توی دست اندازا میخوره .ضرر داره .و همچنین اگه خدای نکرده بین راه اگه مشکلی پیش بیاد به دکتر دسترسی نداریم .
مثلا دوست من توی تعطیلات عید رفت شمال و حالش بد شد شکمش درد گرفت دکتر هم دسترسی نداشت . تا به بیمارستان برسه متاسفانه بچش سقط شد

چ رعایت هایی لازمه ؟؟ چکار باید کرد؟

عزیزم شیاف پروژسترون حتما ار دکترت بخواه برات بنویسه

والا تا اونجایی که من میدونم کار سنگین نباید کرد. وسیله سنگین نباید بلند کرد. پیاده روی طولانی نباید رفت
دیگه همینا رو میدونم خودم هنوز قسمت نشده باردار شم تجربه ندارم

شیاف مگه برای خونریزی نیست؟؟

اره اما کلا کارش اینه جای بچه رو سفت میکنه.

البته فک کنم اوایل بارداری میدن

كلا توي سفر شرايط با حالت عادي فرق داره ممكنه خيلي اتفاقا پيش بياد، آدم توي شرايط معمول خيلي راحتتر ميتونه كنار بياد اما خانوم باردار شرايطش حساستره خب
اگه سفر ضرورت نداره، نرفتن بهتره

بستگی داره چه دوره ای از بارداری باشی
۳ماه اول زیاد خوب نیس بری اگر هم مجبور شدی شیاف بزن
۳ماه وسط موقع خوبی برای مسافرته البته با احتیاط ک هر یه ساعت یبار پیاده شی ۵دقیقه راه بری
۳ماه اخر هم زیاد توصیه نمیشه

1 Likes

يه استادي صحبت ميكرد خودش دكتراي شهرسازي بود درباره بهداشت زنان يه صحبتي كرد، ميگفت توي جاده هاي ايران اصلا سه ماه آخر بارداري سفر نريد احتمال خونريزي زياده چون استاندارد نيستن يه سري از جاده ها :woman_shrugging:

یعنی میشه ب صورت خودکار استفاده کرد؟؟

بعد دو سال می‌خوام برم :persevere:

1 Likes

خودت و دكترت بهتر شرايط رو ميدونيد
اما تو كه دوسال صبر كردي، جانب احتياط رو نگه داري اين چند ماهم نري بهتره
هرچند اين نظر منه فقط، ممكنه درست نباشه :relieved:

1 Likes

نه عزیزم باید دکتر بده. دکترت بهترین کسی هست که میتونه نظر بده. من اومدم پشیمونم از همه چیز بدم میاد خیلی اوضاع ناجوره

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.