مراقبت های قبل از ivf

سلام ،۱هفته مانده به lvfمن ،خواستم بدونم در این مدت چه باید بکنم ؟رژیم غذایی چگونه باشه ؟

1 Likes

سلام عزیزم
مهارت فرد انجام دهنده و تجهیزات مورد استفاده نقش مهمی در موفقیت آی وی اف دارند، پس این کار را در مراکز بنام انجام دهید. ضمن این که به گفته مادران مصرف روزانه نشاسته حل شده در آب (یک قاشق در یک لیوان آب) و شیر سویا «پس از انتقال جنین» می تواند در موفقیت آی وی اف موثر باشد. حتما سطح ویتامین دی بدن تان هم چک شود چون پایین بودن سطح آن می تواند منجر به نتایج ضعیف آی وی اف شود.

لازم است رژیم غذایی غنی و سالم را از 3 ماه قبل از آی وی اف شروع کنید. برخی از موادی که در افزایش موفقیت آی وی اف IVF تاثیر گذارند عبارتند از:

آب فراوان
متخصصین بر این باورند که مصرف آب در افزایش میزان باروری موثر است بویژه اگر آب با دمای اتاق مصرف شود. لازم است روزانه حداقل 8 لیوان آب مصرف کنید.

روی
حضور روی در رژیم غذایی قبل از آی وی اف IVF ضروری است. مصرف روزانه 15 میلی‌گرم روی به خانم‌هایی که در تلاش برای بارداری به روش آی وی اف IVF هستند توصیه می‌شود. روی به تنظیم هورمون‌های مردانه و زنانه کمک می‌کند پس مصرف غذاهای غنی از روی شامل گوشت بدون چربی، آجیل، محصولات لبنی، سیب زمینی و دانه‌ها را قبل از آی وی اف IVF در نظر داشته باشید.

آووکادو
مطالعات نشان داده خوردن آووکادو و مصرف روغن زیتون به همراه سالاد قبل از آی وی اف در موفقیت باروری موثر است. مصرف چربی‌های ساده و غیر اشباع که در روغن زیتون، روغن آفتابگردان، آجیل و دانه‌ها یافت می‌شوند احتمال باروری را در مادرانی که می‌خواهند آی وی اف IVF انجام دهند افزایش می‌دهد.

پروتئین
پروتئین برای تولید هورمون‌های جنسی، شکل‌گیری تخمک و تولید مثل ضروری است. تغذیه قبل از آی وی اف IVF باید شامل روزانه حداقل 60 گرم پروتئین و ترجیحا از منابعی مثل ماهی، تخم‌مرغ و گوشت کم چرب باشد.

عزیزم شما آی وی اف کردین

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.