ماساژ پرينه

سلام خانما. كسي بوده كه چند هفته قبل از زايمانش ماساژ پرينه انجام داده باشه و توي زايمان تاثيرشو ديده باشه؟ با چه روغني انجام بدم؟ من ٣٥ هفته تمومم از الان شروع كنم؟
خانوم حكيمي عزيز لطفا شما هم نظر بديد مرسي :rose:

2 Likes

خواهرم این کارو کرده بود با روغن زیتون یا کنجد فکر کنم

پرینه چیه

پايين واژن، اون ناحيه بين واژن و مقعد. ميگن اگه هر روز با روغن ماساژ بدي انعطاف پذيريش زياد ميشه و موقع زايمان خيلي كمك ميكنه به راحت تر خارج شدن جنين

من انجام دادم با روغن زيتون والا بخيه رو خوردم
بلاخره بخيه رو مى خوريد هر كار كنين

:tired_face::tired_face::woozy_face::woozy_face::woozy_face::woozy_face:

1 Likes

:persevere::persevere: والا

به نظرم تا مى تونين پياده روى كنين و خرما بخورين هفته اخر هم شربت عسلو خاكشير

2 Likes

سلام عزیزم

پرمیوم چیست؟
پرمیوم پوست نرم بین مقعد و واژن است. از آنجا که این محل نزدیک به کانال واژن است و فشار زایمان بر روی آن وارد می شود، این قسمت مستعد پارگی است؛ مخصوصا در خانم هایی که اولین زایمان آن ها طبیعی است. اما همه پارگی ها یکسان نیستند. برخی از آنها کوچک هستند، به سرعت بهبود می یابند و نیازی به درمان خاصی ندارند. در حالی که برخی دیگر تا انتهای اسپکتروم کشیده می شوند، انقباض های عمیقی ایجاد می کنند که نیاز به بخیه دارند و بهبود آن ها هفته ها طول می کشد.

ماساژ پرینه چیست؟
ماساژ پرینه دقیقا همان چیزی است که به نظر می رسد: ماساژ دادن پرینوم. برخی از زنان این کار را خودشان انجام می دهند و دیگران از همسرشان کمک می گیرند. این ماساژ اغلب در طول بارداری انجام می شود. ماساژ پرینه به منظور کشش و افزایش انعطاف پذیری در پرینوم برای آماده سازی زایمان انجام می شود.

مزایای ماساژ پرینه در طول زایمان
گرچه به نظر نمی رسد که ماساژ پرینه در طول مراحل کششی زایمان فایده ای داشته باشد، اما ماساژ پرینه در طول بارداری مزایای زیادی دارد.

1- کاهش درد در هنگام زایمان
گفته می شود ماساژ پرینه می تواند درد زایمان را کاهش دهد (راه های کاهش درد زایمان طبیعی) . کشیدن آرام مقعد به طور منظم باعث می شود کشش به راحتی در طول زایمان رخ دهد که باعث کاهش درد می شود.

2- کمک به بیرون آمدن آسان تر و سریعتر سر نوزاد
باز هم اگر پرینوم به راحتی کشیده شود، سر نوزاد راحتتر یا سریعتر بیرون می آید. همچنین این ماساژ شما را از لحاظ ذهنی برای احساس فشار و کشش آماده می کند. اگر بدانید انتظار چه چیزی را دارید، تنش کمتری خواهید داشت و می توانید کشش بیشتری داشته باشید.

3- اجتناب از پارگی
در چهار آزمایش 2500 خانم، محققان دریافتند ماساژ پرینه قبل از زایمان، میزان بروز آسیب های پرینه را کاهش می دهد. مادرانی که تجربه ماساژ پرینه داشتند درد کمتری در سه ماه بعد از زایمان گزارش کردند.

4- اجتناب از اپیزیوتومی
محققان مشابهی دریافتند که ماساژ پرینه در دوران بارداری باعث کاهش میزان اپیزیوتومی در زایمان های اول می شود (شرایط لازم برای زایمان طبیعی) ، در حالی که خطر اپیزیوتومی در زایمان های بعدی را کاهش نمی دهد.

دستها را بشویید و ناخن ها را کوتاه کنید
روغن ماساژ ایمن، غیر سمی و غیر حساس مانند روغن بادام یا زیتون، روغن ویتامین ای یا روغن نارگیل استفاده کنید
یک حوله تمیز بردارید
آینه
چگونگی انجام ماساژ پرینه به وسیله خودتان
اول بدن خود را آماده کنید
حمام گرم بگیرید و یا با استفاده از کمپرس گرم منطقه را نرم کنید (10 دقیقه) .
در موقعیت راحت بر روی حوله تمیز قرار بگیرد. روی کمر بخوابید طوری که سرتان بالاتر از تنه قرار بگیرد و آینه را طوری تنظیم کنید تا پرینه را به راحتی ببینید. آرام باشید، به طوری که پایین تنه شما آرام و راحت باشد.
روغن ماساژ را بر روی پرینوم اعمال کنید.
سپس، این سه مرحله را دنبال کنید:

1- 2-3 سانتی متر از انگشت شصت دو دست را داخل واژن کرده و به سمت پایین حرکت داده و به نرمی به طور مستقیم بر روی پرینوم فشار وارد کنید. بگذارید پرینوم به مدت یک یا دو دقیقه کشیده شود و مجدد دو انگشت شصت را مانند شکل U داخل واژن حرکت دهید. سپس بعد از 10 دقیقه ماساژ مجدد دست هارا بشورید. سوزش یا کشش ناگهانی خوب است، اما اگر درد دارید، فشار را کاهش دهید یا ماساژ را متوقف کنید.

2- هنگامی که پرینوم برای چند دقیقه کشیده شد می توانید به آرامی انگشت شست خود را به سمت دو طرف واژن حرکت دهید، آن را از طرفی به طرف دیگر بکشید.

3- اگر از دو انگشت شست استفاده می کنید، می توانید آنها را از پایین به سمت هر دو طرف بکشید.

4- 3-5 دقیقه این کار را ادامه دهید.

نکته: اگر مشکل دسترسی دارید اما هنوز میخواهید ماساژ را خودتان انجام دهید، میتوانید یک پا را روی صندلی یا صندلی توالت قرار دهید و ماساژ را همانطور که در بالا توضیح داده شد انجام دهید.

آیا ماساژ پرینه ارزش امتحان کردن دارد؟
بله! در حالی که به نظر می رسد ماساژ پرینه مزایای زیادی دارد اما تغییر چندانی ایجاد نمی کند. بنابراین اگر با انجام آن راحت نیستید، استرس نداشته باشید. اگر با انجام ماساژ پرینه مشکلی ندارید، توصیه می شود آن را امتحان کنید!

چگونه می توان ماساژ پریناتال را انجام داد؟
در اینجا دستورالعمل های گام به گام برای شروع ماساژ پرینه در منزل وجود دارد. همانطور که همیشه گفته می شود پیش از انجام این ماساژ با پزشک خود مشورت کنید.

چه موقع باید ماساژ پرینه را شروع کنم و چند بار در هفته باید انجام دهم؟
بهتر است ماساژ پرینه را حدود هفته 34 بارداری شروع کرد. زودتر از این زمان وقت هدر دادن است. بهتر است ماساژ پرینه حداقل یک بار در هفته انجام شود.

1 Likes

خيلي ممنونم :rose::rose:

1 Likes

خواهش می کنم :rose:

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.