متفورمین و بارداری

من دچار تنبلی تخمدان( البته نه از نوع شدید) هستم که به توصیه پزشکم روزانه دو عدد متفورمین (حدود 8 ماهه) مصرف می کنم. تنها در این ماه اقدام به بارداری دارم. آیا مصرف متفورمین رو تا زمان احیانا باردار شدن ادامه بدم؟پس از آن چه طور؟

1 Likes

سلام عزیزم
باید از پزشک تون بپرسید چون در هر فرد متفاوته
شما باید سونوگرافی بدید تا ببینیم رشد فولیکول ها چه طور بوده و آیا بدن شما به متفورمین جواب داده یا نه
اگر لازم باشه براتون داروی دیگه ای تجویز میشه

بعد از بارداری دیگه نیازی به مصرف متفورمین نیست عزیزم

متشکرم عزیزم. البته قاعدگی های نامنظمی که داشتم، منظم شدن و هر ماه قاعدگی دارم. بازم ممنون از توجهتون.

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم
انشالا به زودی نتیجه بگیرید :rose:

یه خواهش دیگه دارم عزیزم. میشه لطفا مطلب، ویدئو یا کلیپی اگه در رابطه با کمک به افزایش حافظه یا هوش جنین دارین به اشتراک بذارید؟ حتی اگه زبان انگلیسی بودن؟

1 Likes

بی نهایت سپاسگزارم.

1 Likes

چشم حتما :rose:

خواهش می کنم :rose:

من متفورمین برام تجویز شده بود برای کنترل قند دکتری که تجویز کرده بود گفت تا اخر سه ماه اول بارداری هم میتونی بخوری ولی بعد بارداری شدنم دکتر زنان بعد تثبیت بارداری یعنی وقتی قلب و دید گفت باید قطع کنی
همه چی بستگی به شرایط شما و نظر دکتر زنان داره

عزیز منم رحمم پلی کیستیک بود یعنی تنبلی تخمدان داشتم ولی ن شدید , حدود 10ماه روزی دوعدد متفورمین خوردم و قطعش نکردم تا بارداری , بعد از یه مدت درکنارش باید بهتون داروی محرک تخمک گذاری بده چون متفورمین بیشتر تنظیم کننده قند فک کنم , ولی خب من قطعش نکردم تا زمانی که باردار شدم

منم الان یکساله مدام میخورم اونموقع که مجرد بودمم به خاطر تنبلی میخوردم ولی هی قطع میکردم ولی بعد ازوداج واسه مشاوره بارداری رفتم به دکتر گفتم قبلا اینطوری بودم تنبلی داشتم فرستادم سونو که گفت رحم و تخمدانها نرماله مشکلی نیست فکر کنم رفع شده بود ولی باز دکتر گفت میتفورمینو بخور بهتره واست ولی فعلا که ۶ ماه باردار نشدم رفتم پیشش دوباره برام چکاب کامل نوشته که بعد دارو بده واسه شوهرمم آزمایش نوشته

اون موقع که مجرد بودم میرفتم سونو میگفت فولیکول های ریز تو تخمدانت هست که چند سال دارو میخوردم ولی بعد ازدواج که رفتم گفت همه چی نرماله من فکر نمیکردم تنبلی تخمدان هیچ وقت خوب بشه که برای من شد

من هم قبل از بارداری میخوردم هم الآن که باردارم،دکترم بهم گفت بخاطر تنظیم قند خون باید تا آخر بارداری مصرف کنی،باید به پزشکتون بگید

متشکرم دوستان عزیز از توجهتون. ممنون به خاطر پاسخ های خوبتون

2 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.